Skocz do zawartości
  • 0

Podobne do ATH-m50x, ale...


Daniel1

Pytanie

Podobna sygnatura i prezentacja dźwięku do Audiotechnica ATH-M50X, ale...

 

- mniej basu , bardziej zwarty/ punktowy bas

- wygodniejsze od m50-tek(duuuużo wygodniejsze)

 

Zastosowanie domowe

Budget 1k

Tylko konstrukcje zamknięte :(

Trudność w napędzaniu/ wysterowaniu- od niskiej do średnio-wysokiej( bardzo trudne w napędzeniu "wynalazki" 600ohm i podobne odpadają)

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie miałem okazji posłuchać soundmagic-ów, nawet o "nich" myślałem(oglądając ogłoszenie z giełdy ;) )


Jeżeli nie chcesz za bardzo zmieniać AT to polecam w tym wypadku A900X pasują idealnie do twoich wymagań.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Nooo, to może być strzał w 10kę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem 900x to bardzo wygodne słuchawki, teraz słucham m50x na padach od HM5 jest fajnie ale kupiłem asymetryczne i jakoś mi nie odpowiadają, zwykle lepsze!

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Zwykle w sensie od HM5 nie od AT

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M70x to słuchawki których szukasz, sporo mniej basu, wygodniejsze, gąbka w pałąku przez nie uciska, ogólnie równiejsze. Ewentualnie MSR7 ale mogą się okazać za hałaśliwe, więc trzeba je łączyć z grajkami/ampami ze złagodzoną górą, najlepiej ocieplonymi. Obie pary bardzo łatwe do napędzenia.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

po taniości - Sony V700 + jakieś pady, ale jeszcze żadnych nie testowałem. tylko trza uważać na podróbki

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taniej niż SRH840 są SRH440, a brzeniowo i wygodą na padach HM5 całkiem dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 szczupłe w basie? Nie odnotowałem :)

Trzeba było K545 posłuchać, albo basmod im zrobić (K545 to właśnie takie K550 z basmodem) to byś odnotował ;)

 

Budżetowo to polecam Siberie v2 kupić i mi na mody podesłać, albo taniej Takstary HD2000 lub jeszcze taniej Maxell Retro DJ ;) . Jeśli chodzi o wygodę, to Siberie z nich najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Perul jeśli z Syberii zrobisz M50x to ukłon.

Zagadaj z Falusim na PClabie, właśnie są u niego - nie mam nic przeciwko, żeby potem do Ciebie wysłał. Co prawda bardziej mu się HD669 podobają, ale to dlatego, że to zupełnie inne granie dużo bardziej analityczne, a Siberie raczej relaksujące w stylu Sennhiesera. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je bardziej analityczne zrobić, ale ja wolę relaks i dlatego tak stroję :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

A Akg 550? Szczupłe w basie, duża scena, zamknięte...

Mam 551-ki

 

I co, podobają się? Ja bym w K550 nie szedł.

Nie miałem okazji posłuchać soundmagic-ów, nawet o "nich" myślałem(oglądając ogłoszenie z giełdy ;) )

 

To nie była sugestia żeby kupować mój egzemplarz, poprostu miałem pewne zderzenie opini z kolegą, który słuchał mocih wcześniejszych HP100 a ostatecznie wybrał M50X, bo stwierdził, że za mało basu jak dla niego :woot:

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

K550 szczupłe w basie? Nie odnotowałem :)

Trzeba było K545 posłuchać, albo basmod im zrobić (K545 to właśnie takie K550 z basmodem) to byś odnotował ;)

 

Budżetowo to polecam Siberie v2 kupić i mi na mody podesłać, albo taniej Takstary HD2000 lub jeszcze taniej Maxell Retro DJ ;) . Jeśli chodzi o wygodę, to Siberie z nich najlepsze :)

 

 

Perul jaja sobie robi. Polecasz słuchawki pokroju Maxell Retro DJ, Takstary HD2000 w budżecie do 1K Nie mam na myśli tego że im droższe tym lepsze ale wątpię żeby chciał przesiadki z M50X na ww modele

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności