Skocz do zawartości
  • 0

GS 1000 ale jednak nie do końca


lukensz

Pytanie

Parę razy w swoim życiu miałem okazję mieć na głowie Grado Gs1000 i za każdym razem kończyło się to zbieraniem zębów z podłogi. :D Wszystko byłoby pięknie gdyby nie ich cena... Temat zakładam gdyż chcę znaleźć "tańsze zamienniki" wyżej wymienionych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Właśnie gustu. Ja bym obstawiał r70x skoro zrobiły wow. U mnie po wow jest jeszcze lepiej z dnia na dzień :)

I ryzyko awarii mniejsze. Z NFB-28 idą jak szalone - co daje mi setup poniżej ceny samych lcd-3 za całość toru ze słuchawkami.

Poza tym jak tylko zdarzało Ci się słuchać wysokich modeli - to taniej będzie chwilę pożonglować segmentem premium z takim np. Aune s16 szukając sygnatury. Łatwiej dt990, r70x czy hd600 odsprzedać w razie "w"

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jarrro dla mnie krzywa słyszenia to "krzywa" czyli charakterystyka częstotliwości (i tylko o tej dalej) słuchawek które uznajesz za równe, nie musisz ich lubić!

 

Do czego to prowadzi do tego że niektórzy mają słucha nauczony przyzwyczajony do "jakiegoś" grania to może być coś dowolnego dt990 hd600 dt880 a nawet d600 lub k518.

Tak dobrze czytasz dowolne jakie ktoś uznaje za równe w charakterystyce czest. i to ich krzywa słyszenia.

 

Dla mnie niedawno były równe hd600 dziś widzę żę mają wypchniętą średnicę, nie są neutralne ale są naturalne w średnicy, bo np r70x są bardziej linowe czy neutralne ale nie są naturalne bo są szare dla mnie.

 

Jest to pewien wzorzec do którego porównujesz sobie charakterystykę sprzętu. uffff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak czytam ten wątek, to nabieram wrażenia, że konsensus z niego płynący jest taki: "spróbuj wszystkiego, co Ci się pod rękę nawinie, może akurat". Z całym szacunkiem, ale HD600, K701 i ich kuzyni, czy Audeze (którekolwiek) mają mało wspólnego z Grado w ogólności, a z GS1000 może nawet w szczególności. Tak na luźno, producentem jakoś zahaczającym o szkołę Grado jest Beyerdynamic, a w niektórych modelach Audio-Technica, i IMHO tyle tego podobnego. Tyle że dla mnie A-T zawsze w ostatecznym rozrachunku jawi się jako producent cokolwiek dziwnie grających słuchawek. Grado i Beyer dzielą jakąś taką muzyczną obiektywność dla mnie, potrafią stworzyć złudę realizmu. Firmie AKG takie rzeczy tylko na K1000 wyszły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z całym szacunkiem do dorobku - ton trochę zbyt autorytarny :) percepcja audio to bardzo subiektywna dziedzina. Zabrakło słów "według mnie" :)

Po drugie - ja jako świeżynka w słuchawkowym świecie, pamiętam jak zaczynałem niespełna rok temu - na pierwsze słuchawki wybrałem dalekie od neutralności i natury. I teraz ledwo słyszę lepszość flagowców od premium (1-2k zł). Chodziło mi więc o to, żeby umieć docenić dźwięk z danej szkoły i mieć szersze porównanie, a nie od razu rzucać się na flagowce, które mogą nie wypalić. Że o awaryjności nie wspomnę.

Oczywiście według mnie :)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak czytam ten wątek, to nabieram wrażenia, że konsensus z niego płynący jest taki: "spróbuj wszystkiego, co Ci się pod rękę nawinie, może akurat". Z całym szacunkiem, ale HD600, K701 i ich kuzyni, czy Audeze (którekolwiek) mają mało wspólnego z Grado w ogólności, a z GS1000 może nawet w szczególności. Tak na luźno, producentem jakoś zahaczającym o szkołę Grado jest Beyerdynamic, a w niektórych modelach Audio-Technica, i IMHO tyle tego podobnego. Tyle że dla mnie A-T zawsze w ostatecznym rozrachunku jawi się jako producent cokolwiek dziwnie grających słuchawek. Grado i Beyer dzielą jakąś taką muzyczną obiektywność dla mnie, potrafią stworzyć złudę realizmu. Firmie AKG takie rzeczy tylko na K1000 wyszły.

Majkel to nie ma być gs1000 ale ich replika za mniejsze $.

Nawiasem pytając jakie modele bayera ma coś wspólnego z grado, prosił bym o wymienienie wszystkich w miarę obecnych.

 

A w temacie po za basem hd565 mają coś z grado ich góra średnica emocjonalność ale to dźwięk lekki zwiewny a grado raczej gęsty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T90, już bez modów mają pewne podobieństwa do GS/PS1000. DT990 Pro - no też można podciągnąć. DT150 na welurze - pomijając brak dobitnej góry, są dość realistyczne na średnicy.

 

Co do HD565 - dla mnie to takie K701 z lepiej rozciągniętymi i wypełnionymi treścią skrajami pasma. Natomiast w stosunku do wysokich modeli Grado, to jednak uśredniają dźwięk, jak te AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Parę razy w swoim życiu miałem okazję mieć na głowie Grado Gs1000 i za każdym razem kończyło się to zbieraniem zębów z podłogi. :D Wszystko byłoby pięknie gdyby nie ich cena... Temat zakładam gdyż chcę znaleźć "tańsze zamienniki" wyżej wymienionych słuchawek.

A tańsze zamienniki to do jakiej kwoty? Bo jeśli tak bardzo budżetowo, to może SHP9500?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziwi mnie trochę autor wątku, bo skoro słyszał LCD 3, to już niczego innego nie powinien pragnąć, ostatnio w jakimś piśmie Hifi autor tak się zachwycał tymi słuchawkami, opisywał, jak mu szczęka opadła itd.

 

Właśnie o to chodzi, że komuś. Wszystko kwestia gustu ;) Z LCD 3 było tak, że po założeniu ich i przesłuchaniu kilku kawałków nie było, aż takiego WOW jak po jednym kawałku na GS1000 (nie twierdzę, ze LCD są złe po prostu wolę Grado). I jeżeli przesłucham jeden kawałek to już wiem czego mogę się mniej więcej spodziewać po danym sprzęcie.

Edytowane przez lukensz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żałuję, że nie znam wyźszych grado, ale kupować ich nigdy nie chciałem wiadomo dlaczego.

 

Miałem tylko model MS1i z zmieniającymi prezentacje padami (oddalenie od ucha) i ze wszystkich słuchawek jakie miałem, jeśli chodzi o prezentacje sceny to najbliżej (a właściwie to chyba lepiej) wypadły shp9500, chodzi mi o sam rodzaj grania i sceny, bo jeśli chodzi o jakość i balans grania to trochę inaczej, choć też dużo powietrza pochodzacego z wysokich tonów. Następnie fajnego zadziora na górze, sprężynkę na basie i powietrze to mają DT990.

 

Jeśli chodzi o otwarte z dobrym basem to do X2 nie mam zarzutów :) r70x pewnie też dobre, ale nie znam. Lecz to już z pewnością inna szkoła grania niż grado.

 

 

Dziwi mnie trochę autor wątku, bo skoro słyszał LCD 3, to już niczego innego nie powinien pragnąć, ostatnio w jakimś piśmie Hifi autor tak się zachwycał tymi słuchawkami, opisywał, jak mu szczęka opadła itd.

 

Właśnie o to chodzi, że komuś. Wszystko kwestia gustu ;) Z LCD 3 było tak, że po założeniu ich i przesłuchaniu kilku kawałków nie było, aż takiego WOW jak po jednym kawałku na GS1000 (nie twierdzę, ze LCD są złe po prostu wolę Grado). I jeżeli przesłucham jeden kawałek to już wiem czego mogę się mniej więcej spodziewać po danym sprzęcie.

Weź pod uwagę jeszcze to, że by docenić niektore słuchawki trzeba z nimi pobyć dłużej i na odwrót... pierwsze łał może potem zbrzydnąć :P

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności