Skocz do zawartości

Fiio M3


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie porównanie do xDuoo X2? :)

Po tym co piszą w internetach i tu Koledzy, to podsumowanie porównania będzie wyglądać:

M3 bije na głowę interfejsem Xduoo X2 i "ładniej wygląda", słuchawki dołączone do zestawu to nie plus, bo są kiepskie i na tym przewaga M3 nad X2 się kończy... Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to to nawet nie są ostatnie miejsca w autobusie, to bieg za autobusem za którego kierownicą siedzi X2 ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będzie porównanie do xDuoo X2? :)

Po tym co piszą w internetach i tu Koledzy, to podsumowanie porównania będzie wyglądać:

M3 bije na głowę interfejsem Xduoo X2 i "ładniej wygląda", słuchawki dołączone do zestawu to nie plus, bo są kiepskie i na tym przewaga M3 nad X2 się kończy... Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to to nawet nie są ostatnie miejsca w autobusie, to bieg za autobusem za którego kierownicą siedzi X2 ;)

 

Trochę nie chce mi się w tak potężne różnice w jakości grania w tej cenie wierzyć. Zapewne zagra lepiej, nie przeczę, ale to nie będzie nokaut niczym Momentum vs Beats

 

Jedno zagra nieźle/znośnie, drugie bardzo fajnie, ale wszystko i tak się o dobór słucahwek rozbije :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak stawiam na nokaut, może nie ciężki (jak ktoś ogląda boks to wie ;) ) ale na pewno techniczny. Ale to takie gdybanie na podstawie tego co przeczytałem, na pewno go nie kupię bo nie widzę dla siebie zastosowania dla takiego grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem gonić za brzmieniem, więc możliwe, że na tyle fajny będzie w obsłudze, że wyląduje u mnie, byleby totalnej kupy i zamuły nie było.

 

Nokaut w grajkach to dla mnie np. TEAC kontra Clip

 

Wysłane z mojego XT1032

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka zabawa Fiio M3:

 

1. Mały, ładny, zgrabny. Takie 2 odchudzone Clipy zestawione obok siebie.

2. Na dzień dobry wita nas chińskie menu, na szczęście na hedfaju juz ktoś pisał, jak język zmienić.

3. Karta 64 GB wyjeta prosto z Clipa działa bez zająknięcia.

4. Śmieszna sprawa - tagów mi we FLAC nie widzi, ale okładkę w tagach odczytał :)

5. Brzmienie: w porównaniu do Clipa znacznie żywiej, nie trzeba niższych rejestrów equalizerem traktować. Potwierdzam przyjazne nieco górne tony, talerze troszkę cofniety. EQ pozwala nieco to zredukować.

 

Jednak potwierdziła się moja obawa związana z SoC - BRAK GAPLESS :(

 

Z tego powodu nie zakupię go niestety.

 

Jeżeli jednak komuś niepotrzebna ta cecha, a słucha np. Rapu czy innej muzyki opartej na samplach czy coś takiego, gdzie wybrzmiewanie wysokich dźwięków nie jest najistotniejsze, to grajek bardzo fajny :)

 

Wysłane z mojego XT1032

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dzisiaj za to maleństwo. Póki co, porównywałem jedynie na 2 piosenkach granych w kółko (Bryan Ferry - John & Mary i Alt-J - Hunger of the Pine) z T4G i Video 5G. Póki co M3 został, przynajmniej dla mnie, brutalnie zmasakrowany na Etach MC5. Słaby bas bez impaktu, matowa i przygaszona góra, ziarnista średnica i scena, która jest przy tych dwóch grajkach po prostu słaba. Wszystko to bez wzmaków i kombinacji, na jednej tylko parze słuchawek. Przez kolejne dni będę obczajał dalej na Fidue, RE400, Ety MK5, Tenore i M6 Pro, także zobaczymy, co z tego wyniknie. Spodziewajcie się recki, ale zapewne dopiero w okolicach świąt ;) Co ciekawsze kąski będę spojlerował, bo jednak gaduła jestem :P

 

No i jeszcze przyjedzie Xduoo X2, a tego porównania jestem najbardziej ciekawy. Hrhrhr :>

Edytowane przez Noise
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dzisiaj za to maleństwo. Póki co, porównywałem jedynie na 2 piosenkach granych w kółko (Bryan Ferry - John & Mary i Alt-J - Hunger of the Pine) z T4G i Video 5G. Póki co M3 został, przynajmniej dla mnie, brutalnie zmasakrowany na Etach MC5. Słaby bas bez impaktu, matowa i przygaszona góra, ziarnista średnica i scena, która jest przy tych dwóch grajkach po prostu słaba. Wszystko to bez wzmaków i kombinacji, na jednej tylko parze słuchawek. Przez kolejne dni będę obczajał dalej na Fidue, RE400, Ety MK5, Tenore i M6 Pro, także zobaczymy, co z tego wyniknie. Spodziewajcie się recki, ale zapewne dopiero w okolicach świąt ;) Co ciekawsze kąski będę spojlerował, bo jednak gaduła jestem :P

 

No i jeszcze przyjedzie Xduoo X2, a tego porównania jestem najbardziej ciekawy. Hrhrhr :>

Tylko wiesz, że zanim przysiadałeś to porównania to wyrok był znany? :P M3 jest nowością tańszy niż zadbane używki jabłuszek czasem :P

M3 to tylko idzie porównywać z Clipami, ew. X2, wszystko wyżej go zmiecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie X2, to bardzo chętnie porównam go z moim Videło :> Mnie osobiście jabłkowe granie bardzo się podoba, ale jestem ciekaw jak gra Chińczyk. Zwłaszcza mam chrapkę na X3 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej niż X2 ;) Ale bliżej mu do Video pod względem charakterystyki.

I spróbuj skołować jakiegoś Soniacza - ja go nie miałem w swoim teście, a trochę osób było ciekawych porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że nie lubię stać z boku, od kilku dni mam i ja Fiio M3 :). Odtwarzacz robi pozytywne wrażenie jeżeli chodzi o jakość wykonania. Nie jest zrobiony z aluminium jak modele X1,X3,X5 czy X7 ale z dwóch części plastiku ( boczki i część frontu oraz plecki, które różnią się odcieniem). Nie znajdziemy na nim bocznych przycisków do zmiany utworów czy głośności jakie znamy z serii X. Z boku po lewej stornie jest przełącznik do blokowania zaś po prawej jedynie przycisk do włączania/wyłączania i nic więcej Fiio nie posiada. Od spodu znajduje się gniazdo kart microSD, mini jack oraz portu micro USB. Na przodzie są wszystkie pozostałe przyciski, które są potrzebne do normalnego użytkowania. Powiem szczrze, że miałem obawy czy producent nie ubzdurał sobie panelu dotykowego ( zdjęcia na to wskazywały) ale całe szczęście są to fizyczne przyciski z czerwonym podświetleniem i po pewnym czasie obsługa staje się bardzo wygodna i intuicyjna. Jakość ekranu zważywszy na cenę playera jest w porządku i nie ma się czego wstydzić, kąty widzenia całkiem przyzwoite, jedynie do czego mogę się przyczepić to podświetlenie, które pozostawia wiele do życzenia i w słoneczne dni nic nie zobaczymy , z resztą jak w ak120 ;). Cała bryła jest bardzo dobrze spasowana i nie ma mowy o żadnym trzeszczeniu. GUI jest zupełnie inne niż to w serii X1-X5 czy X7 ale również jest bardzo czytelne. Jedynie co wkurza to ta sama przypadłość co miała X5 w sofcie do 2,3x, czyli po wyłączeniu urządzenia i ponownym uruchomieniu jeżeli chcemy cofnąć do folderu to jest to nie możliwe, bo system cofa bezpośrenio do menu głównego. Podejrzewam, że w przyszłych wersjach softu problem będzie usunięty tak jak to miało miejsce w innych modelach. Odtwarzacz nie myśli tak długo jak cowon plenue d i ani razu mi się nie zaciął. Nie ma mowy o nieustannym denerwowaniu się, że odtwarzacz łapie przycinki :)

Jeżeli chodzi o dźwięk to Fiio M3 gra V-ką z obciętym najniższym basem. Midbasu jest sporo co w połączeniu z Pro80 dawało nieraz efekt dudnienia ale tylko na niektórych utworach. Na Harmony 8 Pro brakuje subbasu, który jest im potrzebny ( cowon plenue d tutaj króluje). Wokal jest conajmniej dziwny :wacko:, bo raz słychać go spod gardła, a raz z niebios i często z efektem jakby wokalista śpiewał do nas z profilu. Po pewnym czasie przestaje to aż tak doskwierać, bo mózg zaczyna się przyzwyczajać do takiej prezentacji, która bądź co bądź jest nie naturalna. Wokal jest oceplony i gdyby nie prezentacja byłby bardzo przyjemny w odbiorze. Efekt jest bardzo słyszalny na customach ale nawet na takich słuchawkach jak ksc75 czy pro80 go słychać. Górne pasmo, krótko mówiąc jest mocne :). Wysokich tonów jest dużo i niekiedy potrafią stać się niekontrolowane w szczególności na utworach muzyki klasycznej. Szczegółowość jak na odtwarzacz za 299zł jest przyzwoita ale odbiega od choćby taczki 5g. Odtwarzacz gra szeroko i z niezłą głębią ale muszę dodać łyżkę dziegciu - ciężko jest wskazać konkretną lokalizację dźwięku. Ewidentnie słychać, że dźwięk wydobywa się z konretnej strony i brzmi przed lub za jakimś instrumentem ale nie jestem w stanie określić dokładnego położenia. W kwesti napędzenia słuchawek i pewnych obaw z customami mogę śmiało powiedzieć, że ma sporo mocy wystarczającej do rozruszania ksc75, pro80 czy hd565 ( 150 ohm) aczkolwiek z sennheiserami brakowało mocy na wysterowanie ale w kwestii napędzenia było przyzwoicie. A co z customami? Spokojnie daje radę i ja słuchałem na głośności 12-25 w skali do 60 ale.... odtwarzacz szumi. Nie jest to bardzo denerwujący szum i podczas słuchania "na mieście" w ogóle go nie słychać ale w zaciszu domowym jest wychwytywany. Myślę, że nie jest to duży problem, bo jest to niewielki szum i można o nim zapomnieć podczas mobilnego słuchania, w domu też nie stanowiło to wielkiego problemu.

 

Na sam koniec chciałbym dodać jeszcze jedną istotną cechę Fiio M3, a mianowicie to, że współpracuje z kartami o pojemnośći 128gb. Z moją kartą samsung evo 128gb nie było żadnych problemów i pliki Flac do 24bit 44,1khz odtwarzał bez zająknięcia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia wyżej potwierdza, że grajek niestety strasznie wybredny jest, a to spory minus w tej cenie, bo szuka się taniego playera, który mniej lub bardziej dogada się z większością słuchawek.

 

Jednak z M50x nie pogłębiał V-ki,bas był bardziej rozmyty, miękki, w gęstym metalowym łojeniu zbyt rozlazły, ale w spokojniejszych klimatach może być fajnie. Nieco zapiaszczona góra przeszkadzała mi najbardziej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę z czego korzysta down, AK120 i jego prywatne predyspozycje brzmieniowe!

M3 jest super, jakiejś trudności w doborze słuchawek nie zauważyłem. Z moimi Pro80 zgrywa się bez zmuły, ale mam inaczej zrobione niż down. Wiadomo nie jest to poziom Fiio X5 czy Dx50, ale moim zdaniem gra bardziej spójnie niż X1. Dla mnie to poziom xduo.

Nie zapominam, że na targach zjechałem tego playera i uznałem M3 za śmieć. Z tym, że to była sztuka przed sprzedażna.

Mnie się player podoba, trochę brak dociążenia ale to playerek za 290 PLN!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście M3 też się bardziej spodobał niż X1. Brzmieniowo jednak przegrał sromotnie z moją kanapką Clip+ C&CBH2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności