Skocz do zawartości

Fiio M3


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi budżetowy grajek od Fiio - model M3.

900x900px-LL-dfd969f7_QQ20150911112034.p

 

Cena 55 dolarów.
Pamięć wbudowana 8GB.
Obsługa kart pamięci do 64GB.
Moc: 36mW @ 16ohms.
DAC: CS42L51 od Wolfsona.
Czas odtwarzania: 16 godzin.

Z wyglądu kojarzy mi się z Xuelin IHIFI770. Dotykowe sterowanie, to chyba jednak krok w tył w porównaniu z X1.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm obecnie 55 dolarów = 205,2 zł

Fajny ale ten brak przycisków w małym DAPie, to już chyba lepiej smartfona mieć ...

 

No i pytanie jak te 36mW napędza większość doków? W tym wymagające ciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm obecnie 55 dolarów = 205,2 zł

Fajny ale ten brak przycisków w małym DAPie, to już chyba lepiej smartfona mieć ...

 

No i pytanie jak te 36mW napędza większość doków? W tym wymagające ciem.

 

Budżetowy grajek za 50 dolców który ma konkurować pewnie z clipem a Ty pytasz jak napędzi wymagające ciem? :)

Jeśli te 36mW to na jeden kanał to jest 2x mocniejszy niż sony a15 i troche mocniejszy niż cowon s9/j3 więc słabeusz to to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A15 napędza z powodzeniem moje CIEM i wszelkie pchełki, doki. Przy Sony XBA-H3 trochę już brakowało pary, ale te hybrydy są trochę bardziej wymagające akurat.

 

Ten maluch więc napędzi tym bardziej. Pytanie tylko jaki poziom SQ będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Fajnie, że FiiO zainteresowało się tym segmentem rynku, bo zaczęła się tu tworzyć pewna dziura. Ja rozumiem, że są smartfony, ale te zmieniam góra co 2 lata i nie wszystkie grają równie dobrze. Porządny mały grajek może służyć dużej i chociaż w segmencie audio daje pewną stabilizację. Teraz tylko liczyć, że będzie choć w połowie równie funkcjonalny co Clipy na Rockboxie.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, jak to będzie dobrze brzmiało to będę to chciał. Ostatnio jednak na co bym się nie napalił to okazuje się to być w jakiś tam sposób rozczarowujące. Ale pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, jak to będzie dobrze brzmiało to będę to chciał. Ostatnio jednak na co bym się nie napalił to okazuje się to być w jakiś tam sposób rozczarowujące. Ale pożyjemy zobaczymy.

Jezeli to bedzie granie typowe dla fiio to ja tylko sprawdze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyciski mają być fizyczne to to bedzie mój must have. Chce zastąpić Sansę czymś niewiele większym, a ciut lepiej grającym,a Xduoo mnie trochę odstrasza "chińskością" i brakiem gapless.

Mnie Xduoo odstrasza głównie szumami, które są dosyć wyraźne i irytujące, jego chińskość mogę znieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak przyciski mają być fizyczne to to bedzie mój must have. Chce zastąpić Sansę czymś niewiele większym, a ciut lepiej grającym,a Xduoo mnie trochę odstrasza "chińskością" i brakiem gapless.

Mnie Xduoo odstrasza głównie szumami, które są dosyć wyraźne i irytujące, jego chińskość mogę znieść.

 

 

Mam podobne uprzedzenia.

 

Fajnie że FiiO wchodzi do gry, brakowało rzeczywiście trochę świeżości w tym segmencie :P

Jak by rockbox się na to pojawił to pewnie mielibyśmy killera

 

Ktoś miał jakieś doświadczenie z tym DACiem?

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi budżetowy grajek od Fiio - model M3.

 

Cena 55 dolarów.

Pamięć wbudowana 8GB.

Obsługa kart pamięci do 64GB.

Moc: 36mW @ 16ohms.

DAC: CS42L51 od Wolfsona.

Czas odtwarzania: 16 godzin.

Z wyglądu kojarzy mi się z Xuelin IHIFI770. Dotykowe sterowanie, to chyba jednak krok w tył w porównaniu z X1.

A czy ten DAC to nie przypadkiem konstrukcja Cirrus Logic?

 

Jeśli tak, to był już wykorzystany w grajkach iRiver:

http://forum.mp3store.pl/topic/17685-inside-clix2-jak-cowon-d2/

 

Też potrzebuję takiego małego DAP'a, ale z dobrym wyjściem liniowym i obsługą większości popularnych plików, tylko to mnie interesuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to błąd, nie ma takiego DAC od Wolfsona. Więc albo będzie to inna kostka Wolfsona, albo to Cirrus Logic o oznaczeniu j.w.

 

Szukam playera z dobrym wyjściem, a nie wejściem liniowym. Chyba, że to jakaś literówka się wkradła (a'propos błędów) ;) A tego xDuoo zaraz sobie sprawdzę, dzięki!

 

Edit:

Xduoo 3 jest już za duży. Potrzebuję grajka wielkości właśnie tego nowego Fiio, Nano 7G, Samsunga R1 i tym podobnych. Ale z dobrym LO :)

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności