Skocz do zawartości

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Polecam Finale A5000 - bardzo dobra scena, dociążony dźwięk lecz z dość śmiało poczynającym sobie sopranem. Strojenie na planie U z ponadprzeciętną separacją instrumentów w tej półce cenowej, klarowne brzmienie. Bardzo ekscytujące doświadczenie muzyczne, bez nudy ale i bez bólu głowy ;) Świetna ergonomia (lekkie kopułki) i rewelacyjny kabel, który po prostu znika!

 

Porównywałem z A8000, które górują rozdzielczością lecz grają praktycznie tylko wyższą średnicą - i zostawiłem sobie A5000, które kosztują ułamek ceny A8000. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A5000 to bardzo udany model jak ktoś lubi przejrzyste, szczegółowe, zrównoważone granie.
Dla niektórych tej góry moźe być za dużo w zależności od preferencji czy realizacji nagrań. Kabelek rzeczywiście jest miękki, ale trochę się plącze i chyba wolę jednak ten bardziej sztywny. A8000 mają wysuniętą wyższą średnicę, grają tak ofensywnie, ale nie grają tylko nią. Jest też wystarczająco dużo dołu i góra też jest otwarta, szczegółowa ale bez przegięcia. To wyczynowe, szybkie, rozdzielcze słuchawki- nie do wszystkiego i nie dla każdego a A5000 są bardziej uniwersalne.
Zapewne A8000 jeszcze kupisz :P .

A5000 są na olx w dobrej cenie.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lobuz1 napisał(a):

A8000 mają wysuniętą wyższą średnicę (...) ale nie grają tylko nią

 

Z mojej strony to była oczywiście figura stylistyczna zwana parabolą ;) Nie ma przecież na rynku słuchawek, które grają w dosłownym znaczeniu tylko i wyłącznie wyższą średnicą. A nie sorki - mamy przecież coś takiego jak Audeze LCD-5 :D 

19 minut temu, lobuz1 napisał(a):

szczegółowe

 

Tutaj nie ma mojej zgody. To nie są słuchawki nastawione na wyciąganie detali z nagrań. Jak ktoś chce usłyszeć skrzypienie krzesła, na którym siedzi pianista lub zawodzenie Glenna Goulda, to nie tędy droga.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, euter napisał(a):

 

Tutaj nie ma mojej zgody. To nie są słuchawki nastawione na wyciąganie detali z nagrań. Jak ktoś chce usłyszeć skrzypienie krzesła, na którym siedzi pianista lub zawodzenie Glenna Goulda, to nie tędy droga.

Nie są to F7200, Ety rzecz jasna czy KSE1200. Nie są do analizy, ale też nie jest to buła- grają dosyć szczegółowo, z dobrą separacją, napowietrzeniem jak na słuchawki uniwersalne w niskim budżecie. Najwyraźniej też użyłem „paraboli”. 😜 


Btw: Podłączyłem sobie A8000 😃.

 

IMG_3142.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była okazja to się skusiłem na te A5000, dziękuję za polecenie, grają zaskakująco dobrze. Szukałem dokładnie takiego grania, spokojnego, zrównoważonego, przestrzennego, czegoś co nie będzie na tyle angażujące, żeby odrywało od pracy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2023 o 10:07, euter napisał(a):

 

Z mojej strony to była oczywiście figura stylistyczna zwana parabolą ;) Nie ma przecież na rynku słuchawek, które grają w dosłownym znaczeniu tylko i wyłącznie wyższą średnicą. A nie sorki - mamy przecież coś takiego jak Audeze LCD-5 :D 

 

Tutaj nie ma mojej zgody. To nie są słuchawki nastawione na wyciąganie detali z nagrań. Jak ktoś chce usłyszeć skrzypienie krzesła, na którym siedzi pianista lub zawodzenie Glenna Goulda, to nie tędy droga.

Jestem szczęśliwym posiadaczem A5000 i tejże właśnie szczegółowości oraz detali mi brakuje. Jakie pchełki nie odbiegające zbytnio jakością wysokich i niskich tonów do kwoty 3500zł osobiście polecasz? 

Edytowane przez Szmeryibajery
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

 

Czy rzeczywiście pchełki - czyli tzw. earbuds / flatbuds - masz na myśli? 

 

6 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Czy rzeczywiście pchełki

Pieszczotliwie określiłem w ten sposób iemy, proszę wybaczyć moją niedokładność.

Edytowane przez Szmeryibajery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Final wprowadzi model D7000. Niedawno była prezentacja w Tokio. Fajnie. Ciekawe jaka będzie cena.

IMG_3170.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vonBaron napisał(a):

ZE8000 MK2 mogą być fajne jak zmienili brzmienie na te w stylu ZE3000. 

 

A co się stało z tymi słuchawkami Finala co to miałbyc najlepsze na świecie, wyglądały jak prototyp? 

Wciąż pracują nad tymi X8000 bo na AVS podobno jeszcze nie zagrały.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vonBaron napisał(a):

ZE8000 MK2 mogą być fajne jak zmienili brzmienie na te w stylu ZE3000. 

 

A co się stało z tymi słuchawkami Finala co to miałbyc najlepsze na świecie, wyglądały jak prototyp? 


jakby zmienili na brzmienie ZE3000 tylko jeszcze lepsze ;) to też bym się pewnie zainteresował. Czasem po pewnym czasie traci się ,,nakrętkę” na dane słuchawki, ale dla mnie ZE3000 z jvc spiral dotsami nadal po blisko roku brzmią fajnie i w sumie zakończyły potrzebę szukania TWSów do biegania. Dzięki temu mogę skupiać się na nałogu IEM-owym 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jakby zmienili na brzmienie ZE3000 tylko jeszcze lepsze to też bym się pewnie zainteresował. Czasem po pewnym czasie traci się ,,nakrętkę” na dane słuchawki, ale dla mnie ZE3000 z jvc spiral dotsami nadal po blisko roku brzmią fajnie i w sumie zakończyły potrzebę szukania TWSów do biegania. Dzięki temu mogę skupiać się na nałogu IEM-owym
Jak grają ze3000? Miałem a4000 i szybko się ich pozbyłem bo za jasne były, a że to był pierwszy kontakt ze słuchawkami tego producenta to ostrożny się zrobiłem

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wfmsiekierka napisał(a):

Jak grają ze3000? Miałem a4000 i szybko się ich pozbyłem bo za jasne były, a że to był pierwszy kontakt ze słuchawkami tego producenta to ostrożny się zrobiłem

Grają jasno, ale z dobrym, punktowym basem, dobrą sceną i rewelacyjnym jak na TWS i tą cenę detalem. Dla mnie do muzyki akustycznej, jazzu czy klasyki jedne z najlepszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Grają jasno, ale z dobrym, punktowym basem, dobrą sceną i rewelacyjnym jak na TWS i tą cenę detalem. Dla mnie do muzyki akustycznej, jazzu czy klasyki jedne z najlepszych. 

Nic dodać nic ująć. Natomiast tipsy jvc dodały trochę więcej „body” nie zabierając detalu. Trochę brzmią teraz jak coś pomiędzy ze2000 a ze3000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dan821 napisał(a):

Nic dodać nic ująć. Natomiast tipsy jvc dodały trochę więcej „body” nie zabierając detalu. Trochę brzmią teraz jak coś pomiędzy ze2000 a ze3000. 

JVC Spiral Dot mają większą dziurę na wylocie niż tipsy Final E, więc basu (czyli tego body) powinno być mniej.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

JVC Spiral Dot mają większą dziurę na wylocie niż tipsy Final E, więc basu (czyli tego body) powinno być mniej.

Budowa tipsów Final E rzeczywiście sprzyja basowi, ale mimo wszystko przy tych jvc, ale również azla sedna ear fit o podobnej do jvc budowie, które w sumie lubię najbardziej, słyszę jakby potężniejszy pełniejszy dźwięk w iem-ach. Przy ze3000 stosuję jvc, bo są płytsze i spokojnie zamykają się w etui ładującym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają jasno, ale z dobrym, punktowym basem, dobrą sceną i rewelacyjnym jak na TWS i tą cenę detalem. Dla mnie do muzyki akustycznej, jazzu czy klasyki jedne z najlepszych. 
Tak a4000 też detalu miały kosmiczną ilość jak na tą cenę, reszta pewnie też taka jak piszesz ale nie dałem rady na dłuższą metę i poszły w świat.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy model D7000 ma pałąk i pady z papieru Washi. Opracowano nową membranę na bazie D8000, od których mają zagrać cieplej, bardziej miękko i posiadać więcej dołu. Trochę lżejsze niż D8000.

W zestawie walizka oraz kabel z wtykiem 6.3mm.

 

IMG_3428.jpeg

 


 

IMG_3424.png
 

IMG_3425.png

 

IMG_3426.png

 

IMG_3427.png
 

 

IMG_3429.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Jeszcze cieplej i jeszcze więcej basu? D8000 już były dość ciepłe i basowe. 

Tak piszą po pierwszej prezentacji w Tokio. Takie cieplejsze, bardziej misiowate.

 

IMG_3430.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności