Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też się podoba wykaz FR. Mid bas jakby był na swoim miejscu czyli +5 db słuchawki stały by się płaskie i separacja instrumentów by ucierpiała. Taki ich urok, nie wada.

Ty tak serio? Słuchałeś kiedyś planarów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

]Obniżamy 5dB do 50 Hz w eq jak komuś mało mięcha :)

THD bardzo dobry wynik.

Dziwne że takie dobre słuchawki portable nie dostały rekomendacji.

"Zakupek" shame on you!

 

A nie podnosimy? Zresztą ja i tak jadę z ASIO a teraz testuje Tidala więc EQ i tak nie działa.

 

IMO lepiej wyrównać wykres obniżając niż podnosząc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi też się podoba wykaz FR. Mid bas jakby był na swoim miejscu czyli +5 db słuchawki stały by się płaskie i separacja instrumentów by ucierpiała. Taki ich urok, nie wada.

Ty tak serio? Słuchałeś kiedyś planarów?
Tak słuchałem. Ale to jest zupełnie inna bajka, inne przeznaczenie, inna cena - nie ta klasa. Mam typowo MID-basowe dynamiki i to nie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poradźcie pls, jaki Dragonfly do Focal Listen ? Zastanawiam się, czy byłby to upgrade względem Fiio K1 (oba chyba mają podzespoły Texas Instruments), i czy w ogóle czerwony albo czarny pasują do Focali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mid-basowe to znaczy równe?

 

W dynamikach nie ma tak "równych" słuchawek jak "równe" planary np. LCD-2.

Mid-basowe mam na myśli wybrzmienie niskich jest z akcentem na ok. 100Hz.

K612, HD545, DT150... Twoje PM-3 też są z akcentem na mid-bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mid-basowe to znaczy równe?

 

W dynamikach nie ma tak "równych" słuchawek jak "równe" planary np. LCD-2.

Mid-basowe mam na myśli wybrzmienie niskich jest z akcentem na ok. 100Hz.

K612, HD545, DT150... Twoje PM-3 też są z akcentem na mid-bas.

 

 

Co Ty powiesz...

http://www.innerfidelity.com/images/OppoPM3.pdf

 

 

A moze spirit sa midbasowe?

http://www.innerfidelity.com/images/FocalSpiritProfessional.pdf

Edytowane przez lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

midbas gra głośniej od niskiego w równych słuchawkach, w FL jest podbity "na miasto' ;)

 

Czyli teraz wszstkie rowne so midbasowe, nastepna ciekawa teoria... W fsp tak masz?

 

To nie subbas jest podbity w listen, bo jest na poziomie srednich, tylko midbas jest wykoszony.

Edytowane przez lolomanolo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podłączyć do telefonu i z baterii cisnąć to Red, a jak nie i głównie do lapka to można się zastanawiać. Do Listenów bym chyba na Geeka w komisie polował.

Thx. Właśnie myślę o podłączeniu również do telefonu. Ten Red nie jest zbyt sterylny w brzmieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz podłączyć do telefonu i z baterii cisnąć to Red, a jak nie i głównie do lapka to można się zastanawiać. Do Listenów bym chyba na Geeka w komisie polował.

 

Thx. Właśnie myślę o podłączeniu również do telefonu. Ten Red nie jest zbyt sterylny w brzmieniu?

Wybrałem black bo z red było za dużo góry no i jest połowę tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie.

zapraszamy, masz farta że nie musiałeś tony słuchawek przerobić żeby trafić na b.dobre :)

 

wróć

 

jest w tym "fajna zabawa" przy odpowiednim portfelu także nie żebym komuś odradzał ;)

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na siłę chcę robić z Listen słuchawki typowo domowe. A że w DT-150 wyglądam jak Gustlik? Kij z tym ważne że grają świetnie. Tak jak napisał kolega wyżej dla mnie DT-150 grają pełniej a że Listen mają lepszą technicznie górę czy dół to trudno ideałów nie ma. Teraz się nie dziwię że dużo ludzi ma właśnie 150 jako te jedyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na siłę chcę robić z Listen słuchawki typowo domowe. A że w DT-150 wyglądam jak Gustlik? Kij z tym ważne że grają świetnie. Tak jak napisał kolega wyżej dla mnie DT-150 grają pełniej a że Listen mają lepszą technicznie górę czy dół to trudno ideałów nie ma. Teraz się nie dziwię że dużo ludzi ma właśnie 150 jako te jedyne.

To jak to jest z tym laniem dużo droższych konstrukcji przez DT-150, jak podobne cenowo Listen mają wg Ciebie i lepszą górę i lepszy dół??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności