Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Kur... widzę, że nie tylko ja się napaliłem na eleary, boję się tylko, że gdy już pierwsze sztuki wpadną w ręce Kolegów z forum to hype szybko opadnie... Trochę niepewności budzi u mnie "berylowa średnica" w elearach.... Słuchał ich już ktoś z Was?

nie masz się co martwić tam nie ma berylowej średnicy :P (to nie utopie)

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthax Ty już coś wiesz...na 100 % heh. Nie no przecież elear ma taaaaakie recenzje , no nirvana na uszach itd. to żem się na nie nakręcił, zresztą pewnie część z Was też nie może się doczekać, żeby nimi głowy przyodziać. A dwa, że nie wiadomo za bardzo jakiego brzmienia się spodziewać i to jeszcze zwiększa tę ciekawość.... niby super dynamika, krystaliczna czystość, super neutralność itd., itd., itd. ps. Fakt tam nie ma berylu tylko jakaś mieszanka aluminium...

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super neutralność? A gdzieś Ty to wyczytał. Ja wyczytałem, że one mają dosyć mocny bas a nawet, że grają lekką V. Inni znowu przyrównywali je do HD650 z lepszą górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bo tak to jest z czytaniem, jedni mowia lekko basowe inni, ze basu jest idealnie i badz tu madry, co czlowiek to opinia hehe jak zawsze. Synthax, prosze, chociaz w trzech zdaniach.... i nie udawaj, ze tego nie czytasz hehe, oczywiscie zartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie pocieszył w tej recenzji jeżeli chodzi o jakość konstrukcji, dźwięk już wiadomo że chce się ich słuchać i to bardzo

Ważna rzecz, pałąk nie jest specjalnie duży także niektórzy mogą mieć problem!!!

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to świetne słuchawki, co prawda dopiero kilka godzin na głowie ale moge powiedzieć że przekaz jest bardzo przyjemny, łagodny, nic nie próbuje dominować wszystko jest idealnie stonowane. Basik jest, nie ma żadnych ubytków góra łagodna ale wyraźna, niesie wiele ze sobą. Dość dużo powietrza i rozdzielczości jak na konstrukcje zamkniętą.

Spokojny miły przekaz, fajne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero po kilku dniach zorientowałem się, że one mają szeroką scenę, a głębia to już w ogóle masakra jak na zamknięte. Na początku tego nie wychwyciłem. Z wad to dolna średnica mogłaby być bardziej zaakcentowana no i ergonomia - trochę za bardzo naciskają na głowę.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero po kilku dniach zorientowałem się, że one mają szeroką scenę, a głębia to już w ogóle masakra jak na zamknięte. Na początku tego nie wychwyciłem. Z wad to dolna średnica mogłaby być bardziej zaakcentowana no i ergonomia - trochę za bardzo naciskają na głowę.

przy takim sub basie i tak średnica jest ok, mogło być gorzej.

Spiryty mają spadek przed górką na basie i niższej średnicy jak większość słuchawek, w listen niski bas idzie w górę do końca :)

 

Przypuszczam że taki DX90 w parze z Listen w cenie ~2k może być zestawem nie do pobicia.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tytułem ciekawostki obiecana próbka SN-50 z roku circa 1970 w dwóch wersjach na oryginalnych twardych zleżałych padach i padach od Listen :) Zdziwko bo z padami od Listen idzie posłuchać muzyki z nimi...

 

Zapraszam do siebie na blog

 

No nie mów Pan, że to tylko pady taką różnicę zrobiły ? :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zawitały również do mnie, jeszcze przed weekendem. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki reprodukują muzykę, jeden z lepszych zakupów audio ostatnimi czasy...

Ale kilka rzeczy mnie męczy, może Wy pomożecie? ;)

Mianowicie, pady dla mnie nie są wokółuszne, po godzinie słuchania mam dosyć. Czy ktoś eksperymentował z innymi padami? Karmazynowy pisał, że od HM5 za duże, może jakieś inne, ogólnodostępne pady przypasowały? Druga sprawa to kabel. Fajnie, że ma pilota... ale dla mnie to problem. I tak go nie używam, a podłączając pod Aune B1 słuchawki grają, jakby została wycięta połowa pasma. Nie chcę bawić się z przejściówkami (choć na chwilę obecną jestem zmuszony do tego), chciałbym do nich kabelek gotowy dokupić/zamówić DIY, najlepiej dłuższy. I znowu pytanie- czy próbowaliście podłączać inne kable?Jakie wtyki tam pasują, czy zmiana przewodnika na inny (miedź? srebro? hybryda?) daje zmianę w dźwięku samych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to tytułem ciekawostki obiecana próbka SN-50 z roku circa 1970 w dwóch wersjach na oryginalnych twardych zleżałych padach i padach od Listen :) Zdziwko bo z padami od Listen idzie posłuchać muzyki z nimi...

 

Zapraszam do siebie na blog

 

No nie mów Pan, że to tylko pady taką różnicę zrobiły ? :woot:

 

gniotą NH

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zawitały również do mnie, jeszcze przed weekendem. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki reprodukują muzykę, jeden z lepszych zakupów audio ostatnimi czasy...

Ale kilka rzeczy mnie męczy, może Wy pomożecie? ;)

Mianowicie, pady dla mnie nie są wokółuszne, po godzinie słuchania mam dosyć. Czy ktoś eksperymentował z innymi padami? Karmazynowy pisał, że od HM5 za duże, może jakieś inne, ogólnodostępne pady przypasowały? Druga sprawa to kabel. Fajnie, że ma pilota... ale dla mnie to problem. I tak go nie używam, a podłączając pod Aune B1 słuchawki grają, jakby została wycięta połowa pasma. Nie chcę bawić się z przejściówkami (choć na chwilę obecną jestem zmuszony do tego), chciałbym do nich kabelek gotowy dokupić/zamówić DIY, najlepiej dłuższy. I znowu pytanie- czy próbowaliście podłączać inne kable?Jakie wtyki tam pasują, czy zmiana przewodnika na inny (miedź? srebro? hybryda?) daje zmianę w dźwięku samych słuchawek?

 

Szczerze to nie wiem, może pady od HM5 będą pasowały, ale nowe. Moje po używaniu na M220 są rozciągnięte, dlatego są za duże na Focale już, ale jest szansa, że nowe będą akuratne. Co do kabla, tam jest dosyć sporo miejsca, ale jest też blokada przed wyrwaniem, więc jedyna opcja to jakaś bardzo cieńka wtyczka, coś od IEMów. Pewnie do zrobienia.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zawitały również do mnie, jeszcze przed weekendem. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki reprodukują muzykę, jeden z lepszych zakupów audio ostatnimi czasy...

Ale kilka rzeczy mnie męczy, może Wy pomożecie? ;)

Mianowicie, pady dla mnie nie są wokółuszne, po godzinie słuchania mam dosyć. Czy ktoś eksperymentował z innymi padami? Karmazynowy pisał, że od HM5 za duże, może jakieś inne, ogólnodostępne pady przypasowały? Druga sprawa to kabel. Fajnie, że ma pilota... ale dla mnie to problem. I tak go nie używam, a podłączając pod Aune B1 słuchawki grają, jakby została wycięta połowa pasma. Nie chcę bawić się z przejściówkami (choć na chwilę obecną jestem zmuszony do tego), chciałbym do nich kabelek gotowy dokupić/zamówić DIY, najlepiej dłuższy. I znowu pytanie- czy próbowaliście podłączać inne kable?Jakie wtyki tam pasują, czy zmiana przewodnika na inny (miedź? srebro? hybryda?) daje zmianę w dźwięku samych słuchawek?

kabel ze spiritów powinien wejść pasuje

 

IMG_20161019_143014452.jpg

IMG_20161019_143717704.jpg

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że drugi raz takiego błędu nie popełnią i nawet jak wrzucą jakieś sztuki za 613, to potem anulują zamówienie. Choć wolałbym się mylić.

spokojna twoja, też tak myśleliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności