Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dalej wygrzewam moje Klasiki, płyta za płytą + piwko (urlop do końca tygodnia :P ). Poeksperymentowałem trochę z ustawieniami przełączników na tylnej ściance (tweeter level i bass) ale najlepiej jest jednak na ustawieniu "fabrycznym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3799, słuchałem jeszcze całkiem niedawno Adam A7X i KRK z niższej półki cenowej (RP6 G3). Ostatecznie padło na APS, dźwiękowo mi przypasowały a przy okazji wspieram krajowego producenta :) Co do wielkości, klasiki mają 7" i schodzą naprawdę nisko. W planach są pomiary REW i adaptacja akustyczna, zobaczymy co da się z tych głośniczków wyciągnąć :)

 

Duże wrażenie zrobił na mnie ten filmik, polecam oglądać w dobrych słuchawkach:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w połączeniu zbalansowanym XLR a TRS? Czy to po prostu różnica wtyczki?

XLR jest lepsze (większe powierzchnie styku), skończcie z tym "zbalansowany" nóż się otwiera podobnie jak z "bass"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest jakaś różnica w połączeniu zbalansowanym XLR a TRS? Czy to po prostu różnica wtyczki?

XLR jest lepsze (większe powierzchnie styku), skończcie z tym "zbalansowany" nóż się otwiera podobnie jak z "bass"

 

 

Czyli mówić/pisać tylko SYMETRYCZNY?

No okej, ale czemu mówimy DAP, DAC itd? Tam Ci się nóż nie otwiera jak przy "bass"? :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Millenium BS 500 i nie polecam nikomu, żałuje, że od razu ich nie odesłałem tylko zostawiłem. Gwinty od podkładek na podłogę od razu się przekręciły, nie da się ani dobrze wkręcić ani wykręcić -_-

To czemu nie odesłałeś tylko się żalisz? ;)

Kumplowi też przyszły felerne, aled odesłał i dostał nowe (wraz z bonem zakupowym na następne zakupy).

Bądź zły na siebie za nieoddanie na gwarancji, a nie na wadliwy egzemplarz, bo przy dużej i taniej produkcji to się może zdarzyć. W tej cenie nie znajdziesz równie dobrych standów. No chyba, że kupisz materiały i sam zrobisz :P

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam Millenium BS 500 i nie polecam nikomu, żałuje, że od razu ich nie odesłałem tylko zostawiłem. Gwinty od podkładek na podłogę od razu się przekręciły, nie da się ani dobrze wkręcić ani wykręcić -_-

To czemu nie odesłałeś tylko się żalisz? ;)

Kumplowi też przyszły felerne, aled odesłał i dostał nowe (wraz z bonem zakupowym na następne zakupy).

BądZ zły na siebie za nieoddanie na gwarancji, a nie na wadliwy egzemplarz, bo przy dużej i taniej produkcji to się może zdarzyć. W tej cenie nie znajdziesz równie dobrych standOw. No chyba, że kupisz materiały i sam zrobisz :P

 

 

Czyli był to tylko "felerny" egzemplarz i jednak warto się za nimi rozejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam na 6 kupujących tylko 1 przypadek zwrotu (a potem było już ok jak dostał nowe). Może to kwestia oczekiwań? Przecież to najtańsze standy - nie oczekujmy cudów ;)

 

Widzisz, jakbyś wtedy oddał skoro były felerne to dostałbyś zwrot i albo byś kupił coś lepszego, albo poszukał innych standów w innym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że nie są takie złe.

 

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie, czy lepszym rozwiązanie były by takie standy za biurkiem, czy może wystarczyło by zrobienie podstawek na biurko z np. płyty wiórowej? Biurko mam o szerokości 150 cm, więc z rozstawieniem nie było by problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za pomoc. Tak się jeszcze zastanawiam nad standami biurkowymi, ale wtedy chyba odległość odsłuchu będzie za mała, a takie podłogowe mógłbym za/obok biurka postawić i jakby nawet przy ścianie stały to jakości odsłuchu chyba nie zaszkodzi.

 

To czy przy ścianie dźwięk się pogorszy to zależy od monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności