Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Idę w sobotę do sklepu, przynajmniej kilka par sobie odsłucham. Jakieś szczególne propozycje utworów? Na pewno zabiorę "Roots" Sepultury, bo na tym słabe głośniki się wysypują. Wystarczy telefon (LG2 mini) + kabel mini-jack -> 2xRCA?

tak, ale nie wszystkie monitory mają RCA ale pewnie w salonie mają przejściówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon odradzam. Dogadaj się z kimś z forum z Twojej okolicy i razem idźcie na odsłuchy. W ten sposób będziesz miał różne źródła i drugą (koleżeńską, nienastawioną na sprzedaż) opinię :)

 

Co do RCA to już Koledzy pisali - powinni mieć w sklepach przejściówki w razie czego, ale kawałki testowe najlepiej mieć w .wav lub .flac/alac. Wszelkie mp3 nic nie dadzą. Podobnie jak średniej klasy telefon. ;)

 

Ogólnie to wydaje mi się, że monitory studyjne w sklepie powinny być wpięte w jakiś ekspozycyjny interfejs, więc może wystarczy mieć pendrive? Najlepiej zadzwoń i zapytaj o warunki odsłuchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-MU 0404 nada się jako źródło dla monitorów studyjnych? Wyjścia zbalansowane ma, kwestia czy nie będzie to zbyt analityczne brzmienie.

 

I czy nie da się w tych pieniądzach zdobyć czegoś "lepszego" z dwoma line-outami w tym jeden zbalansowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-MU to nawet nie są profesjonalne interfejsy, także nie bałbym się ich "sterylności brzmienia" ;)

Co do innych opcji z większą liczbą wyjść to masz przykładowo:

Focusrite Scarlett 2i4

Focusrite Saffire 6 USB (sam posiadam taki awaryjnie i jest super sprzętem w tej kwocie)

Behringer Uphoria UMC 204

 

Niestety, licz się z faktem, że ilość wejść/wyjść dość mocno koreluje z ceną. Jako właściciel Scarlett 18i20 wiem co mówię :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie patrząc z punktu pracy studyjnej masz rację, jednak będąc przyzwyczajonym do dźwięku konsumenckiego może nie być już tak kolorowo.

 

Dużo wyjść zupełnie nie potrzebuję, wejść już w ogóle. Po prostu myśląc o opcji z monitorami potrzebuje czegoś z xlr, sterowaniem głośności, na usb, z drugim wyjściem liniowym (nie musi być zbalansowane) lub dobrym wyjściem słuchawkowym. Może być używane, najlepiej do 1kzł.

 

Przeglądne te propozycje i dzięki za pomoc w każdym razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wtrącę się, bo w moim temacie polecono mi wypowiedzieć się tutaj :)

Szukam jakichś aktywnych monitorków do 2k zł.

Pracuję z wszelaką muzyką, od metalu po soundtracki i elektronikę.

Myślałem o Presonus Eris E8 albo JBL LSR 305/308.

Erisy mają przedni otwór basowy więc teoretycznie powinny być lepsze do mojego pokoju, bo monitory stałyby jakieś 50cm od ściany, ale ktoś stwierdził, że mają barwione niskie i wysokie tony (co ciekawe wg polskiej recenzji jaką niedawno czytałem ten problem wcale nie występuje).

Co do JBL - mogę mieć parę 305-ek za 1100zł, a para 308-ek to ponad tysiąc więcej więc skłaniałbym się do 305-ek, ale nie wiem czy jest sens brać 5" i później narzekać, że mało subbasu czy coś.

Erisy E8 to też koszt rzędu 2k za parę.

 

Ktoś słuchał i może się wypowiedzieć?

Z góry dzięki.

Edytowane przez beybus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet integra w kompie im podoła. Kwestia tego jaką jakość dźwięku mają prezentować. Wiesz w ogóle jak je należy ustawić? Bo na biurku, tuż przy ścianie to głupi pomysł w przypadku tych LSR305... Powinieneś to wiedzieć jeśli rzeczywiście czytałeś o nich sporo ;)

 

Co do Twojego FiiO... Będziesz musiał pokombinować z przejściówkami żeby je wpiąć, ale sygnał i tak będzie niezbalansowany, więc zdecydowanie nie wykorzystasz maksimum możliwości tych JBL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogólny więc pytanie też zadam ogólne :). Monitory, o których się tutaj rozmawia mają nazwę "bliskiego pola". Jeżeli ja bym chciał nagłośnić pokój 4,5 x 3,5 i wcisnął takie monitory w szafki stojące na górze szafy ( odstęp między nimi to by było tak z 2-2,5m )kierując je lekko ku dołowi ( żeby pod sufit nie grały ) to uda mi się posłuchać siedząc na przeciwległej ścianie ? Czy po prostu bym musiał się nastawić na większe żeby coś z tego wyszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności