Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

A nie masz w swoim DACu potka do głośności? Pod co podpinasz swoje monitory?

Regulację głośności chcesz zbalansowaną czy nie?

nie mam pokrętła :) w dacu, podpinam pod wszytko co gra :D i ma regulację głośności

potrzebuję do stacjonarnego Blu-reya który na min. vol i tak jest za głośny

regulacja dla sygnału niesymetrycznego

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź sobie to:
http://www.thomann.de/pl/sm_pro_audio_nano_patch.htm (czarny)
http://www.thomann.de/pl/sm_pro_audio_nano_patch_plus_silber.htm (srebrny)

 

albo nawet najtańszą konstrukcję typu Fostex PC-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co że RCA? Widziałeś do czego Hibi chce to wpiąć? Do Blu-Raya - czyli i tak będzie niezbalansowane :)
Ja to bym mu najchętniej polecił coś w stylu Behringer Xenyx Control1 (bo i z czasem pewnie kupi inne zestawy odsłuchowe), ale tutaj wystarczy zwykły potencjometr, IMO.

Inna sprawa, że za te 50 zł różnicy to wolałbym jednak Nano Patch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co że RCA? Widziałeś do czego Hibi chce to wpiąć? Do Blu-Raya - czyli i tak będzie niezbalansowane :)

Ja to bym mu najchętniej polecił coś w stylu Behringer Xenyx Control1 (bo i z czasem pewnie kupi inne zestawy odsłuchowe), ale tutaj wystarczy zwykły potencjometr, IMO.

 

Inna sprawa, że za te 50 zł różnicy to wolałbym jednak Nano Patch.

no to będzie nano :)

asus oplay jest dobrym źródłem dla cdaudio także muszę coś mieć

jako główny grajek robi mi daphile z hiface daciem i do filmów przepinam do bravi która ma niczego sobie wyjście audio

w symetryczne połączenia na razie nie wierzę, poza mocniejszym/głośniejszym sygnałem nie powinny być różnicy do niesymetrycznego przy pokojowych odległościach - reszta IMO to marketing

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co że RCA?

 

Inna sprawa, że za te 50 zł różnicy to wolałbym jednak Nano Patch.

A no wlasnie.... o to mnie sie rozchodzi :P

 

w symetryczne połączenia na razie nie wierzę, poza mocniejszym/głośniejszym sygnałem nie powinny być różnicy do niesymetrycznego przy pokojowych odległościach - reszta IMO to marketing

 

Uuu... duzy blad Kolego, jest roznica i to spora, przede wszystkim w wiekszej dynamice :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I co że RCA?

 

Inna sprawa, że za te 50 zł różnicy to wolałbym jednak Nano Patch.

A no wlasnie.... o to mnie sie rozchodzi :P

 

w symetryczne połączenia na razie nie wierzę, poza mocniejszym/głośniejszym sygnałem nie powinny być różnicy do niesymetrycznego przy pokojowych odległościach - reszta IMO to marketing

 

Uuu... duzy blad Kolego, jest roznica i to spora, przede wszystkim w wiekszej dynamice :).

 

że co nagranie z DR5 ma dynamikę DR8 dzięki sygnałowi symetrycznemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzwiek jest dynamiczniejszy, namacalny, taki jak powinien byc, bez ograniczenia dynamiki

w instrukcji monitorów nie znalazłem zdania że RCA pogarsza jakości audio

 

Hibi... Ty tak na serio :huh:.

 

na serio mam wpięte w gniazdo RCA przewodem firmowym ekranowanym ze zwykłego daca stereo i nie słyszę braku dynamiki i tego co pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... jak nie porownasz Creative-ow z Nautilius-ami, to tez bedziesz twierdzil, ze te pierwsze sa w klasie Hi-End :D.

Edit.

Poza tym, ja to sprawdzilem u siebie, Nismovsky tez, wiec jest to chyba "w miare" wiarygodna informacja ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendragon - to mu da, że jack 6,3 stereo <--> jack 6,3 stereo to TEŻ POŁĄCZENIE ZBALANSOWANE. Jak XLR.

 

Inna kwestia czy Hibi ma w DACu zbalansowane wyjścia, bo jak nie ma, a podepnie takie kable to i tak goowno mu to da. Zgadzam się, że zbalansowany tor daje lepszą dynamikę. I nie cudujmy robiąc ****ę z logiki, że niby dźwięk się zmienia. Jeśli już to RCA "okraja" dynamikę, więc mając np. peaki na -1 dB w pliku, w RCA będziesz dalej od tego poziomu (w dół) niż na XLR lub TRS (TRS to właśnie rzeczony jack stereo). Stąd różnica.
No i kolejny plus zbalansowania: mniej brudów w sygnale.

 

Wszystko jest tutaj ładnie wyjaśnione:

 

Tylko Hibi - pamiętaj, że kable z RCA mają mniej żył, a w TRS/XLR masz 2x sygnał + masa. Wzory znajdziesz w necie. RCA to tylko 1x sygnał + masa,

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci to da, Jack to nie XLR? :)

XLR to tylko rodzaj wtyczki

Jack stereo nawet te micro też dają sygnał symetryczny (3 przewody)

Pendragon - to mu da, że jack 6,3 stereo <--> jack 6,3 stereo to TEŻ POŁĄCZENIE ZBALANSOWANE. Jak XLR.

 

Inna kwestia czy Hibi ma w DACu zbalansowane wyjścia, bo jak nie ma, a podepnie takie kable to i tak goowno mu to da. Zgadzam się, że zbalansowany tor daje lepszą dynamikę. I nie cudujmy robiąc ****ę z logiki, że niby dźwięk się zmienia. Jeśli już to RCA "okraja" dynamikę, więc mając np. peaki na -1 dB w pliku, w RCA będziesz dalej od tego poziomu (w dół) niż na XLR lub TRS (TRS to właśnie rzeczony jack stereo). Stąd różnica.

No i kolejny plus zbalansowania: mniej brudów w sygnale.

 

Wszystko jest tutaj ładnie wyjaśnione:

 

 

Tylko Hibi - pamiętaj, że kable z RCA mają mniej żył, a w TRS/XLR masz 2x sygnał + masa. Wzory znajdziesz w necie. RCA to tylko 1x sygnał + masa,

czytałem też inny art o symetrycznym połączeniu w warunkach domowych i jego sensie także pewnie temat rzeka i kończyłby się na ślepych testach także dajmy spokój :)

liczy się muzyka jaka płynie z tych świetnych zestawów

Przewody RCA są ekranowane tak na marginesie ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendragon - to mu da, że jack 6,3 stereo <--> jack 6,3 stereo to TEŻ POŁĄCZENIE ZBALANSOWANE. Jak XLR.

 

Inna kwestia czy Hibi ma w DACu zbalansowane wyjścia, bo jak nie ma, a podepnie takie kable to i tak goowno mu to da. Zgadzam się, że zbalansowany tor daje lepszą dynamikę. I nie cudujmy robiąc ****ę z logiki, że niby dźwięk się zmienia. Jeśli już to RCA "okraja" dynamikę, więc mając np. peaki na -1 dB w pliku, w RCA będziesz dalej od tego poziomu (w dół) niż na XLR lub TRS (TRS to właśnie rzeczony jack stereo). Stąd różnica.

No i kolejny plus zbalansowania: mniej brudów w sygnale.

 

Wszystko jest tutaj ładnie wyjaśnione:

 

 

Tylko Hibi - pamiętaj, że kable z RCA mają mniej żył, a w TRS/XLR masz 2x sygnał + masa. Wzory znajdziesz w necie. RCA to tylko 1x sygnał + masa,

Aaa... sorry Nismovsky, faktycznie zapomnalem, ze TRS (Jack) to tez zbalansowane polaczenie, ale chyba nie wszystkie monitory z niskiej polki takie posiadaja, czy sie myle?

 

Hibi, ale takie polaczenie daje slyszalna roznice, ktora jest o wiele latwiej wylapywalna, niz "cudowne" kableki w sluchawkach :).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz średnią lub słabą instalację elektryczną to XLR/TRS to nawet w konsumenckim wydaniu i bez długich kabli, zbalansowane robią różnicę. Jeśli na etapie budowania domu/robienia remontu zadbałeś o dobre komponenty w ścianach to nie będzie aż takiej różnicy. Ale powiem wprost - różnica będzie tak czy owak. Właśnie ze względu na dynamikę. BTW, w Focalach możesz wpiąć 2 źródła naraz, więc możesz zrobić sobie testy (gdyby źródło - DAC - miało 4 wyjścia: 2 zbalansowane i 2 rca).

 

Pendragon - większość budżetówek ma teraz XLR/TRS combo i wygląda to tak:
combijacks.jpg

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS80M maja XLR i duzego jacka, pod oba mozesz podlaczyc sygnal jaki chcesz i bedzie grac :) ja zrobie testy na 2 kabelkach XLR-jack stereo (balans) i jednym kabelku mini-jack 3.5 stereo na 2 jacki duze mono (niezbalans)

tylko niech grają tak samo głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hibi - nawet jak jakimś cudem ustawisz IDENTYCZNĄ głośność (co będzie trudne) to i tak wyłapiesz różnicę właśnie w braku tego "brudu", który masz na RCA. Stąd opinie, że dźwięk po XLR/TRS jest bardziej detaliczny, ma większą dynamikę etc. Bo nie zbiera syfów z instalacji. Słychać to tym lepiej, im lepsza jest akustyka, także u niektórych będzie to zmiana kosmetyczna, a u innych "różnica klas".

U mnie jest to gdzieś pomiędzy. Tzn. nie będę cierpiał grając z dźwiękiem po RCA na konsoli, ale już poprawki kawałków mogłyby być problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, a mianowicie jestem na kupnie Focusrite Scarlett Solo, ma on wyjścia TRS, natomiast moje monitory posiadają XLR jedynie. Istnieją jakieś kable XLR-TRS lub przejściówki? Czy muszę zrezygnować z zakupu Focusrite i kupić np. Presonusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johny_55

Zrezygnuj, bo NIE MASZ TRS w Scarlett Solo. Tam jest RCA (chinch). TRS to są duże jacki 6,3 stereo. Takie wyjście ma dopiero Scarlett 2i2. Także możesz kupić wyższy model, wybrać Presonus AudioBox albo pójść trzecią drogą, nabywając Behringer Uphoria UMC22.

 

Co do samych kabli XLR-TRS to są, jasne. Choćby na Thomann.de.
http://www.thomann.de/pl/cae_17064_audiokabel.htm

http://www.thomann.de/pl/the_sssnake_mxp2015.htm

Albo możesz poprosić kogoś z Forumowych Magików by Ci takie kabelki indywidualnie sporządził :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności