Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

To ja pomogę, sprawdzmy na czym strojono CMA600i?

 

Ktoś widzi 610? No właśnie. ;) 

 

6399bb28-9f97-40f9-bac7-c34dc00eb570.jpg

 

Bo ich wtedy nie było, ale cicho.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karmazynowy napisał:

To ja pomogę, sprawdzmy na czym strojono CMA600i?

 

Ktoś widzi 610? No właśnie. ;) 

 

6399bb28-9f97-40f9-bac7-c34dc00eb570.jpg

 

Bo ich wtedy nie było, ale cicho.

Przecież Th610 to to samo właściwie co Th900...

Jeżeli topowiec z danej rodziny słuchawek gra dobrze i był pod niego strojony cma600 to wydaje się oczywiste że i tańsze modele np:Sennheisera będą równie dobrze zgrywać się z Questyle...o ile mają podobną impedancję.

Choć wiadomo że dochodzą aspekty specyfiki grania samych słuchawek,czy wokal daleko,czy bliżej ,czy ciemne lub jasne...tak że też różnie może być z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Soundman1200 napisał:

Przecież Th610 to to samo właściwie co Th900...

Jeżeli topowiec z danej rodziny słuchawek gra dobrze i był pod niego strojony cma600 to wydaje się oczywiste że i tańsze modele np:Sennheisera będą równie dobrze zgrywać się z Questyle...o ile mają podobną impedancję.

Choć wiadomo że dochodzą aspekty specyfiki grania samych słuchawek,czy wokal daleko,czy bliżej ,czy ciemne lub jasne...tak że też różnie może być z tym

 

Dobra dobra, kupiles wzmacniacz strojony pod moje T1 (jak widac na zdjeciu jedyne i sluszne t1 v1) a teraz sie dziwisz ze nie jest idealnie z Twoimi sluchawami ;)

 

Ps:

Jesli ten wzmacniacz gra roznie z roznymi impendacjami bo tak sobie zalozyli tworcy to jest to jedna z najglupszych rzeczy jakie slyszalem w swoim zyciu.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mówię że nie jest idealnie?...jest bosko...he,he, zwłaszcza po balansie,raczej więc TH610 sobie zostawię bo do fanu są super...

A i owszem myślę o T1 rev2, bo to nadal słuchawki co zrobiły na mnie największe wrażenie, i są półotwarte nie męczą nic, a to dla mnie 50% sukcesu...Jak jakaś gotówka się znajdzie to na pewno T1 nabędę, o TH900 nie pomyślę, bo zbyt blisko ich grają TH610....

Ja tu chwalę TH610 coby ludzi przekonywać do nich bo to fajowe słuchawki a cena jeszcze nie tak przegięta jak u droższego brata.

A jeszcze za to po głowie dostaję...he,he.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Soundman1200 napisał:

Przecież Th610 to to samo właściwie co Th900...

Jeżeli topowiec z danej rodziny słuchawek gra dobrze i był pod niego strojony cma600 to wydaje się oczywiste że i tańsze modele np:Sennheisera będą równie dobrze zgrywać się z Questyle...o ile mają podobną impedancję.

Choć wiadomo że dochodzą aspekty specyfiki grania samych słuchawek,czy wokal daleko,czy bliżej ,czy ciemne lub jasne...tak że też różnie może być z tym

 

Hm, piszesz, że jednak różne. 

A z tym Sennheiserem to chyba najmniej trafiony przykład, HD800 grają zupełnie inaczej niż pozostałe Sennki. 

 

@Spawn chyba chodzi w tym wykresie o to, żeby w miarę możliwości grał dobrze ze wszystkim bez względu na impedancję, tj. żeby był uniwersalny a nie, żeby grał inaczej z różną impedancją. Takie coś jest możliwe w ogóle? Akurat 600i ma dla mnie dość bezpieczną sygnaturę, więc zagra dobrze i z jasnymi i z ciemnymi słuchawkami.

 

Dosyć uniwersalny sprzęt.

Dla 400i nie ma takiego wykresu.

 

A wracając do tematu to duet 610 i T1 fajnie by się uzupełniał chyba.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w to celuję właśnie, teraz mi grają Th610 niemal tak przejrzyście jak T1, z mocniejszym basem i ze szczyptą więcej luzu w przekazie oraz pikanterii...T1 za to uwielbiam do klasyki oraz trance, przestrzenność mają wyjątkową, i super neutralne granie,bas nawet na krok nie wyjdzie przed szereg, pełna kontrola, to mi imponowało najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Recenzja Th610 z Headphone.Guru w towarzystwie Questyle, ładne zdjęcia...

http://headphone.guru/fostex-th610-stereo-headphones/

 

Tutaj Th610 z kuzynami...

https://parttimeaudiophile.com/2017/04/16/review-fostex-th-610-massdrop-th-x00-and-th-x00-ebony/

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedni weekend miałem okazję posłuchać u siebie słuchawek TH610 z moim Questyle CMA600i ,

słuchawki znajomego, kupione w kwietniu w Niemczech ,wygrzane na fabrycznym kablu .

Obiektywnie nieżle ale Questyle jest chyba stworzony pod HD800 i takie brzmienie najbardziej mi się podoba ,

jest to moja subiektywna ocena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym posłuchał a chętniej i kupił HD800, za pewne styl grania  Questyle idealnie pasuje do starych HD800 bez S.:)

Widzę że masz też kabel Tonalium do 800tek, to już odjazd w pełni jak tak.

HD800 słuchasz po balansie oczywiście?! 

Znikają sybilacje w pełni?

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eternal Seeker napisał:

W poprzedni weekend miałem okazję posłuchać u siebie słuchawek TH610 z moim Questyle CMA600i ,

słuchawki znajomego, kupione w kwietniu w Niemczech ,wygrzane na fabrycznym kablu .

Obiektywnie nieżle ale Questyle jest chyba stworzony pod HD800 i takie brzmienie najbardziej mi się podoba ,

jest to moja subiektywna ocena .

Na firmowym kablu Th610 z Questyle, nie wytrzymałbym z nimi długo pewnie, zbyt misiowaty przekaz jak dla mnie i ciemny.

Z kablem od TH900  i po balansie inna rozmowa...he,he.

To jak Usain Bolt pobijający rekord świata na 100m, a z kablem firmowym po jacku to Bolt z tego roku...3 miejsce ledwie, i wszystko wiadomo czemu nadal TH610 mi się podobają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy konstruktor się zdecyduje na produkcję z tego co wiem to .... produkt uboczny.

Ja nie widziałem jak on wygląda poza oplotem, jeden z kolegów na forum ma może coś 

więcej powie, jakieś fotki zrobi, sam jestem ciekawy, choć podkreślę tanio nie jest.

No i jakby coś to Kraków.

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności