Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to teraz ja. Jakie są Fostexy XH-00? Ano takie, że czekam na dropa.

 

W zasadzie to słuchawki kompletne. Tu jest wszystko: mocny bas, świetne uderzenie i całkiem dobre zejście, bliska, angażująca i baaaardzo szczegółowa średnica, dobra i nie zamulona góra. Jest masa funu, dźwięk ma energię, wykop i dynamikę ale przy tym jest baaaaaardzo czytelny, nie ma mowy o żadnym zamuleniu - co jest dość rzadko spotykane w słuchawkach z takim BASEM. Scena jest szeroka, w ogóle nie ma się wrażenia słuchania zamkniętej konstrukcji. Dla mnie one grają jak występ na żywo w pomieszczeniu z dobrą akustyką. Stopa perkusji jest taka, że czujesz ją na klacie, wokal bliski i soczysty, talerze brzmią jak talerze a nie jak szelest papieru. Mogłyby być bardziej zdystansowane i nie tak bezpośrednie w przekazie ale nie można mieć wszystkiego. Podsumowując: wyśmienite słuchafony, które u mnie zamykają temat poszukiwania słuchawek zamkniętych dla Staxowego towarzystwa. W zasadzie ciężko nawet przywołać słuchawki, które grają podobnie do Fostexów.

 

Z kwesti pozadźwiękowych:

  • mogą zmęczyć przy bardzo długich odsłuchach, bo wszystkiego jest dużo
  • przez śmiałą (ale nie ostrą górę) i bezpośredniość słabe realizacje brzmią właśnie tak - słabo
  • bardzo łatwe w napędzeniu
  • całkiem wygodne mimo raczej skromnego miejsca na ucho - niektóre uszy mogą być niekompatybilne
  • dosyć dobrze wykonane, muszle są piękne
  • kabel zakończony dużą wtyczką mnie osobiście denerwuje
PS. Słuchałem lekko zmodyfikowanych, ponoć ciut zmniejszony bas (choć nadal go dużo).
Jak to czytam to trochę mi to przypomina d7100 na początku swojej kariery. Wiele osób tak je opisywało.

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@al, skąd zamówiłeś?

Al? Nie znam:)

 

Z hedfaja, Singapur.

 

 

All miało być :D

 

 

Jak to czytam to trochę mi to przypomina d7100 na początku swojej kariery. Wiele osób tak je opisywało.

 

mobilnie...

 

 

D7100 nie znam, więc nie powiem jak wiele albo niewiele mają wspólnego. Z opisów D7100 kiedyś wyczytałem, że to trochę zamulacze, co nijak ma się do Fostexów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra to teraz ja. Jakie są Fostexy XH-00? Ano takie, że czekam na dropa.

 

W zasadzie to słuchawki kompletne. Tu jest wszystko: mocny bas, świetne uderzenie i całkiem dobre zejście, bliska, angażująca i baaaardzo szczegółowa średnica, dobra i nie zamulona góra. Jest masa funu, dźwięk ma energię, wykop i dynamikę ale przy tym jest baaaaaardzo czytelny, nie ma mowy o żadnym zamuleniu - co jest dość rzadko spotykane w słuchawkach z takim BASEM. Scena jest szeroka, w ogóle nie ma się wrażenia słuchania zamkniętej konstrukcji. Dla mnie one grają jak występ na żywo w pomieszczeniu z dobrą akustyką. Stopa perkusji jest taka, że czujesz ją na klacie, wokal bliski i soczysty, talerze brzmią jak talerze a nie jak szelest papieru. Mogłyby być bardziej zdystansowane i nie tak bezpośrednie w przekazie ale nie można mieć wszystkiego. Podsumowując: wyśmienite słuchafony, które u mnie zamykają temat poszukiwania słuchawek zamkniętych dla Staxowego towarzystwa. W zasadzie ciężko nawet przywołać słuchawki, które grają podobnie do Fostexów.

 

Z kwesti pozadźwiękowych:

  • mogą zmęczyć przy bardzo długich odsłuchach, bo wszystkiego jest dużo
  • przez śmiałą (ale nie ostrą górę) i bezpośredniość słabe realizacje brzmią właśnie tak - słabo
  • bardzo łatwe w napędzeniu
  • całkiem wygodne mimo raczej skromnego miejsca na ucho - niektóre uszy mogą być niekompatybilne
  • dosyć dobrze wykonane, muszle są piękne
  • kabel zakończony dużą wtyczką mnie osobiście denerwuje
PS. Słuchałem lekko zmodyfikowanych, ponoć ciut zmniejszony bas (choć nadal go dużo).
Jak to czytam to trochę mi to przypomina d7100 na początku swojej kariery. Wiele osób tak je opisywało.

 

mobilnie...

 

W porownaniu do AH-D7100 sa o wiele dokladniejsze i bezposrednie, srednica nie jest wycofana, jest bliska i wierna, a bas ma lepsza dynamike. Zgodnie z powyzszym

postem Karmazynowego - To jest dzwiek LIVE! Urywa leb! :woot::P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fostex_x_massdrop_th_x00_headphones_3.jp

 

Ciekawe ile to połączenie wytrzyma.

 

 

Wygląda na identyczne rozwiązanie jak w Denonach Dx000, więc chyba wytrzyma długo.

 

 

i identyko jak z th600/900 - cały zawias jest wykonany z metalu i góra i dół, jakiś stop z magnezem - ponoć służy dłużej niż reszta słuchawki :)

 

Panowie kusicie :)

A jak z wybrzmiewaniem basu?

Piszecie że jest go sporo, a konstrukcja zamknięta i skórkowe pady, nasuwają mi na myśl dudnienie, jak w LCD-XC.

 

ano właśnie nie dudni tylko uderza i zwija się z odpowiednim wigorem

 

Jak one się mają do HE-400i?

 

tak już z pamięci, bo 400i już nie mam: fostex ma więcej basu, choć ten w 400i potrafi ciekawiej wybrzmiewać/różnicować się, fostex ma czytelniejszą górę, obie słuchawki mają muzykalną średnicę i dużo przestrzeni (a przecież jedne są otwarte a drugie nie) oraz dobrą szybkość, podobna wygoda - fostexy zdecydowanie łatwiej napędzić, bo 400i potrzebuje sporo mocy, żeby zagrać na 100% i bardziej zależne są od synergii ze źródłem - fostex zagra dobrze już z niezłego DAPa, a 400i potrzebuje więcej mocy

 

w skrócie/zważywszy powyższe: the winner is: fostex TH-X00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

fostex_x_massdrop_th_x00_headphones_3.jp

 

Ciekawe ile to połączenie wytrzyma.

 

 

Wygląda na identyczne rozwiązanie jak w Denonach Dx000, więc chyba wytrzyma długo.

 

 

i identyko jak z th600/900 - cały zawias jest wykonany z metalu i góra i dół, jakiś stop z magnezem - ponoć służy dłużej niż reszta słuchawki :)

 

Panowie kusicie :)

A jak z wybrzmiewaniem basu?

Piszecie że jest go sporo, a konstrukcja zamknięta i skórkowe pady, nasuwają mi na myśl dudnienie, jak w LCD-XC.

 

ano właśnie nie dudni tylko uderza i zwija się z odpowiednim wigorem

 

Jak one się mają do HE-400i?

 

tak już z pamięci, bo 400i już nie mam: fostex ma więcej basu, choć ten w 400i potrafi ciekawiej wybrzmiewać/różnicować się, ale po zmodowaniu Fostex-ów jest remis, fostex ma czytelniejszą górę, obie słuchawki mają muzykalną średnicę, Fostex-y jednak bardziej i dużo przestrzeni (a przecież jedne są otwarte a drugie nie) oraz dobrą szybkość, podobna wygoda - fostexy o niebo łatwiej napędzić, bo 400i potrzebuje sporo mocy, żeby zagrać na 100% i bardziej zależne są od synergii ze źródłem - fostex zagra rewelacyjnie już z niezłego DAPa, a 400i potrzebuje więcej mocy

 

w skrócie/zważywszy powyższe: the winner is: fostex TH-X00 - I tutaj 100% racji :win:

 

Mala korekta, Mykupyku... pozwolisz? ;)

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kusicie :)

A jak z wybrzmiewaniem basu?

Piszecie że jest go sporo, a konstrukcja zamknięta i skórkowe pady, nasuwają mi na myśl dudnienie, jak w LCD-XC.

No kuszą. Słucham Mojo (recka przed 3 królami) i tak se myślę, że na raty można by się szarpnąć, a z Grado przesiąść się od razu na Fostex TH-X00 i na dekadę mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak one się mają do HE-400i?

 

tak już z pamięci, bo 400i już nie mam: fostex ma więcej basu, choć ten w 400i potrafi ciekawiej wybrzmiewać/różnicować się, ale po zmodowaniu Fostex-ów jest remis, fostex ma czytelniejszą górę, obie słuchawki mają muzykalną średnicę, Fostex-y jednak bardziej i dużo przestrzeni (a przecież jedne są otwarte a drugie nie) oraz dobrą szybkość, podobna wygoda - fostexy o niebo łatwiej napędzić, bo 400i potrzebuje sporo mocy, żeby zagrać na 100% i bardziej zależne są od synergii ze źródłem - fostex zagra rewelacyjnie już z niezłego DAPa, a 400i potrzebuje więcej mocy

 

w skrócie/zważywszy powyższe: the winner is: fostex TH-X00 - I tutaj 100% racji :win:

 

Mala korekta, Mykupyku... pozwolisz? ;)

 

 

no może i tak być, pamięć ma zawodna jest ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście przestrzeni i napowietrzenia mam pytanie.

Ktoś porównywał ten aspekt w relacji do np: hd 650, d7100, pm3, Pandory IV?

 

Ja tylko do PM3, Fostexy miażdżą Oppo pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomoast pod innymi wzgledami?

Napiszesz pare slow porownania ich z pm3?

Więcej basu, więcej góry, wyższa rozdzielczość, zdecydowanie lepsza scena. Wszystko to bardzo fajnie poukładane. Bardzo rozrywkowe granie, ale technicznie również bardzo dobry poziom. Jeśli PM3 to jednak głównie mobilny sprzęt i założymy, że są warte 1500 zł. to Fostexy wyceniłbym na 3000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie ktoś z forum na tyle uprzejmy i pożyczy na chwilkę bohatera tego wątku?

W zamian mogę podesłać Alphy.

Fajnie mieć szansę posłuchać ich przed dropem.

Byłbym niezmiernie wdzięczny :)

 

mobilnie...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak w thx00 jest z tłumieniem? Dalej zamknięte z izolacją na poziomie półotwartych jak w denonach d7000?

Poniżej przeciętnej.
O kurde tego się nie spodziewałem, myślałem że drewutnia swoje zrobi.

Poziom m50x?

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak w thx00 jest z tłumieniem? Dalej zamknięte z izolacją na poziomie półotwartych jak w denonach d7000?

Poniżej przeciętnej.

 

 

Znaczy się nie ma ciśnienia wewnątrz muszli? Mnie to zawsze denerwowało w zamkniętych...

 

 

Nie bardzo rozumiem co to znaczy. Mi chodziło o tłumienie dźwięków z zewnątrz. Izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności