Skocz do zawartości

Astell&Kern AK380


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Inszy-> Walnięty AK380 nie był. W przypadku AK240 również preferuję (a raczej preferują AKR-y 03) dźwięk z karty pamięci.

 

Paratykus-> Sam przełączałem, ale nie wiedziałem, co gra, bo ikonki albumów są identyczne na liście odtwarzania i dopiero po odtworzeniu danego utworu wchodziłem w informacje o utworze, żeby sprawdzić, z czego dany utwór gra (jak utwór jest odtwarzany, to nie widać, z czego gra).

 

Hibi-> Podejrzewam, że nie rozróżniłbym różnych kart pamięci, ale w przypadku określenia, czy gra pamięć wewnętrzna AK240/AK380, czy karta pamięci, nie jest to skomplikowane.

 

Grubbby-> 5 razy nie dam rady. Mózg mi się uprzednio zlasuje :lol:

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy-> W obydwu (AK240 i AK380)? Nie sądzę.

 

Manuelvetro-> Zamiast czytać o psychoakustyce, przeprowadź taki test, jak ja na AK380, a zobaczysz, o czym mówię i przyznasz mi rację. Dźwięk przy karcie pamięci zyskuje na obecności, jest bardziej przejrzysty i lekki. I nigdzie indziej tego nie wyczytasz, ani nigdzie indziej ja nie wyczytałem. Po prostu zupełnie przez przypadek o tym się przekonałem na AK240 i z czasem się to potwierdziło na AK380.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" słyszę, kędy sie motyl kołysa na trawie

Kędy wąż śliską piersią dotyka się zioła..."

 

Adam był pierwszy.

Adam był niezłym nałogowcem, jak nie alko to jakaś morfinka.

 

Sugerujesz, że żeby zacząć słyszeć takie rzeczy, najpierw po mocarzu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy-> W obydwu (AK240 i AK380)? Nie sądzę.

 

Manuelvetro-> Zamiast czytać o psychoakustyce, przeprowadź taki test, jak ja na AK380, a zobaczysz, o czym mówię i przyznasz mi rację. Dźwięk przy karcie pamięci zyskuje na obecności, jest bardziej przejrzysty i lekki. I nigdzie indziej tego nie wyczytasz, ani nigdzie indziej ja nie wyczytałem. Po prostu zupełnie przez przypadek o tym się przekonałem na AK240 i z czasem się to potwierdziło na AK380.

Z całym szacunkiem, ale jak test, to ślepy i 10 prób. I jak Ci chłopaki pisali: jeśli przejdziesz to znaczy, ze kałach zepsuty. No bo jak nieaudiofilska karta moze grać lepiej niż najlepszego na świecie odtwarzacza wbudowana pamięć?

 

Ja raz, w audio downgrade zrobiłem, dwa, żadnego kałacha na oczy nie widziałem i nie zobaczę, bo u mnie w buszu nie rosną, a na meety nie jeżdzę z definicji.

A nawet jakby mi sie zdarzyło, dopóki nie ma Wimpa, Deezera, spotify, apple music, to w ogóle mnie nie interesuje. Bo choć mam 600 cd to nie mam kompa, na którym moglbym coś przegrać (bo i po co, jak jest streaming) nadto moze 3% tego czego aktualnie słucham mam na w.w. nośnikach.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mowisz ze nie zrobies porzadnego,testu to nie przekonuj ze ma on jakas wartosc. Ani nie byl slepy ani nie mial reprezentatywnej liczby prob.

Dla mnie smiech na sali dowodzacy tylko slepa chec posiadania...

Ale jesli byl rzetelny to dowodzi slabosci sprzetow AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manuelvetro, Grubbby-> Nie ma po co się spierać. Wy mnie nie przekonacie i ja Was nie przekonam.

Przy "reprezentatywnej ilości prób", wałkowaniu, przełączaniu, człowiek się najzwyczajniej w świecie męczy i nie jest w stanie rozróżnić słabego grajka od dobrego (a co dopiero rozróżnić kartę od pamięci wewnętrznej...). A czy to znaczy, że powinno się kupować słabe i gorzej brzmiące, bo po 8-9-tej próbie wychodzi, że nie ma różnic?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej, Wulkan, przyznaję, ze szczerze podziwiałem ak240 u Ciebie i jeśli bedziesz miał 380 bedę się cieszył także. Nie kwestionuję tego, że to najlepszy grajek na świecie i nic nie mam do jego ceny. Filozofia - chcę mieć najlepsze - to jest dobra filozofia. Chciałbym też zapytać, czy masz custom tipsy do roxanne, czy może zrobiłeś już z nich pełne customy, czy może masz już jakies topowe na świecie customy, bo zakładam, ze najlepszy grajek wart jest najlepszych doków. Czy moze wolisz jednak uniwersale od AK, majac jakies doświadczenia z customami?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemrod-> Przy 8-9 próbie to nawet audiofile ze stażem nie rozróżniają zupełnie różnych kolumn (znam dwa przypadki takich ludzi).

 

To widac jak Ci audiofile slysza a jak widza i/lub emocjami sie kieruja. Ja im dluzej przelaczam robiac testy AB tym wiecej roznic spostrzegam... ale ze mnie zaden audiofil ;) tylko osoba na trzezwo oceniajaca sprzet... (oczywicie do pewnych granic - po dwoch godzinach faktycznie ma moj mozg juz dosc)

Sam sobie odpowiedziales ile z tej lepszosci prawdy a ile "podjarania". Nastepnym razem piszac wywod o lepszosci czegos daj znac na jakiej podstawie tak twierdzisz bo to diametralnie zmienia odbior nie tylko moj i Nemroda ale wielu z czytelnikow. Wole wiedziec czy:

- "tak, karta robi roznice - zrobilem reprezentatywne slepe testy"

- "tak, karta robi roznice - rozroznilem az 3 razy z ktorej gra, najpierw sam sobie ja przekladajac i wybierajac z czego gra :) "

 

Nie chodzi o przekonywanie a o rzetelne podanie faktow jak powyzej. Kazdy juz sobie sam oceni jaka wartosc ma wtedy dana wypowiedz.

 

 

Manuelvetro-> Nie przerabiałem AKR03. Mam uniwersale. Z customami mam doświadczenie zerowe :(

zaluj, kiedy juz LE3 sa od nich technicznie lepsze IMO. A topowy model Lime Ears jeszcze lepszy i blizej barwowo wlasnie do AKR...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest przypadkiem zmniejszanie dysonansu poznawczego? Wmawianie sobie, że jest najlepszy, żeby przed samym sobą uzasadnić wydatek?

Nigdzie nie napisałem, że AK380 jest najlepszy. Mógłbym tak stwierdzić, gdybym posłuchał wszystkie DAP-y na świecie na dużej ilości słuchawek. Natomiast mogę z całą stanowczością napisać, że AK380 jest lepszy od AK240.

 

Nemrod-> Przy 8-9 próbie to nawet audiofile ze stażem nie rozróżniają zupełnie różnych kolumn (znam dwa przypadki takich ludzi).

 

- "tak, karta robi roznice - zrobilem reprezentatywne slepe testy"

- "tak, karta robi roznice - rozroznilem az 3 razy z ktorej gra, najpierw sam sobie ja przekladajac i wybierajac z czego gra :) "

Karta pamięci wewnątrz AK380, pamięć wewnętrzna z tym samym albumem, co na karcie i nie wiem, co gra. Trzy razy rozróżniłem dobrze, więc uważam, że różnica jest ewidentna. A ślepe testy ze zróżnicowaną ilością prób to moim zdaniem głupota (móżg człowieka się po prostu gubi) :)

 

 

Manuelvetro-> Nie przerabiałem AKR03. Mam uniwersale. Z customami mam doświadczenie zerowe :(

zaluj, kiedy juz LE3 sa od nich technicznie lepsze IMO. A topowy model Lime Ears jeszcze lepszy i blizej barwowo wlasnie do AKR...

 

Żałuję, ale Kurop milczy (a miał mi wysłać testówki - dwa razy go prosiłem), więc pewnych rzeczy nie przeskoczę...

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wulkan zgłoś problem producentowi, ciekawe co Ci odpisze

Z jasno (i szczupło) brzmiącymi słuchawkami, słuchacz AK240 i AK380 będzie preferował brzmienie pamięci wewnętrznej, z "misiowatymi", "ciężkimi" w brzmieniu i wycofanymi - zdecydowanie kartę pamięci.

Aż boję się sprawdzić inną kartę pamięci (innego producenta), bo wtedy już kompletnie mogę ześwirować, bo będę szukał karty pamięci, która gra najlepiej, sprawdzając wszystkie możliwe na rynku :)

 

Producentowi nie będę zgłaszał, bo wg iRivera brzmieniowo AK120 II i AK240 nie różnią się, więc szkoda czasu na pisanie do nich ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wulkan zgłoś problem producentowi, ciekawe co Ci odpisze

 

Uwaga będę strzelał! Nowa funkcja możliwość kreowania brzmienia kartami pamięci

 

Ja naprawdę nie robię sobie z Was Chłopaki jaj. Po prostu zachęcam do sprawdzenia, jak Akacz 240 lub 380 wpadnie w Wasze łapki.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kablami :) audiofilska karta pamięci jedyne 2999 pln - pamiętaj aby ja wygrzać :)

Wcale nie jest to nieprawdopodobne. Styki karty pamieci również mogą ulec wygrzewaniu i "ułożeniu" ze stykami urządzenia, co może się przełożyć za jakiś czas na np. mniej nerwowe brzmienie.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ak380 wpadnie w moje lapki i nie omieszkam sprawdzic :)

Niemniej wulkan po 3 probach to piszesz sory ale glupoty.

Wlasnie wyrzucilem 3 orly (serio) z rzedu. To znaczy ze co? Ze wielkie G a nie moge z tego teorie wysnuwac.

 

Mowisz ze Twoim zdaniem slepe,testy to glupota. Moim zdanjem takie masz zdanie bo po prostu roznic nie sluszysz, a inne zmysly Ci je podpowiadaja. Ja nie mam problemu i po 20 przelaczeniach ab slyszec realne roznice.

Wiec jeszcze raz - jak poszesz cos to pisz na jakiej podstawie, aby swiadomi uzytkownicy mogli od razu rozpoznac czy to herezje. Po tej dyskusji i Twoim opisie testu ja jednoznacznie uznaje Twoje slowa jako herezje

 

Jak kablami :) audiofilska karta pamięci jedyne 2999 pln - pamiętaj aby ja wygrzać :)

Wcale nie jest to nieprawdopodobne. Styki karty pamieci również mogą ulec wygrzewaniu i "ułożeniu" ze stykami urządzenia, co może się przełożyć za jakiś czas na np. mniej nerwowe brzmienie.
Poerdziele. Z fizyka chyba skonczyles na szkole podstawowej. Sorry... Masakra...

Jak zgrywasz png z karty na dysk 100 razy szybciej niz odtwarza sie muzyka to widzisz jak kotek na zdjeciu jest bardziej nerwowy??? Daj namiar do swojego dilera :)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak kablami :) audiofilska karta pamięci jedyne 2999 pln - pamiętaj aby ja wygrzać :)

Wcale nie jest to nieprawdopodobne. Styki karty pamieci również mogą ulec wygrzewaniu i "ułożeniu" ze stykami urządzenia, co może się przełożyć za jakiś czas na np. mniej nerwowe brzmienie.

 

 

Jakby w NASA mieli takie problemy to byśmy dalej w jaskiniach siedzieli....

 

BTW czemu zawsze jak coś się wygrzewa albo układa jak piszesz to zawsze jest lepiej a nie gorzej?

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo wlasnie... przeciez styki sie wyrobia, zasniedzieja i bedzie gorzej! kalach z karty SD zagra na poziomie Clipa z pamieci wewnetrznej!

u mnie w aucie jak klemy w aku zasniedzieja to czasem muzyka w ogole nie gra :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poerdziele. Z fizyka chyba skonczyles na szkole podstawowej. Sorry... Masakra...

Jak zgrywasz png z karty na dysk 100 razy szybciej niz odtwarza sie muzyka to widzisz jak kotek na zdjeciu jest bardziej nerwowy??? Daj namiar do swojego dilera :)

 

 

hehe, ciekawe czy to reguła wśród klientów A$K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności