Skocz do zawartości

Test odtwarzacza FiiO X3K (X3 II, X3 2nd gen)


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy X3 - X3 dwa, X3 Ka czy tam X3 drugiej generacji :)

 

X3K to druga wersja DAP-a FiiO. Tym razem trudno mówić o lekkim liftingu – to zupełnie inny odtwarzacz. Wygląda prawie jak X1, kosztuje niespełna 1000 zł, a jak brzmi?

Chiński producent nabrał ostatnio wyjątkowego rozpędu. Ledwo co pojawił się X1, już wprowadzono nowego X3, a chodzą słuchy o planach odświeżenia X1, oraz X5, a także premierze flagowego X7. Dotychczas FiiO mocno trzymało się przetworników Wolfsona, a teraz co chwilę je zmienia: X3 drugiej generacji ma na pokładzie nie Burr-Browna, a kostkę Cirrus Logic CS4398. To też przebudowany układ odbiornika i wzmacniaczy, obsługa DSD oraz funkcja DAC-a USB.

 

Test: http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-fiio-x3k/

 

2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak X3 na aktualnym sofcie, bo na starszym był mocno dociążony. Jeśli aktualnie jest jaśniejszy, ale również masywniejszy, to pewnie rzeczywiście nie ma potrzeby wymiany. Chociaż gabaryty + obsługa raczej po stronie nowego X3 :)

 

Edit: Wygląd też ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Ety przesądziły :) Ciekawe czy nie będzie softowych zmian brzmieniowych.

 

Z ER-4PT jest bardzo spoko, z HF3 na standardowych filtrach też by było. ER-4S już za bogato w sopranie, podobnie HF3 + brązowe filtry. Też jest ok, ale cyfrowo i jasno w sopranie, a Ety lubią równą, wierną górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy wiadomo coś więcej na temat FiiO X5 2nd gen? W sieci widziałem fotki ale jeszcze chyba brak oficjalnych info.

 

EDIT:

Jednak jest coś na stronie:

http://www.fiio.net/en/story/276

Edytowane przez Binambik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (po tym jak padł mi mój plus) kupiłem sansa sport i jestem nawet zadowolony ale podczas wizyty w mp3store posłuchałem x1 i powiem, że nieco mi szczęka opadła co to znaczy inny player. Dlatego czytam to i owo i z tego wyłania się jeden wniosek - jak wzrost jakość, do którego można bawić się z masą słuchawek to tylko x5, stąd moje zainteresowanie tym urządzeniem w nowym wcieleniu.

Edytowane przez Binambik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na niektórych x3 drugiej gen. jest napisane z tyłu po prostu x3 a na innych x3k, Jest jakaś różnica??? czy po prostu różnica polega na tym na jaki rynek grajek był wyprodukowany. Zastanawia mnie to ponieważ zamówiłem x3 ll i nie chciał bym jakieś podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź uspokoiliście mnie. Już sie nie mogę doczekać bo mój ipod nano 6 gen nie jest w stanie dobrze zagrać przy marshallach majorach 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności