Skocz do zawartości

Melodyjna muzyka NU i Smooth JAZZ oraz okolice


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Wolfgang Haffner - The Flow

 

Ogólnie wszystkie jego płyty z ACT są fajne:

- Acoustic Shapes (Shapes)

- Round Silence

- Heart of the Matter

Musze jeszcze kupić Shapes, bo jakoś mi umknęła.

Najlepsza - wg mnie - jego płyta.

 

 

attachicon.gifimage.jpg

A Jan jak najbardziej zwłaszcza z Hililard ensemble:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shapes - jedyna jaka mi sie jego podoba i do której wracam :)

 

J.G. : No właśnie nie wg mnie :) Mam obie z chorem "chłopięcym" oraz byłem na jego/ich dwóch koncertach w Polsce w Bielsku i nie zmieniłem zdania.

Kwestę oceny saxofonów i innych dźwięków pozostawiam ewentualnemu słuchaczowi. Tu naprawdę warto !

 

Jednoznacznie Visible. A jak pani Mazur grała na perkusji dwoma rekami i jedna noga a tą na której stała to rytm wszystkim wybijała podskakując - bez komentarza ;)

 

PS. Jak ta płyta ułatwia relacje męsko-damskie to juz pozostawiam słuchaczom do własnej oceny ;)

Edytowane przez Arturos1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zgłębiam Gregory Portera, a poniższa płyta bardzo wpisała się w to czego ostatnio szukam :

 

 

Pewnie to ani NU ani Smooth, ale może chociaż okolice :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ostatnio stwierdziłem, że mam kilka płyt, które są bardzo podobne w stylu, potem okazało się, że określany jest jako ECM Style Jazz, a potem okazało się, że grają na nich ci sami muzycy, tylko się mieszają: Eick, Danielsson, Haffner, Możdzer i jeszcze kilku innych. Nie jest to jakiś windowy smooth, ale takie raczej melodyjne granie, z lekką nutą folkową. Pewnie dałoby się tam dorzucić też Garbarka. Znacie może coś w podobnym klimacie (raczej melodyjne i bez jazgotu), ale wyrywające się z tego zamkniętego kręgu muzyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknij na pierwszego posta, Bodilsen, i ewentualnie Ketil ale on ma takie mniejsze składy (duety).

No jest jeszcze Dhafer z taką dalekowschodnią tutą, to co on wyprawia ze swoim głosem jest warte posłuchania.


Ostatnio stwierdziłem, że mam kilka płyt, które są bardzo podobne w stylu, potem okazało się, że określany jest jako ECM Style Jazz, a potem okazało się, że grają na nich ci sami muzycy, tylko się mieszają: Eick, Danielsson, Haffner, Możdzer i jeszcze kilku innych. Nie jest to jakiś windowy smooth, ale takie raczej melodyjne granie, z lekką nutą folkową. Pewnie dałoby się tam dorzucić też Garbarka. Znacie może coś w podobnym klimacie (raczej melodyjne i bez jazgotu), ale wyrywające się z tego zamkniętego kręgu muzyków?

A i zapomniałem Charlie Haden.


Tingvall Trio?
Mnie bardzo podchodzi (dzięki @Compton)

A z takich składów to z naszego podwórka RGG, ze Skandynawii ale to już taki eksperymentalny Jazz brzmieniowo EST.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posłuchajcie Heartplay z Antonio Forcione, nie dość że to z labela Naim to słucha się .... zresztą sami posłuchajcie.

z Charilego jeszcze polecam Steal Away bardzo klimatyczna płyta z Hankiem Jonesem,

taka bardziej Jazzowa Night and the City z Kanny Barronem oraz Jasmine z Katem Jarrettem, choć tu juz słychać wiek Charliego.

 

A z Pata moim zdaniem najlepsze poza BtMS i Imaginary Day, dość fajna ścieżka dźwiękowa do filmu A Map of the World,

Secret Story taka orzywcza i dwie ostatnie One Quiet Night oraz What's it All About.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja Charlie Hadena mam fajny koncert The Private Collection - też z Naim. Świetny klimat - czuję się, jakbym siedział w knajpce przy herbacie i słuchał, jak oni grają.

 

Polecam bardzo dobrą płytę z naszego rodzimego podwórka:

 

Przy okazji można zobaczyć, z jakich słuchawek korzystali przy nagrywaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności