Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.02.2023 o 19:55, wwd napisał(a):

Może ktoś sprawdzić u siebie? Przykładowy kawałek z tidal : Post Malone - WOW, przester na uderzeniu basu, bardzo słyszalny od 22s i od 47s, co ciekawe pod koniec jest czysto.

Sprawdziłem na trzech wersjach tego kawałka na TIDAL zero przesteru na basie

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, blackromek napisał(a):

Sprawdziłem na trzech wersjach tego kawałka na TIDAL zero przesteru na basie

No widzisz, a ja słyszę, przester, pierdzenie, nie wiem  jak to nazwać, na początku myślałem że słuchawki są uszkodzone, ale na każdych to samo i na pc i telefonie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Czyli coś ze słuchem się dzieje, bo jak sam piszesz wadę sprzętową wyeliminowałeś, inne zaś osoby nie mają żadnych przesterów. Pozostaje słuch.

Zapuść ten kawałek, posłuchaj i daj znać czy też słyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Tidala, więc opinia po usłyszeniu kawałka z innego źródła będzie niemiarodajna.

Nie napisałem o słuchu złośliwie tylko po to byś wziął taką możliwość pod uwagę. Skoro ty to słyszysz na każdym sprzęcie, a jednocześnie nikt inny tego nie słyszy to logicznym jest wniosek, że problem jest w tobie.

Ja wiem, że każdy tutaj uważa, że ma słuch doskonały, ale wiedząc jak ludzie głośno słuchają sądzę, że niewiele osób wśród audiofilów ma słuch choćby przyzwoity. Zwłaszcza jeśli chodzi o audiofilów słuchawkowych.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafacio napisał(a):

Nie używam Tidala, więc opinia po usłyszeniu kawałka z innego źródła będzie niemiarodajna.

Nie napisałem o słuchu złośliwie tylko po to byś wziął taką możliwość pod uwagę. Skoro ty to słyszysz na każdym sprzęcie, a jednocześnie nikt inny tego nie słyszy to logicznym jest wniosek, że problem jest w tobie.

Ja wiem, że każdy tutaj uważa, że ma słuch doskonały, ale wiedząc jak ludzie głośno słuchają sądzę, że niewiele osób wśród audiofilów ma słuch choćby przyzwoity. Zwłaszcza jeśli chodzi o audiofilów słuchawkowych.

Absolutnie nie widzę tutaj żadnej złośliwości, proszę jednak żebyś sprawdził ten kawałek nawet na innym serwisie, bo może to wina masteringu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wwd napisał(a):

 

Dokładam drugi tytuł: Rihanna - Love on The Brain - te same charczenie na tidal, spotify od 17s.

 

https://www.dr.loudness-war.info/?artist=Rihanna&album=

Na CD jest ok?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wwd w obu przypadkach masz po prostu rację - ale to też żadna nowość, to mam miejsce od dobrych 25 lat, wiele utworów jest s******lonych w ten sposób. A potem jeszcze zdarza się, że czytam jak coś tam pięknie komuś gra na takim i takim sprzęcie, i nie wiem czy ten ktoś sobie żartuje czy jaja sobie robi. No chyba, że ten sprzęt tak wszystko wygładza, albo problemy ze słuchem. Ale przestało mnie to już kompletnie obchodzić, kto co tam słyszy - jak jest się zadowolonym i ma się przyjemność ze słuchania nawet takich kawałków to to jest najważniejsze. Chociaż osobiście życzyłbym sobie, aby nie psuto w ten sposób muzyki.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hibi napisał(a):

 

Nie mam cd niestety, musiałbym kupować płytę dla jednej, dwóch piosenek, dlatego wolę streaming.

 

 

4 godziny temu, bob2000 napisał(a):

@wwd w obu przypadkach masz po prostu rację - ale to też żadna nowość, to mam miejsce od dobrych 25 lat, wiele utworów jest s******lonych w ten sposób. A potem jeszcze zdarza się, że czytam jak coś tam pięknie komuś gra na takim i takim sprzęcie, i nie wiem czy ten ktoś sobie żartuje czy jaja sobie robi. No chyba, że ten sprzęt tak wszystko wygładza, albo problemy ze słuchem. Ale przestało mnie to już kompletnie obchodzić, kto co tam słyszy - jak jest się zadowolonym i ma się przyjemność ze słuchania nawet takich kawałków to to jest najważniejsze. Chociaż osobiście życzyłbym sobie, aby nie psuto w ten sposób muzyki.

 

Dzięki za sprawdzenie. Czyli po prostu wina wytwórni. Myślałem, że to problem po stronie tidal a tu jednak nie.

Chciałem wiedzieć czy ktoś to słyszy, sam mam przytępiony słuch przez pracę w dużym hałasie a te "efekty specjalne" są dla mnie dosyć wyraźne. Pozostaje słuchać i mieć to gdzieś :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz k***a. Skusiłem się na tego Post Malone. Co za koszmarna muzyka, fatalnie i "nowocześnie" nagrana, ale przesteru nie słyszałem. Może Ultrasony nie wpadają tak łatwo w jakieś rezonanse. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Nosz k***a. Skusiłem się na tego Post Malone. Co za koszmarna muzyka, fatalnie i "nowocześnie" nagrana, ale przesteru nie słyszałem. Może Ultrasony nie wpadają tak łatwo w jakieś rezonanse. 

Skoro dałeś się przekonać, to zrób krok dalej i posłuchaj Rihanny - może jakoś wytrzymasz :D 

Masz pewnie kilka par słuchawek, iem, może na któryś usłyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Nosz k***a. Skusiłem się na tego Post Malone. Co za koszmarna muzyka, fatalnie i "nowocześnie" nagrana, ale przesteru nie słyszałem. Może Ultrasony nie wpadają tak łatwo w jakieś rezonanse. 

Tak jest nagrane, a nie zależne od słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące okładek albumów z lewej strony w playlistach.

Kiedy tworzę w Tidal nową playlistę i dodaję kolejno utwory z lewej strony widoczne są okładki albumów przy każdym utworze.

Kiedy uruchamiam playlistę z udostępnionego linku ,a potem ręcznie przenoszę ją do swojej playlisty nie ma z lewej strony małych zdjęć okładek albumów kiedy przewijam playlistę

tylko sama nazwa zespołu i tytuł utworu - dlaczego ?

- Co zrobić żeby miniaturki okładek się pojawiły z lewej strony przy wszystkich utworach w danej playliscie?

Tak mam na DAP,Smartfonie,PC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 19:00, wwd napisał(a):

 

Dokładam drugi tytuł: Rihanna - Love on The Brain - te same charczenie na tidal, spotify od 17s.

 

No pewnie, że tak. W przypadku Post Malone również, ale mniej słyszalne, bo w momencie przesterów akurat dzieje się więcej na wyższych rejestrach. Takie czasy, że większość producentów ma w pupie mix, a większość słuchaczy "słucha" muzyki (muzyka jako tło) na airpodsach czy w samochodzie.

 

Słuchane z niezbyt rozdzielczego zestawu  Qudelix 5k -> Aune B1S -> Shuoer S12

 

Jak chcesz dobrych realizacji, to spróbuj czegoś z listy pana Beato:

 

 

A jakbyś chciał posłuchać dobrej realizacji basowej, to polecam np. Pana Amossa.

https://tidal.com/track/117952285

https://tidal.com/track/252519079

Edytowane przez Najner
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Najner napisał(a):

No pewnie, że tak. W przypadku Post Malone również, ale mniej słyszalne, bo w momencie przesterów akurat dzieje się więcej na wyższych rejestracji. Takie czasy, że większość producentów ma w pupie mix, a większość słuchaczy "słucha" muzyki (muzyka jako tło) na airpodsach czy w samochodzie.

 

Słuchane z niezbyt rozdzielczego zestawu  Qudelix 5k -> Aune B1S -> Shuoer S12

 

Jak chcesz dobrych realizacji, to spróbuj czegoś z listy pana Beato:

 

 

A jakbyś chciał posłuchać dobrej realizacji basowej, to polecam np. Pana Amossa.

 

https://tidal.com/track/117952285

 

https://tidal.com/track/252519079

 

Wiesz, mając tylko Tidal początkowo myślałem że to jego wina. Te dwa tytuły to akurat nic specjalnego, ale na nich właśnie są dobrze słyszalne te śmieci, dlatego je podałem. Są inne gdzie są trzaski lub dźwięk jak po mocnej kompresji. Dużo jest tego z różnego rodzaju i gatunków. Teraz już wiem że taka realizacja i tyle.

Dzięki serdeczne za w/w listy, już widzę że oprócz Sary McLahlan są nowe dla mnie świetne głosy jak Bonnie Raitt, Tori Amos, fajnie odkryć coś nowego :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wwd napisał(a):

Dzięki serdeczne za w/w listy, już widzę że oprócz Sary McLahlan są nowe dla mnie świetne głosy jak Bonnie Raitt, Tori Amos, fajnie odkryć coś nowego :)

 

Nie ma za co ;) Fionę Apple koniecznie spróbuj.

 

https://tidal.com/track/137338105

 

Odkryłem ją dzięki @zdzichonowi kilka lat temu. Nie dość, że album od strony technicznej zrealizowany fantastycznie, to jeszcze muzyka mi siadła, a to rzadkość u mnie :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wwd napisał(a):

Tori Amos, fajnie odkryć coś nowego

ależ ci zadroszczę, bardzo chciałbym nie znać Tori Amos i usłyszeć takie Cornflake girl na nowo :)

 

W dniu 17.02.2023 o 19:00, wwd napisał(a):

Dokładam drugi tytuł: Rihanna - Love on The Brain - te same charczenie na tidal, spotify od 17s

Pierdzi jak mój teść po grochu. Ja nie wiem jak te nowe płyty przechodzą jakikolwiek Quality Check

 

 

Taka Madonna - najlepszy kawałek od lat, a bębny tak przesterowane że zęby bolą. Ja nawet lubię część tych uceglonych masteringów, bo lubię głośno, ale bez jaj :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności