Skocz do zawartości

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy moduł wzmaka, AM2A. W sumie nazwa trochę myląca, bo bebechy inne. Jest nawet opis brzmienia. 7,5h pracy przy 420mW/32om

 

http://fiio.net/en/products/49#AM2A

Cytując Fiio z head-fi: Owing to the fact that the AM1/AM2/AM3/AM5 had already provided a full coverage for different headphone ports and output power, so any new amp module would be the revised version on the basis of above models. And they will mainly focus on a small group of users who look for different “taste” of sound quality.

Czyli już nie będzie innych numerów tylko inne rewizje tych samych ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na Head-Fi w wątku o X7 ktoś puścił zdjęcia z bebechami AM3 pokrytymi "EMI Shield Absorberem", i napisał że szumy jeśli nie znikły to przynajmniej drastycznie się obniżyły. Kontaktowałem się z tą osobą i wysłała mi coś takiego:

 

 

i used kemet brand 0.1mm.

u can try this if cant find kemet
http://my.element14.com/3m/ab5020r/tape-emi-absorber-210mm-x-297mm/dp/2065874

 

Problem z tym, że te wszystkie "naklejki" sprzedawane są w dość dużych rozmiarach, najczęściej 24x24cm. A ja potrzebuje tego raptem skrawek 4x1. Nie bardzo chce wydawać ponad 150 zeta na cała płachtę. Dlatego pytanie do Was mam, czy orientujecie się, macie znajomych elektroników/elektrotechników, którzy mogą mieć takie ustrojstwa w mniejszych rozmiarach? Bo bardzo chętny bym był nabyć coś takiego tylko mówię, w zdecydowanie mniejszych rozmiarach.

 

Allegro sprawdzałem, są tam podobne rzeczy ale nie takie jak potrzebne, m.in. z klejem przewodzącym prąd, a tego mi nie potrzeba przecież, bo zepsuję tym samym AM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, bo... można sobie odpowiednio modułem wzmaka dobrać sygnaturę. Jedynie AM1 jest za słaby, reszta ma moc.

 

Z tego co wyczytałem wydaje mi się, że najbardziej odpowiedni byłby AM3 z uwagi na brak kolorowania, dużą ilość detalu i lekką ostrość w górnym zakresie pasma czyli to gdzie PM-3 lekko kuleją

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wybrał AM3, i do tego kabel zbalansowany i wtedy wzrasta moc 2x i jeszcze wrażenie jakości dźwięku.

Jeżeli AM1 jest dla mnie za chudy - brakuje mi uderzenia basu, to jaki moduł najlepiej dokupić. AM3 po balansie nie powinien mieć problemów z HD600 chyba co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak najbardziej polecę X7 dla PM-3. Słuchałem, ale tylko z podłączonym Aune B1, czyli zapewne dużo poprawiał względem znajdującego się w nim AM1. Grało to bardzo przyjemnie, nie tak technicznie jak dx90 czy dx80, jednak wyciągał nieco scenę w oppo, która do największych nie należy. Muzykalne, lekko ciepłe połączenie, góry pod dostatkiem, której właśnie w osiemdziesiątce trochę mi brakuje. Najlepszą synergię jak na razie uzyskałem z dx90. Odnoszę się do tych dapów tylko z podłączonym B1, ale on do dźwięku nie wnosi nic od siebie w barwie.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też bym wybrał AM3, i do tego kabel zbalansowany i wtedy wzrasta moc 2x i jeszcze wrażenie jakości dźwięku.

 

Jeżeli AM1 jest dla mnie za chudy - brakuje mi uderzenia basu, to jaki moduł najlepiej dokupić. AM3 po balansie nie powinien mieć problemów z HD600 chyba co ?

Albo AM3 bal, albo AM5 - ten drugi słodszy, ten pierwszy bardziej wyrafinowany, oba dobrze napędzą i wystęrują hd600.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko... jest do niego pilot BT, który ma też mocowanie do kierownicy. :)

 

http://m.fiio.net/en/products/49#RM1

 

Hm, o pilocie BT wiem ale ten na kablu u mnie nie działa opcja inline remote włączona jakby co ;)

 

 

EDYTA

 

Wychodzi na to, że X7 nie obsługuje pilota na kablu w wersji na Androida. Z kabelkiem w wersji do Japka wszystko cacy.

 

No dobra, a jak rozwiązać problem skanowania biblioteki? Po skanie karty mam w widoku albumów, wykonawców wszystko potrójnie czyli jesli na płycie jest 10 utworów to X7 wyświetla mi 30 :woot:

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi modułami rymcymcym masz tego Fiio X7 ? Pytam ponieważ jestem ciekaw Twojej opinii o tym grajku.

 

Na tą chwilę tylko stock czyli AM1. Popołudniu będę miał AM2, AM3 i może AM5.

 

Jak gra na AM1 każdy wie ale dla mnie jest dużym zaskoczeniem idealna synergia z PM-3 i nawet mocy nie brakuje, słucham na 70 z high gain. Wieczorem coś więcej o swoich wrażeniach z pozostałymi modułami będę mógł napisać.

 

Ten problem ze skanowaniem biblioteki tylko ja mam ? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 128gb Samsung EVO chyba fat32 i nic potrójnie, ale trochę bugów jest, czasem okładek nie ma, albo... pierwszego utworu po albumach, w po katalogach jest...

 

FiiO obiecuje za miesiąc nowy soft nie na andku 4.4 a na 5.1 i poprawę bugów

 

Z jakimi modułami rymcymcym masz tego Fiio X7 ? Pytam ponieważ jestem ciekaw Twojej opinii o tym grajku.

 

Na tą chwilę tylko stock czyli AM1. Popołudniu będę miał AM2, AM3 i może AM5.

 

Jak gra na AM1 każdy wie ale dla mnie jest dużym zaskoczeniem idealna synergia z PM-3 i nawet mocy nie brakuje, słucham na 70 z high gain. Wieczorem coś więcej o swoich wrażeniach z pozostałymi modułami będę mógł napisać.

X7 nawet AM1 ma sporo mocy.

Z PM-3 powinien zagrać też synergicznie AM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przejście na androida 5.1 będzie faktycznie korzystne ? Fiio X7 wnętrzności potężnych nie ma jeśli chodzi o androida a tak jak mój stary Nexus 7 pierwszej generacji na 4.4 dawał radę tak android 5.1 go po prostu zabił. Są faktycznie jakieś korzyści z nowszej wersji androida w odtwarzaczu muzycznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności