Skocz do zawartości

Najlepsze Albumy


Juby

Rekomendowane odpowiedzi

a mozna wiedziec dlaczego?? Dla mnie ta plyta jest przereklamowana, jej "genialnosc" zostala wykreowana przez media i przez przekazywanie opini. Moze ktos mnie przekona w koncu do tej plyty jakos the best, nie powiem w mojej skali dostaje 8/10 co moim zdaniem i tak jest sporo.

Z kolei ja nie potrafię zrozumieć fenomenu debiutu King Crimson i nazywania go progresywną płytą wszechczasów, nigdy nie mogłem przekonać się do tego zespołu, nigdy nie przesłuchałem z przyjemnością chociażby ułamka ich twórczości i nie dostrzegłem geniuszu w płytach. Czasem mam wrażenie ze ludzie chcą być fajni w kręgach melomanów i jarają się tym co trudne w odbiorze (dla mnie KC to w większości kocia muzyka, nie jestem w stanie przebrnąć jednorazowo chociażby przez takie Islands, które jest nudnym jak flaki z olejem plumkaniem, a przed którym padają na twarz rzesze ludzi ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kc moim zdaniem nagral tylko 2 dobre plyty, pierwszy album i red. reszta to dla mnie czarna magia:p Ale nie w tym rzecz, KC nie jest jakos tak strasznie znane i docenione, natomiast Pf to juz do przesady, niektorzy nazywaja DSotM najlepsza plyty nie sluchajac pozostalych. Nie pije do nikogo ze uwaza ta plyte za dobra, ale czasem drazni mnie ten schemat ze niektorzy uwazaja to za niewiadomo co. Ooo znakomite porownanie, choc troszke przebarwione, to tak jak z playerami creative, malo kto sluchal czegos innego i uwaza je za genialne. To by bylo na tyle z OT.

 

A do ulubionych plytek dorzucilbym jeszcze Marillion - Fugazi, plyta ogolnie srednia ale cos mnie do niej przyciaga i systematycznie do niej wracam. A z PF najbardziej podoba mi sie Animals, Wish You Were Here i The Piper at the Gates of Dawn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja nie potrafię zrozumieć fenomenu debiutu King Crimson i nazywania go progresywną płytą wszechczasów, nigdy nie mogłem przekonać się do tego zespołu, nigdy nie przesłuchałem z przyjemnością chociażby ułamka ich twórczości i nie dostrzegłem geniuszu w płytach. Czasem mam wrażenie ze ludzie chcą być fajni w kręgach melomanów i jarają się tym co trudne w odbiorze (dla mnie KC to w większości kocia muzyka, nie jestem w stanie przebrnąć jednorazowo chociażby przez takie Islands, które jest nudnym jak flaki z olejem plumkaniem, a przed którym padają na twarz rzesze ludzi ;)).

 

Być może że to nie jest "Twoja" muzyka. Dla mnie Moonchild z I płyty KC to mistrzostwo świata klimatu w utworze. Ale może to ja jestem skrzywiony w gustach muzycznych - np. podoba mi się Anglagard (podobno smuty). Poza tym z In the Court of the Crimson King fenomenalne jest Epitaph oraz tytułowy kawałek. Jak widać "każda potwora znajdzie swego amatora" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może że to nie jest "Twoja" muzyka. Dla mnie Moonchild z I płyty KC to mistrzostwo świata klimatu w utworze. Ale może to ja jestem skrzywiony w gustach muzycznych - np. podoba mi się Anglagard (podobno smuty). Poza tym z In the Court of the Crimson King fenomenalne jest Epitaph oraz tytułowy kawałek. Jak widać "każda potwora znajdzie swego amatora" ;-)

Rock progresywny to jest moja muzyka, ale nie w takim wydaniu ;). Jedyną płytą KC którą bardzo lubię jest właśnie debiut (i broń boże nie twierdzę że to zła płyta!), ale w życiu nie nazwałbym jej najlepszą płytą progresywną, a właśnie to ona zajmuje razem z Ciemną Stroną Księżyca podium w praktycznie wszystkich zestawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger Waters - Amused to Death

Camel - Camel

Camel - Harbours of Tears

Camel - Rajaz

Camel - Mirage

Camel - Nude

Pink Floyd - The Wall

Pink Floyd - Dark Side of the Moon

Pink Floyd - Wish You Were Here

Depeche Mode - Black Celebration

Depeche Mode - Playing The Angel

Rainbow - Stranger In Us All

Yes - 90125

Yes - Talk

Turbo - Dorosłe dzieci

Turbo - Awatar

W.A.S.P - The Crimson Idol

Metallica - S&M

Meat Loaf - Bat Out Of Hell II

 

Coś by się jeszcze znalazło ale... to wsio na razie... pogrubione płyty warte uwagi szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colnet Stranger In Us All mam na oryginale, nie wymieniałem go wśród najlepszych bo postanowiłem się do 3 ograniczyć ;). Black Masquerade/Wolf To The Moon/Hunting Humans/Ariel - > absolutna czołówka ;). Ten pierwszy to imo jeden z najlepszych kawałków w historii grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Island to fakt nie wszystkie kawałki mi się podobają ale część podoba mi się właśnie z powodu tej melancholijności i melodyjności. Animals w sumie powinienem dać na 1 miejsce bo to jedyna płyta przy której siadam w piątek wieczorem i nie lubię jak mi ktoś przeszkadza :P (wiadomo o co chodzi). Co do KC to przesłuchałem jeden ich kawałek Epitaph i tak szczerze mówiąc średnio mi się podobał. Co do DSoTM bardzo mi się podoba klimat tej płyty i dlatego tak bardzo ją sobie cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt "Rainbow" jak to nazywali to dziwny twór... ale z tego tworu ta płyta mi zapadła w pamięć. Oprócz tej płyty utwory takie jak "Catch The Rainbow" "The Temple Of The King" "Stranded" "Can't Let You Go" "Desperate Heart" "Street Of Dreams" "I Surrender" "No Release" "Since You Been Gone" "Tearin' Out My Heart" "Jealous Lover"

 

Dobra już więcej nie wymieniam bo do jutra mi zejdzie... ogólnie Rainbow jest ciekawy i dobrze zrealizowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainbow Eyes - też klasyk ;).

 

Rewelacyjny zespół który nigdy się nie nudzi, naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainbow Eyes - też klasyk ;) .

 

Rewelacyjny zespół który nigdy się nie nudzi, naprawdę.

Ooo tak, ten utwór to prawdziwa perełka :)

Uwielbiam Rainbow z lat 70-tych, Blackmore+Dio to prawdziwa mieszanka wybuchowa, która nabierała szczególnej siły

rażenia na koncertach.

Świetny jest album live z trasy Rising World Tour - "Rainbow - On Stage".

Blackmore wzbogaca kompozycje wspaniałymi gitarowymi improwizacjami, a Ronnie pokazuje pełnię swoich możliwości wokalnych,

zwłaszcza fenomenalnie wyszedł klasyk Deep Purple Mistreated, dla mnie czysta magia:

->

No i moje ulubione Sixteenth Century Greensleeves:

-> http://www.youtube.com/watch?v=XoLVwUf-eoE

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dio przeszedł samego siebie w Stargazer, przegenialnie wykonany kawałek, zawsze mam ciarki na plecach kiedy tego słucham.

 

Zresztą to samo było w Black Sabbath, można powiedzieć że wraz z nagraniem Heaven And Hell ocalił zespół przed upadkiem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak naprawde poznalem rainbow potym jak dowiedzialem sie ze wokalista sabbathow ( dio) mial sowj zespol ( rainbow), przyznam ze zespol caloksztaltowo jest sredni, ale niektore kawalki przewyzszaja swiatowy pozim, i wlasnie dla tych kawalkow warto zaglebic sie w ten zespol, a juz nie wspomne o wielbicielach sabbathow dla ktorych Heaven And Hell jest genialnym wyczynem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colnet wiesz że nie znam solowej kariery Bassa ;)? Muszę się na poważnie zabrać - obadam w najbliższym czasie.

 

A w temacie - absolutne podium polskiego progresywu:

memento_front.jpg - album światowej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu... ale uwzględnił ją gość w opisie? (rozumiem że z allegro?). No nie ma nic gorszego niż taka sytuacja ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No winyle to kult :D Jakbym mógł wymieniłbym wszystkie moje CD na nowe analogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności