Skocz do zawartości

Najlepsze Albumy


Juby

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio płyta "Karmacode" by Lacuna coil, szczególnie cover Depeche Mode "Enjoy the Silence", miodzio.

Zawsze i nieprzerwanie płyta "Beautiful Dreams" by Chris de Burgh, jego starsze piosenki nagrane z orkiestrą, mniam :D.

"Ghost in the Shell 2 - Innocence - OST" , za niesamowitego powera jaki czuje podczas słuchania tej płyty.

"The Best Of Jon & Vangelis", za poetyckość utworów.

"The Wall Live CD2" oraz "Wish You Were Here" by Pink Floyd :) (jak ktoś nie wie za co to niech nie grzeszy przyznając się do tgeo).

"K2 OST" za to, że gdy słucham tej muzy to przed oczami mam ośnieżone zbocza i szczyty potężnych i pięknych gór :D

"ZOOLOOK" by Jean Michele Jarre za jej lekką psychodelię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Prodigy - "Experience" - za pozytywny ladunek energii....

The Prodigy - "Music For The Jilted Generation" - za niezapomniane kawalki, za klimat, dynamike i orginalnosc i za "No Good"

 

Portishead - "Portishead" i "Dummy" - za to ze sa za ich genialny klimat za kawalek "All Mine" i wprawiaja mnie w fajny nastroj

 

Massive Attack - "100th Window" - samo przez sie i za "Antistar" i jak zawsze genialny klimat, "Protection za to samo i za "Kramacoma" za to ze mnie uspokaja

 

Venetian Snares - "Chocolate Wheelchair" - za ogromna dawke lekko negatywnej energii jaka we mnie pompuje ten album.......

 

Vavamuffin - "Vabang" - za to ze jest taki pozytywny i fajne teksty ma...

 

I moglbym tak wymieniac jeszcze dluuugo bo jest tego wiele w wiekszosci albumow jest cos cennego dla mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duuzo.

1. Pink Floyd - The Wall, Dark Side of the Moon,

2. Camel - "Dust and Dream", The Snow Goose,

3. Dead Can Dance - Dead Can Dance, Within the Realm of Dying Sun,

4. Mike Oldfield - Tubular Bells, Incantations,

5. Tanherine Dream - Encore, Stratosfear, i duzo innych,

5. Dire Straits - Alchemy,

6. Kitaro - Live in Yakushi,

7. Jetro Tull - Bursting Out,

8. Genesis - Seconds Out, Trespass,

9. Vangelis - The City, Antarkica, Blade Runner,

10. Klaus Schulze - Live in Klangart i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faith No More - "The Real Thing"

Tool - "Aenima"

Morcheeba - "Who Can You Trust?" , "Fragments of Freedom"

Three Doors Down - "The Better Life"

downset - "downset"

Silverchair - "Frogstone"

Seether - wszystko

Prodigy - wszystko, łącznie z remiksami

Portishead - wszystko

Massive Attack - "Karmacoma"

Papa Roach - "Infest"

Front Line Assembly - "Millennium"

Pearl Jam - "Ten", "vs."

Esthero - "Breathe from Another"

Soundgarden - "Superunknown"

Mansun - "Attack of the Grey Lantern"

Therapy? - "Infernal Love"

 

To raczej nie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo jeeezu... Mam przepisać wszystkie nazwy katalogów z dysku D i E ? ;)

 

Na serio:

Tool: "Lateralus", "10000 days" -tego chyba nie trzeba opisywać

Lacuna coil: "Karmacode" - oj faktycznie świetna płyta

Katatonia: -"The Great Cold Distance" - smutna i bardzo, bardzo liryczna

A Perfect Circle "Mer de Noms" , "13th Step" - tutaj Maynard pokazuje na co go stać. A basik w wykonaniu Paz Lenchantin jest genialny

Sturmpercht-" Alpine Bann- und Segensspruche" - ojoj, strasznie fajny buracko/ redneckowy bałaganik w alpejskim sosie :D

Lustmord- "Paradise Disowned" - Klasyka Absolutna

Brighter Death Now- "Innerwar" - nie słuchac przy rodzicach/katolikach/ chorych na serce. Nie dla dzieci...

Der Blutharsch- "Der Sieg des Lichtes ist des Liebens Heil" - military pełną gębą. Pierwszy utwór na płycie niesamowicie klimatyczny

Ordo (Rosarius) Equilibrio- "Apocalips", "Make love and war" - ostatnio mój ulubiony zespół. Słucham bez przerwy. Magia...

Gae Bolg and the Church of Fand- "Aucassin et Nicolette" - lekko schizofreniczna opowieść o parze kochanków. Muzycznie... Popieprzone z deka...

Rukkanor- "Requiem for K-141"- military/ dark ambient. Requiem dla załogi Kurska. Polski zespół i polska wytwórnia -War Office Propaganda -jestem dumny, ze jestem Polakiem!

Hagalaz Runedance "Frigga's Web" - spokojne neofolkowe pitolenie w klimatach wikińskich.

Faun "Licht"- radosne niemieckie granie- taki electro medieval. Sympatyczne wysoce, świetne na potupajkę

Helium Vola- "helium Vola"- Jeden z side projectó Ernsta Horna (tego od Qntal i Deine Lakaien)- electro medieval

Qntal- "III", "IV" - juz bez Ernsta Horna, ale jeszcze lepsze niz 1 i2 . Praktycznie side project muzyków z Estampie, ale duuużo więcej elektroniki. electro medieval

Kulgrinda- "Perkuno Giesmes" - litweskie pogańskie pieśni ludowe i liturgiczne. Bomba!

Tribes of Neurot- "Grace" - klasyka dark ambientu- doskonała rzecz! Bez większych hardkorów. Polecam nocne słuchanie w lesie razem z kobietą...

Lull- "dreamt about dreaming"- drone/dark ambient. Ciekawe, acz dość meczące. Nie dla każdego.

Raison d'etre - "In sadness, silence and solitude" bardzo fajne dark ambientowe granie. Chyba ich polubiłem.

Corvus Corax- "Venus, Vina ,Musica", "Gaudia Vite"- muzyka niosąca gigantyczny ładunek energii, klimatyczne wokale, skoczne, średniowieczne melodie i teksty. Polecam!

Laibach- "WAT"- klasyka industrialu. Z tej płyty własnie pochodzi nieśmiertelny hit gotyckich potupajek: "Tanz mit Laibach"

 

 

Edit: dodałem opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apocalyptica - Cult

Ayreon - Human Equation

The Gathering - Mandylion

The Gathering - Sleepy Buildings

Guano Apes - Don't Give Me Names

Megadeth - Countdown To Extinction

Nirvana - Nevermind

Slayer - Seasons In The Abyss

Theatre Of Tragedy - Aegis

Turbo - Kawaleria Szatana

 

Ograniczmy sie do 10 bo pisanie 50 albumów jest bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dobry bo to genialna muzyka :) (odnosnie metalu)

 

A ja bym od siebie na poczatek dodal:

Marillion - Brave | Misplaced Childchood

Roger Waters - Amused to Death

Anathema - Judgment <- moze wlasnie tego Juby posluchasz taki doom metal/prog metal

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dobry bo to genialna muzyka :) (odnosnie metalu)

 

A ja bym od siebie na poczatek dodal:

Marillion - Brave | Misplaced Childchood

Roger Waters - Amused to Death

Anathema - Judgment <- moze wlasnie tego Juby posluchasz taki doom metal/prog metal

 

Niby tak, ale jak mi kumpel z obozu puścił Bahemota to na jakiś czas dałem sobie spokój z kolejnymi "odkryciami" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dobry bo to genialna muzyka :) (odnosnie metalu)

 

A ja bym od siebie na poczatek dodal:

Marillion - Brave | Misplaced Childchood

Roger Waters - Amused to Death

Anathema - Judgment <- moze wlasnie tego Juby posluchasz taki doom metal/prog metal

 

Niby tak, ale jak mi kumpel z obozu puścił Bahemota to na jakiś czas dałem sobie spokój z kolejnymi "odkryciami" ;)

bo to jest death... a behemotha tez jakos nie trawie,

 

wez se Iron Maiden posluchaj, az przyjemnie.. chociaz nie wszyscy lubia

 

a cpu ma racje, Judgement to genialny album, godny polecenia jest jeszcze Alternative 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behemoth to chyba black (chociaż jakiś czas temu przestałem się w tym łapać) :D I bardziej stawia na image, hardcore,przekraczanie pewnych granic i szczególnie w ostatnich latach na techniczną stronę utworów niż na dobrą muzykę (nie lubię słuchać szatańskiego rżnięcia).

 

Ze znanych zespołów reprezentujących death metal spora część jest dobra, m.in. Vader (polecam najnowszy album- ,,Impressions in blood") i Slayer (oczywiście im wpadki także się zdarzały).

A moim ostatnim odkryciem w tej materii jest polska Trauma (chyba trash metal- jednoznacznie nie stwierdzę :P)

 

 

A z jeszcze innej materii, to przypomniał mi się album-,,White pony" Deftonesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behemoth to chyba black (chociaż jakiś czas temu przestałem się w tym łapać) :D I bardziej stawia na image i hardcore i przekraczanie pewnych granic.

Ze znanych zespołów reprezentujących death metal spora część jest dobra, m.in. Vader (polecam najnowszy album- ,,Impressions in blood") i Slayer (oczywiście im wpadki także się zdarzały).

A moim ostatnim odkryciem w tej materii jest polska Trauma (chyba trash metal- jednoznacznie nie stwierdzę :P)

 

I przypomniał mi się jeszcze jeden album- mianowicie ,,White pony" Deftonesów.

Behemoth , Vader to death, Slayer to trash

nowa cd Vader'a jest git, ale lepsza byl poprzednie The Beast, Litany i De Profundis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dobry bo to genialna muzyka :) (odnosnie metalu)

 

A ja bym od siebie na poczatek dodal:

Marillion - Brave | Misplaced Childchood

Roger Waters - Amused to Death

Anathema - Judgment <- moze wlasnie tego Juby posluchasz taki doom metal/prog metal

 

Niby tak, ale jak mi kumpel z obozu puścił Bahemota to na jakiś czas dałem sobie spokój z kolejnymi "odkryciami" ;)

bo to jest death... a behemotha tez jakos nie trawie,

 

wez se Iron Maiden posluchaj, az przyjemnie.. chociaz nie wszyscy lubia

 

a cpu ma racje, Judgement to genialny album, godny polecenia jest jeszcze Alternative 4

 

Behemoth to death metal :) BTW bylem na koncercie gzie Behemoth byl glowna gwiazda a na support gral - Corruption, Virgin Snatch i Hermth

 

Musze przyznac niezly ogien byl tym bardziej ze ja zawsze biore sie pakuje w pogo :)

 

Skoro mowimy o Vader to dodam tylko od siebie ze bardzo bardzo bardzo zaluje ze nie ma z nami juz Docenta :(

 

I przy okazji Dimebaga Darella tez nie moge odzalowac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja temat na raps zmienie: KOLEŚ faktycznie "black on both sides" jest bdb plytka, tez polecam. od siebie dorzuce:

blackalicious: "blazing arrow" "the craft"

talib kweli: "quality"

talib kweli & dj hi-tek: "reflection ethernal"

dilated peoples: "expansion team" "20/20"

dungeon family: "even in darkness"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności