Skocz do zawartości

Najlepsze Albumy


Juby

Rekomendowane odpowiedzi

Dla niewtajemniczonych, Włochaty to kapela anarcho-punkowa (czyli punk z przesłaniem anarchistycznym)

 

Anarcho-punk? Masło-maślane. Przecież punk to jest właśnie muzyka buntu, propagująca anarchię (słynne "fuck the system!"), wyrażająca sprzeciw wobec podziałom politycznym świata, w ogóle wobec jakimkolwiek podziałom świata, a także kontroli jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkin Park- Hybrid Theory

 

Oj stary, proponuję poszerzyć swoje horyzonty muzyczne (nie żebym bym złośliwy czy coś, sam kiedyś się jarałem Linkin Park, ale z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że są mocno przeciętni i przereklamowani)

 

To już kwestia gustu. Mam wielki sentyment do tej płyty (Był to mój pierwszy "rockowy" oryginał) i mimo to że teraz słucham "cięższej" muzyki (metallica,slayer,ac/dc,iron maiden itp.) to i tak Hybrid Theory uważam za jeden z najlepszych albumów jakie słyszałem. Zależy też co miałeś na myśli pisząc o poszerzaniu mojego horyzontu muzycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam sentyment do Disturbed, nawet dalej słucham tego zespołu, ale nijak nie mogę powiedzieć, że jakikolwiek album mógłby pasować do tego tematu. Co do Linkin Park - o ile dla mało osłuchanej osoby ich starsze albumy mogą wydawać się wgniatające w ziemię, to dla kogoś kto przesłuchał już setki lepszych pod każdym względem zespołów ich muzyka jest po prostu, że tak powiem "miałka". Nie żebym tutaj od razu twierdził, że są totalnym gniotem, bo przyznam że Hybrid Theory jak i Meteora mają swój urok, ale wychodząc na szersze wody muzyczne, zaczynają brzmieć kapkę banalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla niewtajemniczonych, Włochaty to kapela anarcho-punkowa (czyli punk z przesłaniem anarchistycznym)

 

Anarcho-punk? Masło-maślane. Przecież punk to jest właśnie muzyka buntu, propagująca anarchię (słynne "fuck the system!"), wyrażająca sprzeciw wobec podziałom politycznym świata, w ogóle wobec jakimkolwiek podziałom świata, a także kontroli jednostki

 

Drogi Arthass, mylisz się sromotnie. Ideologia Punk ma bezpośrednio z Anarchizmem tyle wspólnego co ja z Cezarym Pazurą-niby obydwoje jesteśmy mężczyznami,lubimy damskie towarzystwo i obydwoje propagujemy satyrę, jednak tu porównania się kończą.

Ideologia punkowa zakłada nihilizm względem ogółu społeczeństwa, które zniszczone przez marazm i ogólny konformizm wierzy ślepo w idealny styl życia.Punk to taka irytacja i wkurzenie-która skutkuje "ślepym wrzaskiem" skierowanym do każdego. Jesteś zły bo widzisz wszystkie działające trybiki i nie widzisz szans na zmiany.

I tu wychodzą hasła jak "no future" zwrot który odwołuje się do braku możliwości zmian i zdania sobie sprawy że w końcowym rozrachunku skończymy jak reszta oraz "fuck system" który nie tyle znaczy "je... rząd i system demokratyczny" tylko "je... ten cały mechanizm,gdzie ludzie żyją w taki a nie inny sposób".

Natomiast w przypadku Anarchizmu mówimy o doktrynie która jest starszy od całej ideologii punkowej i zakłada ład i porządek ale pozbawiony "wielkiego lidera".Oczywiście trudno tutaj napisać tak skrótowo o anarchiźmie jak o punk rocku- bo jakby na to nie patrzeć, korzenie punk rocku są płytkie (sam sex pistols był kapelą z castingu).

Sam anarchizm posiada wiele gałęzi i nawet rozmowa o najpopularniejszym anarcho-syndykalizmie to kilku godzina paplanina na którą nie posiadam odpowiednich kwalifikacji-jednak o ile mi wiadomo to sami anarcho-syndykaliści poruszają bardziej istotne kwestie niż "górnolotne-nic-nie-wnoszące" paplaniny o podziale politycznym świata i kontroli jednostki.Wiadomo,mają to na uwadze,tak samo jak każda rozsądnie myśląca istota, jednak nie jest to ich "umysłowy zapychacz".

 

Uff napisałem się na sto dwa, oczywiście pisze to w czysto życzliwym tonie, który ma służyć jako informacja albo "siewca ciekawości".

Edytowane przez PACZANGA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem punk=anarchizm? Twierdze jedynie, że mają zbieżne przesłania. Wiadomo, że anarchizm jest o wiele starszym zjawiskiem, ale to właśnie punk się nim inspiruje całymi garściami.

 

"Generalnie, punk, którego początkowym założeniem był brak jakiejkolwiek ideologii, w miarę upływu czasu przekształcał się w ruch społeczno-polityczny wymierzony przeciwko instytucjom, które (jak uważali członkowie ruchu) ograniczają wolność i niezależność człowieka: rząd i jego aparat przymusu – policja i wojsko, zorganizowana religia, środki masowego przekazu, wielkie korporacje itp. Negacja wszelkich form rządów doprowadziła do przyjęcia przez znaczną część punków ideologii anarchistycznej w jej licznych odmianach."

 

btw wiecie, że grindcore jest (ekstremalnym) podgatunkiem punka? :D

 

ps być może istnieje taki podgatunek jak anarcho-punk, ale trochę dziwnie to dla mnie brzmi...

anyway podział gatunków ze względu na przesłanie jest wg mnie zbędny

imo powinno się dzielić muzykę biorąc pod uwagę jedynie techniczne aspekty, jak charakterystyczne brzmienie w danym podgatunku, tempo, strojenie instrumentów itp. no ale to nie ode mnie zależy tworzenie "szufladek muzycznych"

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok internetowych pogawędek-brakuje w nich wielu smaczków konwersacji w środowisku naturalnym.

Zgadzam się z twoim zamysłem, gatunek muzyczny powinien opisywać aspekty techniczny a nie ideologiczne.

Jednak w przypadku "anarcho-punku" uważam że wyjątkowo ma to sens, ponieważ punk rock często krytykuje zjawisko a nie poszukuje rozwiązania. Natomiast "anarcho-punk" nasuwa w tej całej krytyce,pewne rozwiązanie.

Wiadomo rozwiązanie w jego wykonaniu jest tak oryginalne jak zakończenie w dramatach ale jednak ukazuje to pewną różnicę.

Różnicę która warta jest odnotowania.

W ogólnym rozrachunku, biorąc pod uwagę to co napisałeś (szczególnie w drugim komentarzu), uważam że z obydwoje zgadzamy się co do ogólnego zarysu ideologii punkowej i anarchizmu (jedna lubi mówić o drugiej,choć nie ma o niej pojęcia).

Różnica jest tylko w naszym punkcie widzenia, ty wypowiadasz się jako osoba zewnątrz,przez co jesteś bardziej obiektywny. Natomiast ja odzywam się jako osoba mająca styczność z obydwoma zjawiskami i ich przedstawicielami (anarchizm i punk rock), naturalnie czująca silną potrzebę tłumaczenia innym (potencjalnie odwiedzającymi wątek) różnic pomiędzy tymi dwoma zjawiskami by w przyszłości nie krzywdzili innych przez swój powierzchowny osądem-taki fetysz obrońcy całego świata :).

By potem nie powtarzali na poważnie tego co sarkastycznie śpiewał Włochaty:

"Przy Każdej Okazji Grożenie Anarchią

Widok Trupów - Anarchia, Strzelanina - Anarchia, Spadające Bomby - Anarchia

Dla Wielu Idea Anarchii

To Obrzucanie Policji Kamieniami"

Edytowane przez PACZANGA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no looz, przyznaję że za pierwszym razem trochę mnie poniosła i ująłem to w zbyt uproszczony sposób.

A jeśli chcesz punku, który nasuwa pewne rozwiązania to jest jeszcze hardcore punk (chyba jedyny podgatunek punka, który bardzo przypadł mi do gustu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marilyn Manson - Holy Wood

Marilyn Manson - Mechanical Animals

Nirvana - Nevermind

Limp Bizkit - Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water

Limp Bizkit - Significant Other

Pink Floyd - The Wall

System of a Down - Toxicity

The Prodigy - Invaders Must Die

 

Podałem tylko albumy, które moim zdaniem są MEGA, bo tych dobrych i lepszych jest sporo : )

Edytowane przez Murith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opeth - Blackwater Park

Blind Guardian - Nightfall in Middle-Earth

Electric Light Orchestra - Time

Indigo Tree - Lullabies of Love and Death

Herbie Hancock - Head Hunters

Final Fantasy XIII OST

Two Steps From Hell - Pathogen

Tori Amos - Tales of a Librarian

Biosphere - Substrata, Microgravity

Astral Projection - The Astral Files, Trust in Trance 3

Doof - Let's Turn On

Shpongle - wszystko poza Remixed

Koxbox - Dragon Tales

U-Recken - Aquatic Serenade

Spirallianz - Stereopark

Midi Milliz - Non Standards

DJ Shufflemaster - EXP

 

Jeśli chodzi o trance to wymieniłbym jeszcze sporo, ale się powstrzymam...

Edytowane przez cubezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posłuchajcie sobie:

 

The Rocky Horror Picture Show Original Soundtrack

 

61C49G2hZ5L._SL500_AA300_.jpg

 

Oczywiście takie albumy słucha się w całości

 

To:

Opeth - Blackwater Park

 

Eddie Jobson - Theme of Secrets

 

EJ-ToS.jpg

 

 

Następny album.

 

Tracy Chapman - Tracy Chapman

 

tracy-chapman-2.jpg

 

 

ej no nie macie jakichś ciekawych propozycji?

 

no to będę sam pisał...

 

Naked City - Naked City

 

z-nakedcity.jpg

 

Trzeba przesłuchać kilka razy, za pierwszym trudno żeby od razu chwyciło. Wystarczy spojrzeć na różnorodność występujących podgatunków: Alternative/Indie Rock ,Experimental Rock, Avant-Garde Jazz, Modern Creative, Modern Composition, Film Music, Soundtracks, Heavy Metal, Speed/Thrash Metal. Otwartość umysłu wymagana.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

John Fahey - The Transfiguration of Blind Joe Death

 

John_Fahey-The_Transfiguration_of_Blind_Joe_Death_(album_cover).jpg

 

Facet robi takie rzeczy z gitarą, że w głowie się nie mieści - od folku przez blues kończąc na jazzie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopuję temat, znów.

 

Fred Hersch - Leaves of Grass

 

Jazzowo-klasycznie

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niemożliwe, a jednak... Ten album jest z gatunku Reggae! Ściślej mówiąc zostałem przez niego wprowadzony do podgatunku Dub Reggae - taki rodzaj instrumentalnego Reggae. Hipnotyzujące nuty.

Augustus Pablo - East of the River Nile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności