Skocz do zawartości

Uwagi do Karmy Forzy w komisie


getz

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się martwię co to będzie z działem Rio i przyszłymi zlotami Karmo-entuzjastów ? :(

 

- Raf swoją Karmę dawno sprzedał Radzique`owi

- Radzique tę samą Karmę teraz sprzedaje

- Lazio wystawił do komisu swoją

- Duke chce sprzedać , bo Karmą nie da się nawigować po folderach. :unsure:

- Karma KHRoNa nie jest w pełni sprawna

- Z moją jest tak samo

 

Pozostali użytkownicy Karmy - nie ukrywajmy tego raczej rzako udzielali się na forum

 

Chłopaki wyzbywają się zabawek , trzeba będzie zamknąć piaskownicę . :(

 

- Zostanie Ogórek , sam samiusieński ,wierny Karmie do ostatniego obrotu

jej twardego dysku . :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, ja swojej za Chiny Ludowe nie sprzedam :). Po prostu wgram na nią muże z tagami a na irivera bez tagów...:)

I to postawa która mi się najbardziej podoba :D

 

moze nie zostanie, chyba zaczaje sie na jakas Karme. zglaszam zainteresowanie (ale nie pewnosc 100%), zreszta jak widze Ty tez getz zamieerzasz zostac w klanie Karmowym.

 

Ja ciagle mam swoje 47 %( mocy ) Karmy . :rolleyes:

Na IEM-ach to w zupełności wystarcza :D , a dużych słuchawek monitorowych nie zamierzałem

raczej kupować . Ale fajnie by było gdyby Karma Forzy ( jeżeli zdecyduje się ją

ostatecznie sprzedać wylądowała w rękach kogoś kto będzie się chętnie dzielił

swoimi doświadczeniami w dziale Rio Karmy )

 

Bo inaczej dział umrze śmiercią naturalną :( A pamietajcie że moderator Forza

już bez Karmy -tylko z jakimś flashem Samsunga ;) - za pazuchą nie będzie miał

juz sentymentów > dział martwy > do zamkniecia :D

 

W najlepszym razie przeniosą wątek Karmy do HydeParku. :D

 

PS .Apropo tych śladów na spodzie Karmy , to rysyje się tak naprawdę tylko

zewnętrzna metalizowana warstwa lakieru. Jeżeli zmyć ją delikatnie

czymś z małą ilością alkocholu ( może być woda kolońska :D ) ,

to otrzymamy powierzchnie pozbawioną rys - oczywiście już tak nie błyszcząca

i trochę bardziej szarą > ale chyba bardziej estetyczną niż takie wyrazne zarysowania.

 

Zaleta takiej operacji jest taka , że pozbawiony tego " metalizowanego"

nalotu lakier Karmy praktycznie już się nie będzie niszczył. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem - chce spróbować coś innego :) Zawsze mogę do Karmy wrócić - kupienie Karmy nie stanowi dla mnie ("dziecka globalnej wioski" - Getz :D) wielkiego problemu. Jeszcze w sumie nie wiem w co sie zaopatrzę :P

 

BTW. Wszyscy na zlocie zgodnie się zgodzili, że iPoo w porównaniu z Karmą sucks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie D2 to pogadamy :P

Wtedy już może nie być rozmowy :P

 

Trudno - zaryzykuje :P Najwyżej postawie Karme na zaszczytnym miejscu na półce :P

No przecież napisałem, że zwracam w razie czego. Nevermind, pewnie do stycznia i tak nie będę miał czasu porządnie posłuchać, a wtedy to już KHRoNa ewentualnie będę napastował o odsłuch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie D2 to pogadamy

 

Oficjalnie to najważniejsza jest dla nas w playerze jakość dzwięku

, a jak przychodzi co do czego , to okazuje się że najbardziej nas

rajcuje gadżetowy kolorowy ekranik dotykowy.?? ;):D

 

Bo jeżeli wierzycie że D 2 będzie miał także w Europie te 37 mW na kanał

to może spotkać Was niemiła niespodzianka . :huh:

 

Cowon F 2 ma już - przynajmniej w Niemczech i Szwajcari założoną taką bloadę -

i nie ma 30 mW , tylko skromne 5 mW . Próbowałem wam to dać do zrozumienia

wklejając cztery testy z Chipa.de - gdzie jest wyrazna różnica napięciowa i mocowa

pomiędzy F2 a pozostałymi starszymi iAudio , ale skoro nikt -"aluzju nie poniał "-

muszę siegnąć po cytat z iAudiophile.net.

 

Is it possible, that the F2 in Europe has a limitation in maximum output level? I'm from Switzerland. Cowon iAudio says that the F2 brings up to 2x 30 mW. My Cowon iAudio X5 should give out up to 2x 20 mW. By comparing both players, I find out that the F2 never comes to the peak level of the X5...

 

Oczywiście jeżeli blokadę da się usunąć przez wgranie amerykańskiego , czy koreańskiego

firmware to nie ma sprawy i problemu . :rolleyes: Jeżeli jednak jest zaimplementowana gdzieś

głębiej - to pokładając zbyt duże nadzieje w D 2 możecie się niestety przejechać . :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Getz, naprawdę myślisz, że nie będe w stanie sprowadzić sobie tego playera z USA :lol:

 

Prawdę mówiąc ja liczę na tego playera jako całokształt a nie tylko jakość dźwięku - jakość dźwięku liczy sie dla mnie głownie w przypadku domowego sprzetu - chce aby mój nowy player był universalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeżeli blokadę da się usunąć przez wgranie amerykańskiego , czy koreańskiego

firmware to nie ma sprawy i problemu . :rolleyes: Jeżeli jednak jest zaimplementowana gdzieś

głębiej - to pokładając zbyt duże nadzieje w D 2 możecie się niestety przejechać . :unsure:

Podejrzewam, że tak właśnie będzie. Wbrew pozorom kosztowne jest produkowanie tego samego playera w różnych konfiguracjach sprzętowych. O ile zmiana konfiguracji polegająca na nieumieszczeniu jakiegoś elementu (np iRiver T10 pure, rezygnacja z tunera DMB w D2?) jest mało uciążliwa dla produkcji, to przestawienie sprzętowe wzmacniacza przy zachowaniu tej samej płytki drukowanej to już więcej zabawy.

No i jeszcze to, że najbardziej prawdopodobne w moim przypadku będzie sprowadzenie go z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt ze nie ma narazie (chyba narazie) mozliwosci kopiowania SD->player zawidol mnie strasznie. No i wstepna cena 2 GB wersji jest kozacka (chociaz dla chcacego nic trudnego;) ) Aha wlasnie mozna bylo gniazdo SD 2 generacji zastosowac bo za pol roku karty 8 GB beda juz w zasiegu :) portfelika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Getz, naprawdę myślisz, że nie będe w stanie sprowadzić sobie tego playera z USA :lol:

 

Prawdę mówiąc ja liczę na tego playera jako całokształt a nie tylko jakość dźwięku - jakość dźwięku liczy sie dla mnie głownie w przypadku domowego sprzetu - chce aby mój nowy player był universalny :)

 

Forza - ja zawsze w Ciebie wierzę . :D

 

Ale sam przecież dzisiaj pisałeś , że przy takim stopniu pokomplikowaniu

tego multimedialnego kombajnu , świadomość że masz 2 letnią gwarancję

jest dla Ciebie istotna. W końcu Twój X 5 z trzy razy w ciągu roku lądował chyba

w serwisie ? ;)

 

Majkelu - bardzo bym chciał aby tej blokady w ogóle nie było w sprzedawanych

w Polsce D 2 , a jeżeli będzie była w firmware - ale musisz brać po uwagę

i taką ewentualność że zainstalowana będzie w menu serwisowym playera.

Wtedy zmiana firmware nic nie zmienia . Znam temat , bo Sony uskutecznia

takie praktyki już od dawna . W niektórych odtwarzaczach - głównie dyskowych

znamy sposby jak wejść do menu serwisowego i co w nim zmienić żeby player

zaczął grać głosniej. Ale dla innych modeli klucza deblokady w ogóle nie znamy.

 

I można wtedy wgrywać firmware amerykański, australijsko- oceaniczny

czy nawet polarno -antarktyczny > player z takim firmware będzie grał

różnie cicho i "po europejsku" jak grał dotychczas . :(

 

Chłopaki - nie ukrywam że mogę się odegrać za Vibeza- :D wezcie na wstrzymanie

i poczekajcie na pierwsze recenzje D 2 . On w pierwszej kolejności ma efektownie

wyglądać , a chyba niekoniecznie grać . A nie wszystko złoto co się świeci . ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno poczekam na pierwsze testy i komentarze, tak jak poczekałem na opinie o Vibezie. Nie przekreślam Vibeza, ale "w ciemno" bardziej mi się podoba Cowon D2. Ten slot na SD mi pasuje, bo mam taki w laptopie, łatwo by było muzą żonglować. Stałe pozycje na playera, mniej stałe na kartę.

Jak dotąd, miałem 2 playery i oba z USA, po co to zmieniać? Jak się nawet zepsuje, to będę go próbował wepchnąć do amerykańskiego serwisu, ale takiej ewentualności raczej nie zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności