Skocz do zawartości
  • 0

Coś po SRH840 - HiFiMan HE-300?


TrueFaith

Pytanie

Witam. To już któryś z moich tematów (ostatni http://forum.mp3store.pl/topic/120738-nastepca-srh240-low-bas-srednica-scena/) i im lepsze słuchawki kupuję tym szybciej je zmieniam :P Drogie te audio hobby. Nie odsłuchiwałem jeszcze chyba żadnego sprzętu droższego od moich SRH840 a więc nie mam kompletnie rozeznania w tym temacie.

 

 

Preferencje

 

Chciałbym kupić coś z większą przestrzenią, już wiem, że raczej nie mogą to być zamknięte. Basisko musi być dobre lub do zmodowania, dużo low, mocny kick, swoje SRH840 wytłumiłem i zwiększyłem otworek w fizelinie a więc mają jeszcze więcej basu niż stock. Do tego średnica, ładnie odseparowana, nie wycofana, niczym za bardzo nie przykryta, mocna i dosadna, muzykalna tak aby wokale nie brzmiały sucho i nudno. Góra raczej łagodna choć tutaj nie mam specjalnych wymogów, na pewno łagodniejsza lub taka jak w srh840. Detale, separacja, scena i powietrze w dźwięku.

 

 

Moja propozycja

 

Czytając tą recenzję: http://www.highfidelity.pl/@main-1449&lang= HiFiMany He-300 to słuchawki stworzone dla mnie. Na początku napędzane byłyby z Prodigy Cube + Muses 8820 a więc byłoby może nieco muzykalnie no i góra przez w miarę jasnego Cube mogła by się poprawić. Co o tym sądzicie ? Jakieś inne propozycje ?

 

 

Przy okazji

 

Aha no i takie pytanko, czy używanie słuchaweczek do Skype a więc ciągłe szumy, trzaski bardziej wpływają na zużycie przetworników czy jedynie pozytywnie wygrzewają sprzęt ?

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To był żart.

Focal Spirit Classic - podobno kozaki :) Ja dopisałem do listy must have'ów(ewentualnie proffessional), w tygodniu idę posłuchać.

Chętnie przeczytam porównanie do Twoich K551, osobiście mam wrażenie ze to zbliżony poziom.

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie czuję się jeszcze kompetentny do porównań, zwłaszcza że coraz częściej na tym forum przekonuję się, że mam spaczony gust (albo mod Ci wyszedł wybitnie).

Ciekawe czy maciux/Ortega chcieliby skonfrontować moje 551 z Focalami? Albo ktoś z pozostałych muzostajniaków?


Bo oczywiście nie możesz być sędzią we własnej sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@s1ayto, to ten otworek na białej obwulcie, możesz go zakleić całkowicie, ale dźwięk wtedy jest bez życia, w zasadzie częściowe przysłonienie nic nie daje, słuchawki po wygrzaniu mają moim zdaniem odpowiednią ilość basu.

Zgadzam się co do porównania z K550, z tym że akg mają zdecydowanie lepszą scenę.

hifiman_he300_01.jpg

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, jakiego typu scenę preferujesz, ale He300 ma ją głównie na boki. Moim zdaniem K550 biją pod względem głębokości sceny

Poza tym basik mają spoko, można go dodać - odjąć. Słuchawki są modowalne. Oczywiście na wstępie wymiana kabla jest wskazana.

Są też bardzo muzyczne, mają fajny drive. Są też szczegółowe, szczególnie po modzie - zdjęciu filcu.

Wygoda większa niż w he500, nie cisną w uszy.

 

Porownanie SRH840 do AKG550/551 to dwa rozne swiaty.

Nie modowane K550/551 basu maja kapke a w SRH840 basu jest wyraznie duzo.

Fakt zgodze sie ze SRH840 maja mala scene graja blisko a K550/551 to spora przestrzen wobec 840-tek.

Jednak 840-tki graja cieplo gesto basowo a K550/551 to "inteligenckie" brzemienie do delektowania i zachwycenia sie szczegolami.AKG sa klasycznie neutralne i calkiem inny klimat nizeli Shure.

Ja dlugo szukalem sluchawek i kupilem konglomerat jednych i drugich i moze jeszcze cos z innej bajki czyli B&W P7.Z tym ze to inna polka cenowa.

 

Ponoc nowe CAL 2 sa niezle ale nie slyszalem osobiscie.Pochlebne wiesci czytalem o Yamaha Pro 300 - chyba te szybciej zastapily by SRH840.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

s1ayto twoja wypowiedź jeszcze bardziej skłoniła mnie do kupna he300, teraz mam ochotę je kupić bez odsłuchu :P To jest właśnie to, o co mi chodzi

 

Art-S, te yamahy wyglądają jak zabawka za dychę :f po za tym są nauszne, te dwa aspekty już na starcie nie czytając o brzmieniu je wykluczają.

 

Postrzegam AKG tak samo jak s1ayto, jakieś tam przestrzenne plumkanie bez życia

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ich słuchałeś? Czy wydaje Ci się, że tak je odbierzesz? Nie żebym ich bronił, bo rozumiem ludzi którzy ich nie lubią, ale żeby tak ferować wyroki na podstawie forum... możesz dużo stracić w ten sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

k550 slyszalem, k551 nie, jedni mowia ze to samo inni ze 551 duzo bardziej basowe.

to jest to samo a ilosc basu jest mala.

Jesli chodzi o sluchawki basowe to one nie powinny byc tu wcale wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

loooooooool przyśniło mu się pewnie

 

Czy wydaje Ci się, że tak je odbierzesz?

 

nie był by to pierwszy raz kiedy ktoś tutaj napisał "k550 to nie moje granie bo wszyscy piszą że mało bassu, a ja lubię bassss". Mam w pracy kilku audioszaleńców z porządnymi zestawami słuchawek i ludzi którzy słuchają najniższych shp i uważają się raczej za basolubnych. I ci"niewtajemniczeni" kiedy przychodzą do nas posłuchać naszych sprzętów w 80% wskazują, że największą różnicę in plus słyszą na moich słuchawkach. A te moje bezżyciowe suchograjki mają konkurencję przednią - B&W p3 i p7, denony 600tki, hd6000, ultrasone (bodaj jakieś 2050 - jak się dowlokę do biura to zapytam o model). Fakt, że moje stockowe nie są, ale nie wydaje mi się źeby były drastycznie inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To panowie wasza sprawa czy mi wierzycie :P We wrocławskim mp3store mają K551 więc odsłucham, ale jak mówicie że jeszcze mniej basu niż K550 to boję się tego dotykać.

 

Raczej zdecyduję się na te hiFiMany HE-300, ale jak mówiłem najpierw pojadę do Wrocławia na odsłuch. Badyl zaproponował mi swoją sztukę z nowym kabelkiem, uzgodnimy niedługo cenę i zdam relacje :P

 

W SRH840 mówili, że basowe potwory a jednak modowałem je żeby było więcej bo za mało low basu i za słaby kick był dla mnie troszkę.

 

Art-S w końcu człowiek który mnie rozumie, w dodatku też z szurami :D

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie - ja do Ciebie nic nie mam :) wyjaśniłem tylko powód dla którego zapytałem czy słuchałeś, bo bałem się że odrzuciłeś je na podstawie opisów. Teraz sprawa jest jasna :)

Rozejrzyj się za f9cal spirit classic - wczoraj chwileczkę słuchałem w sklepie i grają z wykopem, jednocześnie nie miałem wrażenia zamułki co mi często nawet w dobrych sprzętach przeszkadza.

Podobają mi się też k545 - basu może być dla Ciebie na styk, dla mnie rewelacja na granicy przesadzonego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak lubisz mocny kick na basie to zainteresuj się Sony MDR-V700DJ - przy nich K518 to ledwo co "kopią". Przy okazji (po drobnym i prostym modzie) bas ten nie włazi na średnie. Same średnie są mocno wyeksponowane. Góra jest dopełnieniem reszty pasma, trzyma się raczej z tyłu, ale jest świetnej jakości. Jakby im jeszcze wymienić pady na wyższe (np HM5) to i scena by zyskała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z wykopem i bez zamulania to u mnie grają Yamaha pro400...... Wcześniej miałem między innymi AKG K550 i Philips Fidelio L2..... Zostały Yamahy

Wczesniej wpisalem pomylkowo i kolega dobrze pisze PRO 400 maja niezly bas ale dobrze graja i maja szersza scene.

Ani K550/551 oraz K545 nie zastapia SRH840 bo to inna charaterystyka i barwa.

Ogolnie Ultrasone i Denon to basowe sluchawki.

Kilka dni po angielsku czytalem pochlebne opisy o Denon Music Maniac AH-D340.Ja ich nie slyszalem ale ponoc nie sa "klasyka" Denona z basem wielkim i wycofana srednica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

loooooooool przyśniło mu się pewnie

Czy wydaje Ci się, że tak je odbierzesz?

nie był by to pierwszy raz kiedy ktoś tutaj napisał "k550 to nie moje granie bo wszyscy piszą że mało bassu, a ja lubię bassss". Mam w pracy kilku audioszaleńców z porządnymi zestawami słuchawek i ludzi którzy słuchają najniższych shp i uważają się raczej za basolubnych. I ci"niewtajemniczeni" kiedy przychodzą do nas posłuchać naszych sprzętów w 80% wskazują, że największą różnicę in plus słyszą na moich słuchawkach. A te moje bezżyciowe suchograjki mają konkurencję przednią - B&W p3 i p7, denony 600tki, hd6000, ultrasone (bodaj jakieś 2050 - jak się dowlokę do biura to zapytam o model). Fakt, że moje stockowe nie są, ale nie wydaje mi się źeby były drastycznie inne.

 

mi nie o to chodzi, jak o nich mówią, jak one grają itp. po prostu to zdanie troszkę nielogiczne jest hehe

wyluzuj, rozumiem, że chcesz pomóc innym na forum, no ale kurde... weź pod uwagę czyjeś preferencje i no nie szalej tak ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mi nie o to chodzi, jak o nich mówią, jak one grają itp. po prostu to zdanie troszkę nielogiczne jest hehe

wyluzuj, rozumiem, że chcesz pomóc innym na forum, no ale kurde... weź pod uwagę czyjeś preferencje i no nie szalej tak ;)

 

 

Ja po wyrazeniu swoich uwag miedzy AKG K550 czy 551 a B&W P7 wylecialem z forum bo ktos sobie cos ubzdural a w dodatku mial kolegow waznych co sa tu WLADZA ...wiec dobrze kolega prawi ;).

Prosze oczywicie moje slowa brac jako czarny humor i na luz.

 

Ja tez swego czasu mialem dylemat co po SRH80.I nie jest latwo znalesc o krok w tym samym sensie ale cos lepszego.

Fakt jest obecnie duzo sluchawek jak byly na "fali" 840 tki to cos znaczyly no i mialy charakter.

Mnie wszystko w nich pasowalo ale z czasem zapragnalem oderwac scene od blisko siebie i zeby wokale i instrumenty zagraly przestrzennie.Ale nie zwiewnie i ledwo slychac gdzie jaki jest ale scena,przestrzen szersza i rozbudowana ale wokale twardo i dobrze osadzone a instumenty a wiec muzyka grala wokol ale naturalnie z dobra stereofonia.

SRH840 maja bas ale pasmo jest wyrownane.

Jesli szukasz cos w zamian to czy chcesz rowne pasmo czy preferujesz V ki czy pofalowane pasmo?

Wiele jest sluchawek gdzie bas jest podbity ale srednica schowana.Ja z tym mialem problem gdyz lubie srednice.

 

Ponoc te Denony mialy byc w zalozeniu o plaskiej charakterystyce.Chyba kolega Fatso zrobil recke.

K545 maja podbita gore i bas jest owszem punktowy ale nie jest go duzo.Pierwsze wrazenie mialem nawet fajne ale jak wlaczylem wokale to graly z oddali-srednica wycofana.

Ty chcesz bas a co z reszta pasma?

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lubię typowe granie shura czyli dynamiczny, niski i dość niezły bas ale jednocześnie niewycofaną średnicę i wysokie co by instrumenty dobrze brzmiały i była jakaś przestrzeń + oczywiście detale które są całkiem niezłe

 

Zamkniętych właśnie nie chcę, przesłuchałem parę modeli i jakkolwiek nie byłyby recenzowane na forum to grają po prostu specyficznie, ktoś to ujął słowami mniej więcej "dźwięk wydobywający się z ciemnej przestrzeni" i właśnie o to chodzi dlatego szukam tym razem otwartych lub pół.

 

Kontynuujcie dyskusję bo jest dość ciekawa, ja tymczasem obmyślam kiedy by się na odsłuchy załapać, prawdopodobnie będzie to następny tydzień.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Interesuje mnie Twoj temat gdyz kupilem a meczylem sie prawie 1,5 roku zeby czyms zastapic 840-tki i znalazlem i jestem mega zadowolony (patrz sygnaturka).Kompletne brzmienie ale typ zamkniety.

Ale tez chce polotwarte lub otwarte ale o charaterytyce jak Ty napisales.Ciekaw jestem co napisza.

W otwartych ciezko o dobry bas gdyz one moga miec obszerny ale ciezko jest zeby byl zwarty i silny ale zdyscyplinowany.

No i otwarte lubie miec troche Ohmow wiec wzmak.

 

Wrzuce tak zeby ktos dopisal - co mysla posiadacze , uzytkowinicy Philips Fidelio X1 a moze X2 ?

X1 maja bas.

 

Akurat kolega @ Perul ma i wie co z nich mozna wyciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałem się podzielić odczuciami. Odsłuchiwałem wersję fabryczną, fabryczny kabel i bez modów. Brzmienie podobne jednak zdecydowanie gładsze, jakby płynniejsze, czuć jakby były po prostu klasę wyżej, znacznie lepsze umiejscowienie wszystkiego na scenie, jest większy porządek, lepsza separacja, trochę większa przestrzeń w każdą stronę. Bas jest taki sam lub nawet mocniejszy niż w srh840, tym byłem totalnie zaskoczony. Średnica także świetna, bardzo dobry gładki i zarazem mocny wokal. Góra bardziej detaliczna ale jest jej mniej (pewnie przez fabryczne filcowe wkładki). Generalnie kupuję je tylko jak sprzedam shurki.

 

Apropo izolacji - nie wiem jak z zewnątrz ale siedząc w nich z puszczoną muzyką we wrocławskim mp3store (obok ruchliwej ulicy) nic nie słyszałem. Zdecydowanie na plus. No i są świetnie wykonane oraz wygodne. Nawet nie pytałem o AKG czy Beyery po ich odsłuchu :P

 

Odsłuch robiłem z telefonu który gra +/- tak jak Cube, może troszeczkę słabiej ale na pewno lepiej niż mój były Xonar DX. Myślę, że u mnie w domu zagrają jeszcze lepiej a co dopiero jak zmienię źródło.

 

Tak przy okazji to jakieś sensowne dac+amp możecie podać, do kilku stów, fajnie jakby mikrofonowe miało ale niekonieczna rzecz. No i musi być słyszalnie i diametralnie lepsze od Cube, szkoda mi kilku stów na troszkę detali.

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności