Skocz do zawartości

Kompaktowy, ładnie grający odtwarzacz mp3 do 750 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Na dobrą sprawę nie bardzo,
ewentualnie tylko z telefonem Samsung Galaxy S3 (rootowany).

Tak sobie dopiero teraz o tym myślę ale kupienie A15 mija się z celem jeżeli nie będziemy mieli słuchawek które to Hi-Res pociągną.
Jak robiłem odsłuch to robiłem to na swoich słuchawkach i drugich pożyczonych od brata, ale i tak w obu przypadkach Pasmo przenoszenia to 3–28 000 Hz

dzisiaj z czystej ciekawości postaram się zajechać do sklepu i zrobić odsłuch na ich słuchawkach Hi-Res czyli Pasmo przenoszenia 4–100 000 Hz.

 

Po odsłuchu raczej nie zmienię swojej decyzji bo na słuchawki Hi-Res na pewno nie wydam ponad 1000 zł :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia - pasmo przenoszenia to nie częstotliwość próbkowania, tylko częstotliwość reprodukowanego dźwięku - to skrajnie różne pojęcia.

Człowiek słyszy od 20Hz do 20kHz, a muzyka grana jest w przedziale 20Hz-10-12kHz.

Poza tym nie wiem czy ktoś zrobił słuchawki które przeniosą 100kHz (to by była głupota na maksa, zresztą 30kHz jest też mega bzdurą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo tego co napisałem jak wypowiada się SONY

Obrazek:
http://sonyglobal.scene7.com/is/image/gwtprod/f9123063c746ab2a9a3c91bf2c3461a4?fmt=jpeg&wid=574

oraz opis pod nim:
Słuchaj dźwięku, który budzi emocje
Podczas gdy najwyższe częstotliwości CD i MP3 wynoszą około 20 kHz, dźwięk o wysokiej rozdzielczości obsługuje częstotliwości wynoszące ponad 80kHz (w tym modelu zakres częstotliwości może wynosić nawet 100 kHz) i szerszy zakres dynamiczny.


Więc stąd taka treść mojego powyższego postu.
Widać SONY trochę nagina czasoprzestrzeń

a co do słuchawek to proszę:
http://www.sony.pl/electronics/sluchawki-palak-na-glowe/mdr-z7#product_details_default

Edytowane przez mic5hal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiovoodoobzdury :) - możliwe, że te słuchawki są świetne i grają genialnie, ale nie jest to spowodowane tym, że ktoś je zaprojektował pod 100kHz, po prostu zrobili dobry przetwornik, który na testach wykazał, że jest w stanie te 100kHz zagrać (albo i nie - bo jak sprawdzisz? :P ). Kieruj się prędzej subiektywnymi opisami wrażeń po odsłuchach - tutaj szybciej niż na wykresach zidentyfikujesz coś co może Cię zainteresować :)

Słuchawki mogą sobie grać i milion herców, mnie obchodzi jak grają to co słyszę, czyli 23Hz-i coś ponad19.5kHz (a tak naprawdę to do 12-14kHz, bo mało jest muzyki z wyższymi tonami, o ile wogóle jakaś jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności