Skocz do zawartości

Odtwarzacz audio do 2000 zł z nastawieniem głównie na jakość dźwięku.


Rekomendowane odpowiedzi

Fakt że z tego co jest napisane o właściwościach dx160 można uznać że to trochę lot w kosmos względem dx150. Ale trochę tego 4.4mm nie rozumiem. Odrazu na dużego Jacka mogą dać wejście a nie w póśrodki się bawić. A taka sprawa jeszcze, jest sens się bawić w coś takiego że dobrze brzmiący odtwarzacz o mniejszej mocy + wzmacniacz kieszonkowy typu cayin C5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem aune B1,  a to jest dobry przenośny wzmacniacz, i imo amp8 jest równie dobry.

4.4 to bardzo fajne gniazdo, solidne i balans. 

Dx160 nie jest następcą dx150. Oczko nizej

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger a miałeś okazję słuchać cowon plenue D2? Chodzi mi konkretnie o duet cowon D2 i wzmacniacz cayin C5, wybrałem ten wzmak czysto poglądowo gdyż wewnątrz nie wygląda źle i daje ponoć 800mW. Ale jeszcze kwestia samego brzmienia cowona, na jakim on poziomie stoi. I takie pytanie, co sądzicie o astell Kern ak120 1 generacji? Warto iść w używkę?

Edytowane przez Djolo43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR15 to świetny wybór i właśnie tak gra, no może poza "soczyście" ale bas jest dosyć konkretny i brakować go nie będzie:

 

Cytat

Moje oczekiwania to aby grał czysto, przejrzyście, wysoką rozdzielczością i soczyście napawał uszy basem.

 

Bardzo dobry grajek.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Djolo43 napisał:

#Karmazynowy. A mógłbyś coś powiedzieć o ak120 1 gen? Jak się to ma do sr15 i innych grajków w temacie?

 

Nie znam AK120.

DX150 miałem prawie jednocześnie z SR15, Akacz jak dla mnie trochę wyższy poziom, ale też trochę inna sygnatura. DX150 miękkszy dźwięk, bardziej płynny ale też przez to niezbyt konturowy, lepsza scena i chyba ciut więcej basu. AK lepszy zarys, lepsza rozdzielczość, bliski i naturalny dźwięk, mniejsza scena.

 

AK jest też dużo mniejszy i poręczniejszy - mi to nie robi bo nie używam DAPa w ruchu, ale jeśli ma być używany w transporcie to brałbym AKacza bez zastanowienia, DX to jest jednak klocek. AK jest także bardziej responsywny, ibasso trochę tu kuleje w tym względzie.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Djolo43 napisał:

Czyli myślisz że warto zaryzykować w takiego używanego niby dobrze zachowanego ak120?

 

A gdzie ja to zasugerowałem? Nie znam 120, wiec nic nie myślę na jego temat. :)  Nie mam pojęcia jak gra.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Djolo43 napisał:

Sory już mi się pomąciło bo ak astel kern i ak model xd. Sr15 troch nie mogę znaleźć do sprzedania za bardzo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania muzyki z kart i pamięci AK120 MK I nadaje się jak najbardziej nadal. Nieduży, dość mocny. Oczywiście nie ma Tidala i Spotify - to nie ten okres powstania. Bateria mimo lat trzyma dobrze. 

Nie ma co obrażać starej 120tki bo dżwiękowo nadal jest znakomita.

 

Z używek można by jeszcze polecić AK70 i AK300. Ten drugi można sprząc ze wzmacniaczem AK380 AMP co daje pokaźną elektrownię. Z tego co słyszałem SR 15 nie ma możliwości podpięcia ampa w taki sposób jak seria 3XX.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Do słuchania muzyki z kart i pamięci AK120 MK I nadaje się jak najbardziej nadal. Nieduży, dość mocny. Oczywiście nie ma Tidala i Spotify - to nie ten okres powstania. Bateria mimo lat trzyma dobrze. 

Nie ma co obrażać starej 120tki bo dżwiękowo nadal jest znakomita.

 

Nikt nie obraża, ale przyznaj, mając budżet 2000 to można już coś nowszego i bardziej przyszłościowego wziąć. AK120 za tyle chyba nie chodzi? Jak ktoś szuka czegoś taniej i zależy mu na jakości dźwięku tylko i wyłącznie to można próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 2000 dozbierałbym do czegoś więcej z serii Astell niż SR15. Ale to ja prywatnie. Mając jednak 300 i 380 AMP jakoś w DAPach stanąłem i nie bardzo widzę potrzebę nowości. No może Kann Cube jako "elektrownia atomowa" do domu. Ale pewnie okaże się że i tak na niektóre nauszniki za słaby.

 

Do AK120 to może i bym dokupił jakiś amp. Ale Glove Audio A1 raczej nie do dostania. Może Little Bear ? 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ak70 mkii jak stoi, bo widzę że kosztuje używany w granicach 2000zł. @Karmazynowy chciałabym przypomnieć że według moich oczekiwań, odtwarzacz ma mieć moc i ******ste brzmienie. Nic poza tym. Żadnych wifi, youtubów czy spotify'ów no chyba że jakimś przypadkiem będzie miał w tym przedziale cenowym ale stawiam tylko na jakość dźwięku i fajnie by było jakby miał eq. Ma być genialny w swojej prostocie. Muzyki  słucham przeważnie w jakości bezstratnej ale i też MP3. A takie pytanie jeszcze. Będzie to miało sens jeżeli podepnę do ibasso dx150+amp8 słuchawki niezbalansowane z przejściem 3.5mm do 4.4mm?

Edytowane przez Djolo43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Tak więc słuchałem: dx150, sp2000. Sp2000 z ciekawości. I tak. Na wspomnianych moich wcześniej bose może i grało w miarę ładnie na obu ale tylko po korektach do 5/7 głośności odtwarzaczy. Potem zaczynały mocno zniekształcać. Nie wiem jak to producent przewidział że na ledwo podgłośonym odtwarzaczu na małych nausznych słuchawkach zaczyna zniekształcać jakbym podpiął do niego 600ohm sluchawy i kazał grać. Tandeta jak dla mnie zwłaszcza jak na odtwarzacz za blisko 17 tys. Ehh prawdopodobnie że moc jaką ten odtwarzacz dysponuję wystarcza jedyne na douszniaki co jeszcze gorzej o nim świadczy jak dla mnie. Dx150 miał dokładnie ten sam problem ale kosztuje ponad 8 razy mniej. Tak więc chciałbym się dowiedzieć co koledzy myślicie o teac ha p90sd. Czy warto sprowadzać z Japonii przez eBaya za 200 dolców? Mocowo ponoć nie zawodzi ale nie wiem jak to brzmieniowo wypada. I czy ma eq ( nie mogłem nigdzie znaleźć). Z nierecenzji z 2015 może można coś wynieść ale mało dla mnie to przydatne ze względu na to że właściciel posta słuchał głównie na pchełkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności