Skocz do zawartości

Cowon Plenue P1


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Grubbby-> Mnie już w dyskusję nie wciągniesz :) Nie chcę dostać bana, a wątek dotyczy P1, więc się tego trzymajmy ;)

ciesze sie, bo mniemam ze nie masz argumentow do jej prowadzenia, zwlaszcza po moim cytacie jak to ladnie zawsze piszesz.

 

Nie dlatego. Po prostu Ty mnie nie przekonasz do swoich argumentów, a ja do tego, co piszę.

 

Ja Cie do niczego nie chce przekonac! Tylko zauwaz Ciebie prosze ze jak juz piszesz teorie to choc daj szczypte argumentow je popierajace.

I punktuje jakich niezaprzeczalnych elementow nei bierzesz pod uwage (chocby psychofizycznych), ktorych nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w tej tabelce też jest szufelka...patrząc na wyniki pomiarów i porównując z tym co jest np na GSMarena to chyba czas kupić smartfona bo grają o niebo lepiej...(no chyba, ze pomiary robili na mp3 128kbs).

 

 

http://ohm-image.net/opinion/audiophile/rmaa-summary-ak240-dx90-md-dr7-ipod-shuffle

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze pomiary nie graja to wiadomo ale juz swiadcza ze na pewno nie jest to najlepsiejszy na swiecie sprzet. Widac ze gdzies musieli pojsc na kompromisy, ot co. Fizyki sie nie oszuka... sluchacza, a zwlaszcza audiofila latwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja miałem kilka par customów, przesłuchałem kilka kolejnych, z czego połowa to były top i żadne uniwersalne IEMy nie mają podjazdu do customów. Takie jest moje zdanie. Nie jest to kwestia wyłącznie preferencji co do sygnatury brzmieniowej (które jak widzę wielu myli z "lepszością techniczną"), bo już jakiś czas temu oduczyłem się oceniam słuchawki tylko według preferencji co do sygnatury brzmieniowej (Harmony 8 Pro nie do końca się wpisują w moją sygnaturę, 5ways również, ale obie pary to jest top techniczne), a kwestia pewnych technicznych, niuansowych aspektów.

 

Jeżeli chodzi o różnice w DAPAch to tak z mojego doswiadczenia wynika, że na uniwersalnych IEMach róznice są czesto małe, choć nie jest generalna prawda. Zaś na topowych customach różnice są moim zdaniem duże; na niżej sklasyfikowanych modelach różnice są mniej słyszalne ale oczywiście, że są.

Tak, porównywałem dx90, Fiio X5, Studio V, iModa i jeszcze kilka innych grajków między sobą jak i z ibasso dx100 i żaden nie ma podjazdu do dx100 i te różnice słychać wyraźnie na topowych customach, na customach z niższej półki też słychać ale rzeczywiście trochę mniej. Nie miałem jeszcze okazji słuchać 901 czy AK240 (tego ostatniego pewno mógłbym posłuchać w mp3store czy gdzieś indziej ale dla mnie odsłuchy 1 godzinne w sklepie to kpina więc pewno nigdy się nie wypowiem ostatecznie o 240 bo 10 tys. zł na grajka nie wydam, nie upadłem na głowę jeszcze; zaś 901 może mi się uda bo rozważam zakup).

 

Co do porównań do hełmofonów się nie wypowiadam bo to nie moja bajka i kompletnie mnie to nie interesuje. Mogę jedynie dodać że krótkie odsłuchy jakiś tam hełmofonów jak Soundmagic, AKG i jakieś Ultrasone (nie były to Audeze, HifiMany czy Staxy) upewniły mnie w przekonaniu że nie dość że one oferują fatalną izolację i kompletny brak wygody to nie dały mi niczego czego nie dawały mi w tamtym czasie Cosmicsy czy pro330v2.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w tej tabelce też jest szufelka...patrząc na wyniki pomiarów i porównując z tym co jest np na GSMarena to chyba czas kupić smartfona bo grają o niebo lepiej...(no chyba, ze pomiary robili na mp3 128kbs).

 

 

http://ohm-image.net/opinion/audiophile/rmaa-summary-ak240-dx90-md-dr7-ipod-shuffle

To szufla 1G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a wracając do pytania o to czy warto to, tak jak pisałem różnice pomiędzy

AK100 i P1 nie są dużę przynajmniej dla mnie ta tym materiale o którym pisałem

(Jarre) i słuchawkach K701, kałąch jest trochę ostrzejszy a w tym kontekście P1 cieplejsza.

No i basu jest w P1 trochę więcej ale na elektronice to jest mało słyszalne/odczuwalne.

Obsługowo wyświetlacz 100 i P1 to już dwa różne światy, nie wiem ja ty Lord Rayden

ale ja zaczynam doceniać wielkość fontów :) w P1 masz 10 linijek bardzo czytelnych,

w AK100 są 4., nie wiem jak jest w 120.

 

EDIT: zapomniałem dodać P1 jest znacząco szybsza od kałacha, nie wiem ale skanowanie

biblioteki w kałachach to porażka, P1 śmiga, zobaczymy jak jej pójdzie z duża biblioteką,

ale jeszcze się przegrywa na kartę, z pamięci wewnętrznej śmiga.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemrod, przeczytaj jeszcze raz mojego posta. Nigdzie nie pisałem prawd objawionych nt hełmofonów, a tym bardziej słuchawek za 300 zł (swoją drogą jako przykład słuchawek bijących doki na głowe zostały podane Beyery chyba za 1 tys. zł więc widać wg niektórych porównanie takie ma sen). Piszę o różnicach między uniwersalnymi IEMami i customami oraz wyłapywaniu różnic między DAPami na customach i uniwersalnych IEMach. Dla mnie powiedzenie że dopiero hełmofony i to już za 1 tys. zł dopiero oddadzą różnice między DAPami a żadne doki tego nie odadzą i P1 na dokach będzie brzmiał podobnie jak dx50 to jest kompletna bzdura.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i jest argument, że Szufla > AK240 (z przymrużeniem oka :))

W żadnym wypadku nie chodzi o to, żeby udowadniać, że Szufla jest lepsza. Chodzi o to, żeby wybierać najlepsze, a nie najdroższe.

 

 

Bardziej mi chodziło o to, że w audio nie ma absolutów.

 

Są - wszystkie determinowane ceną.

 

 

Jakie zatem są te techniczne niuanse i aspekty ? bo jeżeli porównujsze iemy za 3k z słuchawkami za 300zł to raczej taka zabawa nie ma sensu...

Dla mnie SHP-9500 to najlepsze dynamiki. Nie słuchałem wszystkich, ale z tego co miałem okazję słuchać, wybieram SHP-9500. Kosztują ok. 300 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproszę o "wzór" najlepszych słuchawek i najlepszych DAP/Playerów - co powinno być na papierze abym wiedział, że to super sprzęt?

Ja zdecydowanie wolę moje podejście - nie czytam wykresów ani tego co chce mi sprzedać na pudełku producent. Wolę słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproszę o "wzór" najlepszych słuchawek i najlepszych DAP/Playerów - co powinno być na papierze abym wiedział, że to super sprzęt?

Ja zdecydowanie wolę moje podejście - nie czytam wykresów ani tego co chce mi sprzedać na pudełku producent. Wolę słuchać.

Ale nie masz AK240?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panowie a ja miałem kilka par customów, przesłuchałem kilka kolejnych, z czego połowa to były top i żadne uniwersalne IEMy nie mają podjazdu do customów. "

 

No dobrze, każdy ma prawo do własnego zdania. Tylko nadal mi nie odpwiedzialeś czym są te "techniczne niuanse i aspekty" które wyrozniają customy.

Bodajże NobleAudio ostatnio napisali, ze przy odpowiednim dopasowaniu wkładek ich dane modele uniwersalne grają identycznie jak odpowiadające im customy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a wracając do pytania o to czy warto to, tak jak pisałem różnice pomiędzy

AK100 i P1 nie są dużę przynajmniej dla mnie ta tym materiale o którym pisałem

(Jarre) i słuchawkach K701, kałąch jest trochę ostrzejszy a w tym kontekście P1 cieplejsza.

No i basu jest w P1 trochę więcej ale na elektronice to jest mało słyszalne/odczuwalne.

Obsługowo wyświetlacz 100 i P1 to już dwa różne światy, nie wiem ja ty Lord Rayden

ale ja zaczynam doceniać wielkość fontów :) w P1 masz 10 linijek bardzo czytelnych,

w AK100 są 4., nie wiem jak jest w 120.

 

EDIT: zapomniałem dodać P1 jest znacząco szybsza od kałacha, nie wiem ale skanowanie

biblioteki w kałachach to porażka, P1 śmiga, zobaczymy jak jej pójdzie z duża biblioteką,

ale jeszcze się przegrywa na kartę, z pamięci wewnętrznej śmiga.

Doceniam wielkość czcionki.....Już doceniam. Wzrok się psuje.

 

AK120 jak mi się wydaje z pamięci (miałem też AK100) jest nieco cieplejszy od AK100. Taki bardziej "analogowy" a najlepiej gra na ustawieniu EQ "PRO". Mam nadzieję,że P1 nie jest zbyt ciepły a może "ciemny" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może początek lutego, zobaczymy czy się uda, bo teraz to już wszystko mam zapchane

do końca stycznia w robicie.


 

Tak a wracając do pytania o to czy warto to, tak jak pisałem różnice pomiędzy

AK100 i P1 nie są dużę przynajmniej dla mnie ta tym materiale o którym pisałem

(Jarre) i słuchawkach K701, kałąch jest trochę ostrzejszy a w tym kontekście P1 cieplejsza.

No i basu jest w P1 trochę więcej ale na elektronice to jest mało słyszalne/odczuwalne.

Obsługowo wyświetlacz 100 i P1 to już dwa różne światy, nie wiem ja ty Lord Rayden

ale ja zaczynam doceniać wielkość fontów :) w P1 masz 10 linijek bardzo czytelnych,

w AK100 są 4., nie wiem jak jest w 120.

 

EDIT: zapomniałem dodać P1 jest znacząco szybsza od kałacha, nie wiem ale skanowanie

biblioteki w kałachach to porażka, P1 śmiga, zobaczymy jak jej pójdzie z duża biblioteką,

ale jeszcze się przegrywa na kartę, z pamięci wewnętrznej śmiga.

Doceniam wielkość czcionki.....Już doceniam. Wzrok się psuje.

 

AK120 jak mi się wydaje z pamięci (miałem też AK100) jest nieco cieplejszy od AK100. Taki bardziej "analogowy" a najlepiej gra na ustawieniu EQ "PRO". Mam nadzieję,że P1 nie jest zbyt ciepły a może "ciemny" ?

 

Ja porównywałem też na PRO, nie różnice są subtelne przynajmniej na elektronice i K701,

na innych słuchawkach już jest inaczej. P1 na Normal czyli bez niczego.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności