Skocz do zawartości

LCD-2 z Fazorem - wybór wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczow

forum mp3store polecil; mi znajomy, ktory wielokrotnie radzil sie uzytkownikow i nigdy nie byl zawiedziony. Po wielotygodniowym przeglÄdaniu forum jako gosc postanowilem wreszcie poprosic o pomoc w dokonaniu ostatecznego wyboru wzmacniacza do Audeze LCD-2 z Fazorem.Znajomi ostrzegali mnie tylko zebym nie bral sprzetu od cyt. "od jakiegos grubasa", ale nie chcieli mi powiedziec o kogo chodzi. Duzo sie naczytalem o sprzetach polecanych na forum, jest kilka wzmacniaczy, ktore mnie zainteresowaly. Black Pearl, jest bardzo chwalony, moze ktos ma doswiadczenia z Audeze i BP?Zostaje jeszcze wzmacniacz FCL, ktory widzialem w sygnaturach wielu uzytkownikow, wydaje mi sie, ze powinien spokojnie dac sobie rade z LCD-2. Wpadl mi w oko rowniez Headonic,Aune T1 wyglada na tani i dobry tylko czy nada sie do LCD-2. Jestem ciekaw czy jest jakis inny wzmacniacz, ktory lepiej sobie poradzi?Z gory dziekuje za zainteresowanie sie moim watkiem wszelaka pomoc w zakupie.

 

Cos sie przegladarka posypala, przepraszam za brak polskich znakow.

Edytowane przez Janusz Cebula
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi ostrzegali mnie tylko Ĺźebym nie braĹ sprzÄtu od cyt. "od jakiegoĹ grubasa", ale nie chcieli mi powiedzieÄ o kogo chodzi.

 

:woot: ten sprzęt to wymieniony przez Ciebie FCL.

 

Jaki budżet i co za źródło robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczow

forum mp3store polecil; mi znajomy, ktory wielokrotnie radzil sie uzytkownikow i nigdy nie byl zawiedziony. Po wielotygodniowym przeglÄdaniu forum jako gosc postanowilem wreszcie poprosic o pomoc w dokonaniu ostatecznego wyboru wzmacniacza do Audeze LCD-2 z Fazorem.Znajomi ostrzegali mnie tylko zebym nie bral sprzetu od cyt. "od jakiegos grubasa", ale nie chcieli mi powiedziec o kogo chodzi. Duzo sie naczytalem o sprzetach polecanych na forum, jest kilka wzmacniaczy, ktore mnie zainteresowaly. Black Pearl, jest bardzo chwalony, moze ktos ma doswiadczenia z Audeze i BP?Zostaje jeszcze wzmacniacz FCL, ktory widzialem w sygnaturach wielu uzytkownikow, wydaje mi sie, ze powinien spokojnie dac sobie rade z LCD-2. Wpadl mi w oko rowniez Headonic,Aune T1 wyglada na tani i dobry tylko czy nada sie do LCD-2. Jestem ciekaw czy jest jakis inny wzmacniacz, ktory lepiej sobie poradzi?Z gory dziekuje za zainteresowanie sie moim watkiem wszelaka pomoc w zakupie.

 

Cos sie przegladarka posypala, przepraszam za brak polskich znakow.

Strzelam, że jesteś z okolic Kędzierzyna lub Gliwic...

 

Ten Grubas to ja, a znajomych zmień. Serio, bo niedługo będą przestrzegali przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Taki zakrecony ze zrodla i budzetu nie podalem. Budzet to 3000 zl, za zrodlo robi M2Tech hiFace DAC. Jestes pewien ze to FCL, widzialem go u wielu uzykownikow i wiele osob go poleca, wiec chyba nie jest taki zly?

 

No nie jest, patrz moja sygnaturka. :) ale daje troche ciepełka, czego osobiscie nie chcialbym dodawać w LCD2.

 

Lyr fajny wzmak, szybki, odmuli te Audeze troche, chociaz pewnie w tym budzecie znajdą sie lepsze opcje, może Burson (SL).

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to ja Ci mogę używkę sprzedać w cenie nowego. :) Polecam. Co to za znajomi? A jak już odradzali coś, to nie mogli czegoś polecić w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji jest kilka, ale spore zmiany zaszły niedawno, i od tego właśnie czasu datuje się wersja II

 

Krótko: Wersja I oparta na OPA2228p.

Wersja II oparta na OPA2111AM Goldpin.

 

Różnica jest taka, że MKII ma lepszą dynamikę, lepszą kontrolę słuchawek planarnych (pod nie właściwie powstała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za odpowiedz, a jak FCL w wersji 2 gra w stosunku do wzmacniaczy, ktore wymienilem wczesniej?

 

W sieci trafilem jeszcze na cos takiego

http://hifiphilosophy.com/recenzja-rapture-prototyp/

 

to jakis prototyp, jest jakas wersja produkcyjna tego wzmacniacza, kto to wogole produkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wat? Jakaś nowa wersja FCLa? Różni się tylko opa, czy coś jeszcze jest grzebane?

Różnice są, rzekłbym fundamentalne. Wszystko od nowa zrobione, w tym i przebiegi sygnału.

 

Ok dziękuje za odpowiedz, a jak FCL w wersji 2 gra w stosunku do wzmacniaczy, ktore wymienilem wczesniej? W sieci trafilem jeszcze na cos takiego http://hifiphilosophy.com/recenzja-rapture-prototyp/ to jakis prototyp, jest jakas wersja produkcyjna tego wzmacniacza, kto to wogole produkuje?

Nie zwykłem reklamować swojego sprzętu. RaptureAMP wg. słów konstruktora (tych które do mnie dotarły), jest już do kupienia tylko na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamentalne zmiany tzn? Kiedys widzialem recenzje FCL w sieci, ale teraz nigdzie nie moge tego znalezc.

 

A jednak da siÄ kupiÄ Rapture http://forum.mp3store.pl/topic/121108-s-technics-rp-f1-rapture-pady-hm5-solid-core-i-inne/

Edytowane przez Janusz Cebula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niefortunne, nazwisko jak kazde inne. Na audiofanatyk nie ma nic o FCL, ale to chyba wlasnie tam czytalem o FCL, dziki za dzwiekozerce zabieram sie za lekture.

 

Usunal jak to mozliwe, jaka znowu zadyma z Rapture?

Edytowane przez Janusz Cebula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności