Skocz do zawartości

LCD-2 z Fazorem - wybór wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego niefortunne, nazwisko jak kazde inne. Na audiofanatyk nie ma nic o FCL, ale to chyba wlasnie tam czytalem o FCL, dziki za dzwiekozerce zabieram sie za lekture.

 

Usunal jak to mozliwe, jaka znowu zadyma z Rapture?

 

Posprzeczali się lekko dwaj forumowicze, ot co :P Aha jeszcze coś - pół forum wychwalało Rapture, a drugie pół hejtowało jego twórcę :P To tak w skrócie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to nie dla mnie, mnie tam personalne wojenki nie interesuja, wielka szkoda ze takie rzeczy mialy miejsce. Skoro Rapture nie da się kupić to co za producent, dziwne to jest

 

Bo to była limitowana edycja. Do jego budowy użyto również limitowanych elementów np. rezystorów z Izraela. Serio :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do BP - to lepiej nowszego headonica, również impedancja jest lepsza pod LCD2 i jest więcej mocy.

 

Co do Rapture jak brzmi z LCD2 to można przeczytać w recenzji Audiofanatyk (chyba w recce LCD2).

 


Oj to nie dla mnie, mnie tam personalne wojenki nie interesuja, wielka szkoda ze takie rzeczy mialy miejsce. Skoro Rapture nie da się kupić to co za producent, dziwne to jest
Co do Rapture, to konstruktor miał robić nowszy model, zresztą temat co się dzieje aktualnie jest tutaj http://audiohobby.pl/index.php?topic=8290.0
Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu szczescia? Czym.wlasnie taki fcl, wire czy rapture maja sie wstydzic chocby przy violectricu?

 

Ja też tego nie rozumiem. To właśnie chyba markowe sprzęty się powinny wstydzić. No chyba, że chodzi o walory estetyczne, żeby się prezentować ładnie, wtedy post Spawna ma sens :P

 

Urządzenia które wymieniłeś o ile się orientuje to nie DIY bo ktoś to sprzedaje, daje gwarancje i odpowiada za to.
Hmm w sumie to ma sens :P A jakby jeszcze na nazwę spojrzeć- DIY - do it yourself, czyli w sumie robione własnymi 'ręcami', to tymbardziej się zgadza :D
Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kwestia definicji.

Ale zanim.sprzedawali to byl diy. The wire jest stricte diy bo to otwarty projekt a po prostu jak nie umiesz skladac to sie zwracasz do kogos jak np u nas bamboszek. Takze moze i diy jest ryzykowniejszy (mniej testow, rozne wersje przez rozne komponenty, itp) ale nie mozna.powiedziec ze gorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do It Yourself jak sama nazwa wskazuje oznacza zrób to sam. Do tego zalicza się kupowanie kitów (soha, wzmacniacz z audiotonu etc) które później składa nie wiadomo kto lub wymyślanie własnych kompozycji i dzielenie się planami z innymi żeby sobie sami mogli poskładać. Jak fatso czy mikołaj oferuje swoje sprzęty to już nie jest DIY tylko manufaktura i domyślam się że jeśli coś źle poskładają i pójdzie prąd stały u usmaży mi słuchawki za 5tys to wezmą za to odpowiedzialność.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do It Yourself jak sama nazwa wskazuje oznacza zrób to sam. Do tego zalicza się kupowanie kitów (soha, wzmacniacz z audiotonu etc) które później składa nie wiadomo kto lub wymyślanie własnych kompozycji i dzielenie się planami z innymi żeby sobie sami mogli poskładać. Jak fatso czy mikołaj oferuje swoje sprzęty to już nie jest DIY tylko manufaktura i domyślam się że jeśli coś źle poskładają i pójdzie prąd stały u usmaży mi słuchawki za 5tys to wezmą za to odpowiedzialność.

 

 

No to troche mi Spawn otworzyles oczy, a wlasnie jak wyglada sprawa paragonu i gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się zatem za siebie.

Rachunek czy faktura oczywiście jest możliwa, gwarancja jest. Jeśli Spawn dostanie w słuchawki prądem z mojej winy, to pokryję szkody. Mam na tę okoliczność zresztą właściwe ubezpieczenie OC.

 

I tak, jest to manufaktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do It Yourself jak sama nazwa wskazuje oznacza zrób to sam. Do tego zalicza się kupowanie kitów (soha, wzmacniacz z audiotonu etc) które później składa nie wiadomo kto lub wymyślanie własnych kompozycji i dzielenie się planami z innymi żeby sobie sami mogli poskładać. Jak fatso czy mikołaj oferuje swoje sprzęty to już nie jest DIY tylko manufaktura i domyślam się że jeśli coś źle poskładają i pójdzie prąd stały u usmaży mi słuchawki za 5tys to wezmą za to odpowiedzialność.

 

 

No to troche mi Spawn otworzyles oczy, a wlasnie jak wyglada sprawa paragonu i gwarancji?

 

 

Napisałeś że znajomi używają sprzętu DIY i są zadowoleni. Niewiem jakie słuchawki mają bo moze takie za 100zł i wtedy można się bawić bo jak sie zepsują to trudno. Ale sprzęt za pare tysięcy to już radziłbym ostrożność i nie kupowanie jakiegośtam wzmacniacza z allegro który jest klonem, klona w pudełku po butach który nie wiadomo kto składał. Majkel kiedyś pisał że spalił przetwornik w swoich Grado PS-1000 (+/- 7tys) na chińskim klonie, klona lehmana black cube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności