Skocz do zawartości

iMod 5G vs DX90


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu "nadrabiam zaległości" :) Shakur podesłał mi iModa ze swoim wzmakiem i LODem kuropa, miałem okazję na szybko skonfrontować sprzęt z DX90 oraz AK240, korzystając ze wzmacniacza ace99, Vorzuge'a i Leckertona.

 

iMod chodził za mną przy każdym teście odtwarzaczy, słuchawek przenośnych, wzmacniaczy mobilnych. To jeden z najpopularniejszych grajków, byłby więc sensownym odniesieniem, ale go nie było... Nadarzyła się okazja by nadrobić zaległości, chociaż byłem już blisko zakupu iModa właśnie na potrzeby testów, gdyż ostatnio pojawia się prawie za cenę zwykłego Video.
Odtwarzacze FiiO i iBasso zmieniły trochę rozkład sił w tym sektorze. Ciekaw byłem czy chodzi o bardziej praktyczne gabaryty nowszych odtwarzaczy (w końcu iMod to wymóg kanapki ze wzmacniaczem), więcej możliwości, czy też o skok jakościowy brzmienia, czy tych wszystkich kwestii. Zastanawiałem się czy iMod umiera, czy jednak ma się dobrze.
imod_7.jpg
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zaczyna od iPoda/iModa z RBoxem to można się zakochać i powracać. IMod najlepszy wewnętrzny. Nie trzeba wtedy kabla z kondami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, cała przyjemność po mojej stronie :) Byłem ciekawy Twojego zdania nt iModa i mojego wzmaka.

 

Czy dobrze rozumiem, tak generalizując oczywiście, że dla osoby która lubi neutralne ale nie zbyt takie analityczne/mocno zarysowane brzmienie w stylu dx90 na RB czy Leckertona UHA-760 to iModa jest świetnym wyborem bo jest neutralny, b.dobry poziom szcegółów tylko jest trochę gładszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Rayden, a ja dopiero miałem okazję odsłuchać - dla mnie to nowość :) W sumie trochę przez Apple, bo tak.

 

shakur1996 - dokładnie tak. Przy zastosowaniu neutralnego wzmaka w stylu O2, C5, UHA760 itd. Trafiłem ostatnio na opis Forzy brzmienia iModa w jakimś starym forumowym wątku, ujął to w 100% i dokładnie tak samo grajka odebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod/iMod ma tylko ten problem, że HDD nie są trwałe. Natomiast karty CF powyżej 32 GB są drogie.

Niby można ryzykować chiński dysk twardy ale zależy jak kto używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny tekst, Maćku. Czułem, że po posłuchania mojego Video, weźmiesz się w końcu za test iModa :) Co do wersji iModów to zgadzam się, że najlepiej mieć takiego z kondami w budzie, dzięki czemu nie ma strac o uszkodzenie kabelka. Osobiście polecam też mody CF, bo eliminuje to krótką żywotność dysku oraz zmniejsza masę samego urządzenia (co przy "kanapkowaniu" robi już różnicę).

 

@Lord - Ale są jeszcze adaptery ZIF-mSATA. Dyski takie w pojemności 128 GB znajdziesz za ok. 350 zł. Tylko trzeba mieć dobry adapter i dysk pracujący na 3.3V, a nie jak większość - na 5V. Sam myślałem o takim modzie wraz z iModem i Leckertonem UHA-4

 

EDIT: Wycięło mi pierwszy akapit

Edytowane przez nismovsky
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabel lod w kondami I to wystajacymi a nie schowanymi w pelni we wtyczce I po 1.5 roku uzywania moge powiedziec ze kondy nie stanowia najmniejszego problemu. Dopiero od niedawna nie chce mi sie nosic imoda ze wzmakiem ale dotychczas nosilem caly zestaw (tak tak nosilem te ciezka cegle od ace99 I nie bylo najmniejszego problemu - czy to w kurtce, czy w marynarce czy nawet w spodniach) ze soba I kabel nie uszkodzil mi sie ani razu. Fakt kurop wymienil mi przewody ale tylko dlatego ze sie zachcialo mi bawic w kabelologie czyli analize wplywu kabli na dzwiek;)

Dysk to tez nie problem ale fak faktem lepiej zeby ipod nie upadl bo wtedy moga sie pojawic problemy. Nie oszukujmy sie jednak zaden player nie powinien ladowac na podlodze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord - Ale są jeszcze adaptery ZIF-mSATA. Dyski takie w pojemności 128 GB znajdziesz za ok. 350 zł. Tylko trzeba mieć dobry adapter i dysk pracujący na 3.3V, a nie jak większość - na 5V. Sam myślałem o takim modzie wraz z iModem i Leckertonem UHA-4

Tak przez ciekawość - to są dyski SSD ? mSATA SSD napięcie 3,3 V ? Gdzie je można znaleźć ? Czy jest wtedy problem z działaniem RockBoxa na iPodzie ?

 

http://www.salurion.pl/product/185853/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Plextor_M5M_SSD_128GB_mSATA_520-320_MB-s.html - taki ?

Dużą mobilność natomiast ma zestaw iMod i S.M.S.L sAp-4s. oczywiście lepiej by było aby amp był wymiarów iPoda (jest mniejszy) ale i tak nie ma co narzekać. Zestaw w miarę lekki, zwarty (iMod z kondami w środku plus kabelek FiiO). Wystarcza jedna opaska. iMod w obudowie akrylowej Belkina.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są 1,8" dyski SSD mSATA (jak z laptopów). Pełno jest modeli na rynku, ale trzeba każdy sprawdzić w kontekście napięcia. Wyglądają jak ten z Twojego linku, dokładnie.

Adaptery ZIF 40 pin - mSATA też znajdziesz w Polsce (choćby na Allegro). Wpinasz taki adapter, a w niego dysk i wychodzi coś odrobinę większego od CF-moda, więc kondy do iModa powinny wejść, ale za rozsądniejsze pieniądze, bo jakby nie patrzeć to nie dostaniesz CFa 256 GB w okolicach 500 zł ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są 1,8" dyski SSD mSATA (jak z laptopów). Pełno jest modeli na rynku, ale trzeba każdy sprawdzić w kontekście napięcia. Wyglądają jak ten z Twojego linku, dokładnie.

Adaptery ZIF 40 pin - mSATA też znajdziesz w Polsce (choćby na Allegro). Wpinasz taki adapter, a w niego dysk i wychodzi coś odrobinę większego od CF-moda, więc kondy do iModa powinny wejść, ale za rozsądniejsze pieniądze, bo jakby nie patrzeć to nie dostaniesz CFa 256 GB w okolicach 500 zł ;)

Tylko pewnie iMod z obudową grubszą - taką od dysków 80GB - 120 GB.

Ten z X-Kom - nic nie pisze o napięciu zasilającym. No i jeszcze trzeba wiedzieć jak RB na tym postawić. Pewnie jest gdzieś opisany sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie. Podpinasz dysk do iPoda, składasz go. Odpalasz iTunes celem kliknięcia w "przywróć iPoda", a potem instalujesz RB z ich aplikacji RB Utility. Tak jak na CF modzie.

Ja mam obudowę od 120GB, ale jest cienka. Trzeba by rozważyć jaka wyjdzie wysokość całego zestawu i wtedy myśleć o pleckach. Za granicą robili takie mody iPodom Video, u nas to nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SSD mod will work in all the 5 and 5.5g Ipods but if you get a fat Ipod you will need to construct some type of foam frame to keep the SSD from loosely bouncing around. Slim one does not require that." z oficjalnego tematu na head-fi

Z tego by wynikało, że w cienkiej obudowie też się zmieści.
Sam poczekam trochę, aż SSD stanieją, bo to chyba bardziej opłacalne niż CF-mod. Za granicą powszechne są te mody, wraz z lepszą baterią ludzie osiągają czasy pracy iPoda niczym Cowony :)

Przy okazji recenzji mam takie trochę pytanie poczatkującego - jaką przewagę w grze ma iMod + wzmak względem iPoda Video bez moda z tym samym wzmakiem? Co za medżik dają te kondensatory?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SSD mod will work in all the 5 and 5.5g Ipods but if you get a fat Ipod you will need to construct some type of foam frame to keep the SSD from loosely bouncing around. Slim one does not require that." z oficjalnego tematu na head-fi

 

Z tego by wynikało, że w cienkiej obudowie też się zmieści.

Sam poczekam trochę, aż SSD stanieją, bo to chyba bardziej opłacalne niż CF-mod. Za granicą powszechne są te mody, wraz z lepszą baterią ludzie osiągają czasy pracy iPoda niczym Cowony :)

Przy okazji recenzji mam takie trochę pytanie poczatkującego - jaką przewagę w grze ma iMod + wzmak względem iPoda Video bez moda z tym samym wzmakiem? Co za medżik dają te kondensatory?

wzmakiem modulujesz dźwięk a w ipodzie jesteś skazany na sekcję jego wzmacniacza, która do tego szumi.

kondesatory z tego co rozumiem lepiej żeby były żeby wycinały wszelkie syfy etc. które się zbierają, kondy robią chyba za low pass filter. oczywiście im lepsze kondy tym lepsze tło etc. i z tego co wiem kondy też "grają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czysta elektronika wychodzi i kondensatory za filtr robią. Dzięki za odpowiedzi. Między kondami wewnątrz a w kablu jakościowej różnicy nie ma jak rozumiem, ten sam kondensator da identyczny efekt w środku i w lodzie?

Video dawno temu z dziury słuchałem i z Classiciem z dziury przegrał, muszę kiedyś line outy porównać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czysta elektronika wychodzi i kondensatory za filtr robią. Dzięki za odpowiedzi. Między kondami wewnątrz a w kablu jakościowej różnicy nie ma jak rozumiem, ten sam kondensator da identyczny efekt w środku i w lodzie?

Video dawno temu z dziury słuchałem i z Classiciem z dziury przegrał, muszę kiedyś line outy porównać.

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności