Skocz do zawartości

Test słuchawek Shure SE846


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Flagowe dokanałowe Szurki, czyli cztery drivery i basowy filtr.

 

Shure SE846 to najwyższy model dokanałowych słuchawek amerykańskiego producenta. Czy jednak 4 przetworniki z wymiennymi filtrami za 4400 zł mogą konkurować z bardziej zaawansowanymi konstrukcjami?

 

Rzadko zdarza się by słuchawki profesjonalne, monitorowe lub studyjne były reklamowane z naciskiem na subwooferowy bas, a tak jest w przypadku SE846. Zapewnienia producenta o bezkompromisowych niskich tonach poprzedzają te o precyzyjnym strojeniu przetworników, wierności i równowadze brzmienia. Jak na “tylko” cztery przetworniki armaturowe cena jest też spora, chociaż zastosowano kilka ciekawych i nietypowych rozwiązań, począwszy właśnie od specjalnego filtra niskich tonów oraz filtrów pozwalających dopasować brzmienie. SE846 szybko okrzyknięto uniwersalnymi słuchawkami dokanałowymi z najlepszymi niskimi tonami, pora zatem sprawdzić je i u nas.

 

Test: http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-shure-se846/

 

24.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

W sumie nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy. To takie HD 25, ale z dużo szerszą sceną, bardziej monitorowym charakterem, lepszą kontrolą i dyscypliną, łagodniejszą górą... czyli właściwie mało mają wspólnego z HD 25 ;) Może Audeze LCD-X, ale z większym basem i gładszą górą. Trochę zalatują DT990 250 Ohm, ale są jednak bardziej szczegółowe i mocniej zarysowane, bardziej precyzyjne, nie tak słodkie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem punkt dla SE846 jeśli rozpatrywać dół w kategoriach technicznych, studyjnych, monitorowych. Szurki są pełniejsze w subbasie, bas mają raczej liniowy ze wszystkimi filtrami (jakby kapkę w stronę subbasu) przy midbasowym AKR03. Mimo nasycenia, większego funu i obfitości basu SE846 te są raczej studyjne, przy nich AKR03 to te audiofilskie czarowanie - jest brudniej, ciemniej, bas ma mocniejszy drive. Jest jakby bardziej naturalnie po stronie Roxanne, trochę bezwzględnie u Shure. Separacja, ilość detali, kontrola podobnie z poprawą na różnice charakteru obu słuchawek.

 

Inaczej. Jakby wziąć ER-4S i dodać im subbasu oraz pasmo 20 - 250 Hz lekko wynieść ponad sopran (wypełnić, nasycić i lekko zaokrąglić dół), to będą to Shure na białych filtrach. To zapewne łatwiej Ci odnieść do AKR03.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak łatwo było je też wypożyczyć do testu, więc rozumiem.

 

Oczywiście to moje odniesienie do ER-4S to tylko tonalnie, bo SE846 jak na multiarmatury przystało inaczej przekazuje instrumenty, są kształtne, pojemne, foremne, raczej obiekty niż szkice.

 

Ten dół 846 ma trochę "ekstra miłości". Nie jest taki do bólu studyjny, surowy, neutralny. Ma pewną płynność, gładkość, jest trochę podkreślony nawet na białych filtrach. Góra jest bez ostrych krawędzi, łagodna, więc w efekcie są przystępne. Ja dodałbym im górę z ER-4S i byłoby idealnie pod mój gust :) W filtrach są jakieś gąbeczki, może to kwestia modu lub wymiany na inne (o ile jest możliwa, może w przyszłości, może muszę w ogóle spróbować wyjąć ten filtr :) ), bo białe filtry (niby bright) nie są jednak tonalnie jak ER-4S, a niebieskie (balanced) IMO lekko ciepłe.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie.

 

Miałem okazję dwukrotnie słuchać 846 w połączeniu z Dx90 (2.1.0).

Podczas drugiego odsłuchu, dzięki uprzejmości Wojtka z łódzkiego mp3store porównywałem sobie z serią Westone (W30, W60).

Gdybym tylko rozporządzał odpowiednim budżetem...

Dodam, że AKR03 nigdy nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Miałem okazję dwukrotnie słuchać 846 w połączeniu z Dx90 (2.1.0).

Podczas drugiego odsłuchu, dzięki uprzejmości Wojtka z łódzkiego mp3store porównywałem sobie z serią Westone (W30, W60).

Gdybym tylko rozporządzał odpowiednim budżetem...

Dodam, że AKR03 nigdy nie słuchałem.

 

Czyli Westone sporo gorzej?

 

W60 nie znam, ale W50 tak. Shurki je jednak zjadają, ale klimat też inny, mimo że zastosowanie podobne.

 

Wulkan, monitorki w sumie mają takie być, chociaż jak dla mnie to akurat SE846 mają bas, który sprawdzi się w muzykalnym, konsumenckim graniu. Takie Etymotic ER-4S to zupełnie płaskie deski, ale takie miały być.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu (bo każda dyskusja z Wulkanem i jego gustem odsłuchowym kończy się masywnym off-topem) to powiem Wam, że miałem krótką okazję obcowania z SE846 i mogę je określić jednym zdaniem: "Monitorowe granie z ludzkim obliczem". :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie.

 

Miałem okazję dwukrotnie słuchać 846 w połączeniu z Dx90 (2.1.0).

Podczas drugiego odsłuchu, dzięki uprzejmości Wojtka z łódzkiego mp3store porównywałem sobie z serią Westone (W30, W60).

Gdybym tylko rozporządzał odpowiednim budżetem...

Dodam, że AKR03 nigdy nie słuchałem.

 

Czyli Westone sporo gorzej?

 

W60 nie znam, ale W50 tak. Shurki je jednak zjadają, ale klimat też inny, mimo że zastosowanie podobne.

 

Wulkan, monitorki w sumie mają takie być, chociaż jak dla mnie to akurat SE846 mają bas, który sprawdzi się w muzykalnym, konsumenckim graniu. Takie Etymotic ER-4S to zupełnie płaskie deski, ale takie miały być.

 

 

W moim odczuciu 846 zdecydowanie lepiej, choć to w dużej mierze indywidualna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Maciux-> SE846 ogólnie mi nie odpowiadały, ale cieszy mnie, że Westone W60 potrafią wprowadzić pewne elementy z basu (może nie aż tak kapitalne zejście, ale brak nerwowości na basie) i gładkości brzmienia SE846, dysponując przy tym charakterem (barwą i równowagą rejestrów) zbliżonym do AKR03. Pomimo, że słuchałem je krótko, to odniosłem wrażenie, że W60 będzie można słuchać długo (i bez zmęczenia). Kto wie, czy nie wciągną jeszcze bardziej, niż AKR03 (choć czarne tło, szerokość i głębokość sceny RoXanny mają lepsze).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam od roku se846 i nie chce zamieniac je na zadne inne. Duzo nie sluchalem iemow ale te sa pierwsze ktore potrafia mnie przytrzymac na dluzej i gdy wracam po domu czasem zostaja w uszach na pare utworow. Mialem wczesniej dtx80 (bardzo przyjemne sluchanie muzyki za ta kase) pozniej Westone um2, fajne przyjemne sluchawki, szczegolnie z tipsami odlanymi do moich kanalow. Zgubilem niestety. Westone um30 oddalem po paru dniach. Na nich Beth Hart - Soulshine to jedno wielkie SSSsss (dobra piosenka do testow sybilantow). Nie moglem zrozumiec czemu az taka roznica jest do um2, ktore moim zdaniem byly o niebo lepsze. Ale wracjac do SE846, naprawde bass jest neisamowity, szybkosc, glebokosc, barwa, roznorodnosc. Gdy dorzucilem od fiio x5, wzmacniacz e12, dol nabral sprezystosci i szybkosci. Podobaja mi sie tez filtry, jako ze moje jedno ucho gorzej slyszy gorny zakres wiec rozwiazanie dla mnie idealne. W koncu stereo jest po srodku :) i ogolnie, cale pasmo pod kazdym wzgledem jest lepsze od wszystkiego co mialem wczesniej. Przyznac musze ze wimp, meridian director i monitory adam a7x graja imo gorzej niz zestaw przenosny, co jest ciekawe gdyz sam dac z x5 gra gorzej niz meridian gdy podepne pod pc (pojawia sie ziarnistosc). jakos kombinacja x5+e12 shure lepiej wypada. aaa testowalem ostanio se846 na ak240 i hmm troche moze lepiej jest, ale za te pieniadze nie warto moim zdaniem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności