Skocz do zawartości

Mroczna, klimatyczna muzyka


Samuel_

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo energetyczny zespół, którego chętnie słucham i polecam, to Juno Reactor. Istnieją od 2009 roku. Oni zaczynali jako support dla grupy Laibach. Zresztą, w Polsce, na jedynym jak dotąd koncercie, który dali, występowali również przed nimi, to było w 2009 roku. Wielu moich znajomych uznało, że po raz pierwszy widzieli lepszy support niż gwiazdę wieczoru. Ich muzyka to psychedelic i goa trance, oni są znani z barwnych koncertów-performance’ów, w czasie których na żywo występują współpracujący z nimi na stałe tancerze oraz instrumentaliści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

More than 4 years after her first dancing lesson with the devil, »Das Gritli Moser« returned for another full length album in 2012. Having perfected her diabolic step sequences of death and gore, the beastly breakcore brat delivered just another 66 minutes and 6 seconds of the blackest Satanic Noisecore between this world and the deepest pits of hell.

So, make sure your heathen altars are faithfully dedusted and the sacrificial goat is in the right mood to get slaughtered - this one is going to get ugly.

 

 

http://photophob.bandcamp.com/album/muttergottesbrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wstrzelę się w temat, ale bardzo polecam 'Symfonię pieśni żałosnych" Góreckiego:
https://www.youtube.com/watch?v=ZVITZUQ_uIU

Trzeba mieć godzinę i warto się wyciszyć, najlepiej w nocy, z zamkniętymi oczami. Niesamowite przeżycie, nawiązania do czasów wojennych, został m.in. użyty tekst wyryty w celi kwatery Gestapo z czasów II WŚ. Przepiękna muzyka, jeden z najpiękniejszych utworów w historii moim zdaniem.

 

Druga rzecz - 'Kwartet na koniec czasu' Messiaena - utwór napisany w obozie niemieckim i tam też wykonywany w celi. To takie rycie bani, ale dzieło wybitne.

Edytowane przez touok
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Steven Severin (tak ten z Siouxie And The Banshees)

Tutaj mamy jego fascynacje w 99% pokrywających się z moimi :) : http://stevenseverin.bandcamp.com/

 

a jako, że mam ten kawałek ustawiony jako budzik to polecam, sprawdza się [szczególnie, że po nim świetnie pamiętam sen :) ]

w wersji oryginalnej z płyty jest jeszcze bardziej odjechany [ten właśnie mam] http://stevenseverin.bandcamp.com/track/orienteek

W sumie każdy jego utwór ma jeden wspólny mianownik: GROZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo energetyczny zespół, którego chętnie słucham i polecam, to Juno Reactor. Istnieją od 2009 roku. Oni zaczynali jako support dla grupy Laibach. Zresztą, w Polsce, na jedynym jak dotąd koncercie, który dali, występowali również przed nimi, to było w 2009 roku.

Cytat z bardzo dawna, ale rzuciła mi się w oczy nieprawdziwa informacja ;) Juno Reactor ostatnio koncert w Polsce zagrało w lipcu tego roku na Castle Party w Bolkowie, wcześniej byli w Gdańsku, w klubie B90, 09.03.2014. Potem w październiku 2014 w Krakowie i Warszawie. Byłem na tym koncercie w Gdańsku, de facto dopiero po nim zacząłem słuchać Juno - fajnie się przy ich muzyce programuje :) Jak widać, nie odwiedzają naszego kraju aż tak rzadko.

 

Nowy album Bersarin Quartett

Edytowane przez witmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Album wywala w kosmos , taka groza że momentami włosy się jeżą , chóry są z piekła wręcz , a kawałki 6 i 7 to symfoniczny ambient wręcz z piekła , na 990 Editon album rzucił mną o glebę , dęciaki i waltornia wypalają mózg , słuchanie tylko w nocy po ciemku efekt 100 razy lepszy .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Album wywala w kosmos , taka groza że momentami włosy się jeżą , chóry są z piekła wręcz , a kawałki 6 i 7 to symfoniczny ambient wręcz z piekła , na 990 Editon album rzucił mną o glebę , dęciaki i waltornia wypalają mózg , słuchanie tylko w nocy po ciemku efekt 100 razy lepszy .

jak zwykle ryje banię - muszę sobie to wreszcie dorwać

a w całkiem podobnych klimatach polecam [choć bardzo możliwe, że gdzieś wcześniej to zapodawałem] właśnie pod 990E:

https://www.youtube.com/watch?v=QxvC7cFgngU

te łańcuchy w 27. Fort Morn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Album wywala w kosmos , taka groza że momentami włosy się jeżą , chóry są z piekła wręcz , a kawałki 6 i 7 to symfoniczny ambient wręcz z piekła , na 990 Editon album rzucił mną o glebę , dęciaki i waltornia wypalają mózg , słuchanie tylko w nocy po ciemku efekt 100 razy lepszy .

Nie wiem jakie macie wrażenia, ale wg mńie momentami jest super a dość często to jakaś realizatorska porażka.

Być może mam jakiegoś słabego flaca, ale zawsze ostatnio ściągam zanim płytę kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności