Skocz do zawartości

Sony NWZ-ZX1


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny player wykonany z aluminium i skóry.. Ładowanie go do taniego silikonu to grzech ciężki. Ja rozważam zakup nowego ZX1 (mój ma zbitą szybkę, w korzystaniu to praktycznie nie przeszkadza, ale jestem estetą).

Bardzo ładne są natomiast pokrowce Dignisa - najbardziej podobają mi się te do AK120 i DX90, ale te skórka do ZX1 też dają radę.

 

http://www.ebay.com/itm/Sony-ZX1-Leather-Case-Italy-Buttero-leather-Color-Orange-Navy-Brown-/291181600108?pt=US_MP3_Player_Cases_Covers_Skins&var=&hash=item43cbc69d6c

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-Dignis-CANAS-Genuine-leather-NWZ-ZX1-Case-Black-for-Sony-NWZ-ZX1-/131185470659?pt=US_Camera_Cases_Bags&hash=item1e8b436cc3

 

Te pokrowce maja chyba nieco inne zastosowanie - silikon ma chronic grajka a skora dignisa wygladac. Ja zdecydowalem sie jednak na silikon i dwa rozne wlasnie leca do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra ma chronić, wyglądać i przede wszystkim pasować do odtwarzacza :) Poza tym cienki silikon chroni głównie przed zarysowaniami, skóra w pewnym stopniu amortyzuje także upadek.

Pakowanie ZX1 w silikon to zabieg podobny, który stosuje wiele osób ze smartfonami - biorą jakiegoś flagowca (niekiedy aluminiowego HTC One M8, co potęguje efekt), po czym pakują go w jakiś tandetny kawałek plastiku...

 

Jeśli dobrze pamiętam to szły zapytania do Sony UK, ale brak odpowiedzi.

 

 

Zero odpowiedzi, ale będę ich jeszcze atakować... Szkoda mi pieniędzy, by dzwonić za granicę i próbować wyciągnąć od nich jakieś informacje. Po raz kolejny kontaktowałem się z serwisem PRAM w Warszawie i znów obiecali odezwać się, gdy będą coś wiedzieli... Podobno dziś ma być odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi

Skóra ma chronić, wyglądać i przede wszystkim pasować do odtwarzacza :) Poza tym cienki silikon chroni głównie przed zarysowaniami, skóra w pewnym stopniu amortyzuje także upadek.

Pakowanie ZX1 w silikon to zabieg podobny, który stosuje wiele osób ze smartfonami - biorą jakiegoś flagowca (niekiedy aluminiowego HTC One M8, co potęguje efekt), po czym pakują go w jakiś tandetny kawałek plastiku...

 

Idea pokrowca jest chronić zawartość - jeśli ktoś chce żeby jeszcze ładnie wyglądał to i takie się znajdą. Mnie jest to obojętne. Co do porównania skóra silicon to raczej spodziewam się że ten drugi lepiej zabezpieczy niż pierwszy w oparciu o moje doświadczenia. Dignis dobrze chroni przed zarysowaniami ale kiepsko przed upadkiem

 

 

Edytowane przez Dawindyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zero odpowiedzi, ale będę ich jeszcze atakować... Szkoda mi pieniędzy, by dzwonić za granicę i próbować wyciągnąć od nich jakieś informacje. Po raz kolejny kontaktowałem się z serwisem PRAM w Warszawie i znów obiecali odezwać się, gdy będą coś wiedzieli... Podobno dziś ma być odpowiedź.

I co powiedzieli Ci coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etui, silikony, pokrowce itp.

Jestem estetą, przynajmniej tak o mnie mówią ;-) Kupiłem swojego czasu dużego smartfona z ekranem full HD i wpakowałem go w ordynarne, brzydkie, obciachowe, szare i nijakie etui z silikonu.

Smartfon oczywiście zszarzał, stracił humor, przestał się do mnie odzywać, normalnie kaplica ... Ale ( nie zaczynaj zdania od ale ) dwa dni temu wyciągałem go z kieszonki na klacie, bestia wyśliznęła mi się z ręki i poleciała na bruk. Nie przymierzając, jak norwidowski fortepian Chopina ... Zamarłem. Adrenalina wpompowana z kory nadnerczy do krwiobiegu spowolniła czas ( tutaj zapodajcie sobie slow motion ), to bedka dla gości o tak bogatej wyobraźni muzycznej. Fon wykonał cztery salta odbijając się ramką od bruku.Pierwsze salto conajmniej na wysokości metra ... "Na plecy" zaklinałem w duchu, nie mogąc się ruszyć. "Spadnij na plecy"... Spadł ... na plecy. Efekt? Zero uszkodzeń, otarć, problemów Wieszaka. Wiem, miałem szczęście, że walnął na łopatki, ale dobra folia na ekranie pewnie też by w tym przypadku pomogła.

 

Reasumując : zabezpieczajcie sprzęt jak tylko się da, bo jedno z praw Murphy'ego mówi : jak nie wpakujesz swojego sprzętu w kondoma to ci walnie o coś twardego.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, tak szczerze - konsumuję i zbytnio nie przejmuję się, w znaczeniu - sprzęt używany jest zużywany, normalka.No, ale gdyby nie ów kondom, to buliłbym dziś w sklepie za jakieś nowe ustrojstwo do gadania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, Sony nie kosztuje 5,10,20tys. zł, ma Androida i działa dłużej niż zminiaturyzowane stacjonarne chińskie i koreańskie wynalazki, więc porównanie do irivera lub podobnych jest niecelne.

Przy dłuższym użyciu ekranu nie jest już tak różowo - bateria niestety nie grzeszy wielkością. Te chińskie i koreańskie wynalazki mają też zwykle sporo większą moc

 

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I przede wszystkim ZX1 gra co najmniej o parę klas wyżej niż M8... :)

Wieszak musiałeś missnąć mój poprzedni post. Jak tam status dyskusji z Sony UK nt naprawy?

 

 

 

Na razie się poddałem... Jak będę miał czas i siłę, podejmę kolejną próbę.

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim ZX1 gra co najmniej o parę klas wyżej niż M8... :)

 

 

Fajnie, że dyskusja o jednorożcach wskoczyła na od lat znane tory. Przypominam jednak, że prosiłem o podanie możliwości zakupu ZX1 w naszym kraju lub poza nim u sprawdzonego źródła.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że dyskusja i jednorożcach wskoczyła na od lat znane tory.

 

 

Jakie znowu jednorożce? Tylko Ty bronisz jakiejś wyimaginowanej teorii, jakoby smartphony dorównywały porządnym DAP'om.

 

Posiadam dwa HTC One M8, SGS III, miałem HTC One i wszystkie grają znacznie gorzej od ZX1. W ogóle nie ma porównania... Przepaść jest kolosalna jak różnica w komforcie jazdy polonezem a jaguarem.

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak płacisz kartą na amazonie to rachunku nie masz, w UK np. jako gwarancja uznawane jest potwierdzenie płatności z karty, u nas to wciąż dziwoląg takie rozwiązanie, więc brak rachunku nie zawsze oznacza, że kradzione

 

@Roland, wystarczy użyć wyszukiwarki, np sklep online w UK http://www.sony.co.uk/buy/nwz-zx1

kiedyś chciałem kupić nawet u nich, ale nie były dostępne, teraz wygląda na to, że są

Edytowane przez ma_x_ym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak płacisz kartą na amazonie to rachunku nie masz, w UK np. jako gwarancja uznawane jest potwierdzenie płatności z karty, u nas to wciąż dziwoląg takie rozwiązanie, więc brak rachunku nie zawsze oznacza, że kradzione

 

@Roland, wystarczy użyć wyszukiwarki, np sklep online w UK http://www.sony.co.uk/buy/nwz-zx1

kiedyś chciałem kupić nawet u nich, ale nie były dostępne, teraz wygląda na to, że są

Tak, tylko wszystkie te okazje to nagrody, nietrafione prezenty, darmowe dodatki do czegos. Ani jednego takie tłumaczenia jak powyższe nie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności