Skocz do zawartości

Sony NWZ-ZX1


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Coś chyba macie już duże ubytki słuchu od za głośnego słuchania ...;p. Dla mnie ZX1 + Momentum i więcej niż 70% mocy to już zdecydowanie za głośno.

Zresztą z Momentum to moje ulubione połączenie. Dostają one scenę jaką na żadnym grajku nie miały.

Edytowane przez Nemrod
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą z Momentum to moje ulubione połączenie. Dostają one scenę jaką na żadnym grajku nie miały.

 

 

Zgadza się.

 

Coś chyba macie już duże ubytki słuchu od za głośnego słuchania

 

 

Może po prostu masz wersję na rynek inny niż europejski? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje EU. Jedynie myk z maksymalnym podbiciem wszystkich pasm na korektorze.

niebezpieczny myk... nie sieka tu pasma? podejrzewam ze po takiej operacji zamiast rownej korekcji wszystkich pasm robi sie fala - tzn wartosci dokladnie zdefiniowane na korektorze sie podnosza o zadany poziom, a te wartosci pomiedzy nimi sa podbijane nieco nizej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam wersje EU. Jedynie myk z maksymalnym podbiciem wszystkich pasm na korektorze.

niebezpieczny myk... nie sieka tu pasma? podejrzewam ze po takiej operacji zamiast rownej korekcji wszystkich pasm robi sie fala - tzn wartosci dokladnie zdefiniowane na korektorze sie podnosza o zadany poziom, a te wartosci pomiedzy nimi sa podbijane nieco nizej...

 

 

Na stockowym playerze nie sieka. Na innych jest nieco dziwnie.

W końcu sony zoptymalizowało soft pod konkretne bebechy. Zreszta pasma są podnoszone pasmowo a nie punktowo (powstaje zwykła krzywa). podniesienie wszystkich punktów wykresu daje jego odbicie.

 

Up:

Najprościej po opakowaniu. W wersji Japońskiej masz napisy po Japońsku a w wersji EU po Angielsku, Francusku i Hiszpańsku.

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam wersje EU. Jedynie myk z maksymalnym podbiciem wszystkich pasm na korektorze.

niebezpieczny myk... nie sieka tu pasma? podejrzewam ze po takiej operacji zamiast rownej korekcji wszystkich pasm robi sie fala - tzn wartosci dokladnie zdefiniowane na korektorze sie podnosza o zadany poziom, a te wartosci pomiedzy nimi sa podbijane nieco nizej...

 

 

Na stockowym playerze nie sieka. Na innych jest nieco dziwnie.

W końcu sony zoptymalizowało soft pod konkretne bebechy. Zreszta pasma są podnoszone pasmowo a nie punktowo (powstaje zwykła krzywa). podniesienie wszystkich punktów wykresu daje jego odbicie.

teoretycznie tak - w praktyce zalezy wlasnie jaki algorytm jest zastosowany. Jak szeroko ciagnie sie dana korekcja. I czy algorytm zauwaza podbicie dwoch zakresow obok siebie dajac miedzy nimi rowne podpicie czyli "prosta" na wykresie czy jednak podbicie jest kulminowane na czestotliwosci slupka a im dalej tym spada - czyli Tworzy sie wlasnie fala z dolkiem pomiedzy "slupkami". I ostatecznie podnoszac wszystko mamy zamiast prostej delikatna fale wartosci korekcji...

 

w cowon np. mogles wybrac czy korekcja ma byc "narrow" czy "wide" w odniesieniu do danej czestotliwosci "na slupku". i aby nie bylo wlasnie fali i drobnego pokaszanienia to algorytm powinien ustawiac "very very wide" :) tak aby bez spadku dopic do czestotliwosci kolejnego "slupka"...

 

tylko na andku w telefonie na paru plajerach testowalem taki sposob zwiekszania glosnosci i niestety porazka... na xperia t na ichniej aplikacji walkman tez :/

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy wybierając ZX'a otrzymam o wiele lepszy (czy może inny) dźwięk?

 

Z KEF'ami ZX1 powinien się lepiej zgrać, bo to ciepłe i nieco podkoloryzowane słuchawki (recenzja) i podobne brzmienie, o ile się nie mylę, oferuje jabłko.

Jakość dźwięku na pewno będzie znacznie lepsza, to zupełnie inna półka sprzętowa... Tym bardziej, że na jabłku nie odtworzysz flaców 24/96kHz :)

Wlasnie slucham ZX1 na Momentum i cichej muzyce klasycznej - mocy nie brakuje.

 

Kiedy słucham Momentum w domu, w niektórych utworach mam zapas mocy (tych głośniej nagranych), innych muszę słuchać na 100% i jest tak w sam raz, lub nawet minimalnie za cicho (kwestia ~ 5%).

Odsłuch w komunikacji miejskiej mija się z celem. Mam wersję europejską z zainstalowanym PowerAmp'em z włączoną funkcją podwyższającą głośność.

Wszystkie topowe smartphone'y, z których miałem okazję słuchać, grały znacznie głośniej od ZX1 i to bez zainstalowanego PowerAmp'a. Pod tym względem akurat Sony ewidentnie dało ciała.

 

Kupiłem mojej dziewczynie jeden z niższych modeli walkmana i też skarży się na niską głośność... Na szczęście oboje planujemy przesiadkę na dokanałówki (czekam już drugi miesiąc na moje LE3SW).

a i jeszcze jedno co do porównań, zx na pewno dla mnie gra lepiej na niższych poziomach głośności, dynamika zmniejsza się liniowo, w dx'ie zanika wraz ze zmniejszaniem głośności

 

ZX1 na pewno gra nieźle na niższym poziomie 'volume', aczkowliek nie jestem pewien czy faktycznie lepiej. Co do DX'a - pełna zgoda, tego po prostu trzeba słuchać głośno :)

Momentum uzywam tylko poza domem i nie mam problemów z mocą. Albo coś jest nie tak z Twoim ZX1 albo lubisz słuchać głośniej niż ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawindyk, dzieki. Preferujesz 2.0.0 czy 2.0.5 w dx90 (to info da mi obraz jakis tam Twoich preferencji)? Jak dla Ciebie wypada porownanie dx90 do zx-1?

 

Preferuje 2.0.0 ze wzgledu na glebokosc sceny - ZX1 bez polepszaczy dzwieku jest blizej do 2.0.5. Z clear audio+ natomiast zbliza sie do 2.0.0, przynajmniej w tych utworach ktorych sluchalem. Gdybym mial sie patrzec wylacznie na dzwiek to trudno byloby mi wybrac faworyta jako ze oba brzmia bardzo dobrze i raz jeden ma przewage nad drugim a raz odwrotnie (w zaleznosci od utworu). Sony wygrywa bez watpienia wieksza funkcjonalnoscia a DX90 sporo wieksza moca. Moim zdaniem oba sa na tej samej, wysokiej polce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawindyk dzieki. Wiem ze zx1 ma malo mocy wzgledem wielu DAPow; jednakze czy to jest wystarczajaca do napedzenia bardzo skutecznych I nisko ohmowych sluchawek?

 

Na temat wszystkich sie nie wypowiem ale z moimi Senkami, Beyerami i Denonami radzi sobie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAPow; jednakze czy to jest wystarczajaca do napedzenia bardzo skutecznych I nisko ohmowych sluchawek?

 

 

W wersji innej niż Europejska nie powinno być żadnych problemów z 32Ohm. Z tego, co pamiętam na "głośność" słuchawek wpływa nie tylko opór przewodnika, ale także bardzo istotna skuteczność (ciśnienie akustyczne)

 

 

http://tomigra.wordpress.com/2012/12/27/jak-wybrac-glosne-sluchawki/comment-page-1/

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny player wykonany z aluminium i skóry.. Ładowanie go do taniego silikonu to grzech ciężki. Ja rozważam zakup nowego ZX1 (mój ma zbitą szybkę, w korzystaniu to praktycznie nie przeszkadza, ale jestem estetą).

Bardzo ładne są natomiast pokrowce Dignisa - najbardziej podobają mi się te do AK120 i DX90, ale te skórka do ZX1 też dają radę.

 

http://www.ebay.com/itm/Sony-ZX1-Leather-Case-Italy-Buttero-leather-Color-Orange-Navy-Brown-/291181600108?pt=US_MP3_Player_Cases_Covers_Skins&var=&hash=item43cbc69d6c

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-Dignis-CANAS-Genuine-leather-NWZ-ZX1-Case-Black-for-Sony-NWZ-ZX1-/131185470659?pt=US_Camera_Cases_Bags&hash=item1e8b436cc3

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym z Dignisa. Ale na cholerę komuś pokrowiec gdzie najbardziej narażone na upadek narożniki nie są osłonięte:

 

Najbardziej narażony jest ekran :( A chciałem zamówić specjalną "folię" (bardzo cienkie szkło hartowane) chroniące szybkę i wyświetlacz...

 

Czy może ktoś zrobić fotkę z ZX-1 w ręce. Chodzi mi o to jak leży w dłoni

 

Mam małe dłonie, a ZX1 perfekcyjne leży mi w łapce.

 

2myq73n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili myślę nad czymś takim:

http://www.ebay.pl/itm/NIB-Rayout-RT-SZX1LC2-Flap-Type-Leather-Jacket-Black-for-Sony-Walkman-NW-ZX1-/131230388168?pt=US_MP3_Player_Cases_Covers_Skins&hash=item1e8df0cfc8&_uhb=1

 

Osłonięty ekran + dostęp do przycisków.

Pokrowiec dołączony do ZX1 chroni bardzo dobrze ale jego warianty użytkowe są nijakie. Dzisiaj Zx przeżył w nim pierwszy upadek ;p.

Wypadł mi z kieszeni bluzy w czasie jazdy na rowerze na asfalt. Ani jednej ryski na playerze i 2 milimetrowe na pokrowcu ;p

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiałem się nad tym z Dignisa. Ale na cholerę komuś pokrowiec gdzie najbardziej narażone na upadek narożniki nie są osłonięte:

 

Najbardziej narażony jest ekran :( A chciałem zamówić specjalną "folię" (bardzo cienkie szkło hartowane) chroniące szybkę i wyświetlacz...

 

Czy może ktoś zrobić fotkę z ZX-1 w ręce. Chodzi mi o to jak leży w dłoni

 

Mam małe dłonie, a ZX1 perfekcyjne leży mi w łapce.

 

2myq73n.jpg

Wieszak, a nie da sie tej szybki po prostu wymienic? Dzwoniles do Sony zagranicznego jakiegos gdzie znaja zx-1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności