Skocz do zawartości

Sony NWZ-ZX1


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Sony jest piękny i pięknie potrafi zagrać, mnogość opcji ustawień dźwięku zachęca do zabawy eq

 

mam pewien problem z pamięcią, dokładnie chodzi mi o możliwość instalacji aplikacji w pamięci określonej jako usb storage, domyślnie aplikacje ze sklepu Play instalują się w internal storage, ale tej jest tylko 0.98GB, jest sposób żeby wybrać jako miejsce instalki usb storage?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nawet lepiej niż DX90, głównie że względu na wypełnienie dźwiękiem, co jest związane z szerokością sceny. Ciekawie brzmią z funkcją ClearAudio +, nabierają przyjemnego ciepła na basie.

Pół nocy słuchałem z tą funkcją, A Perfect Circle - eMOTIVe brzmiało bajkowo na tym połączeniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przypadek, po drugie design, po trzecie brzmienie, po czwarte funkcjonalność, po piąte cena, po szóste czekam na LE3SW, z którymi się świetnie zgrywa. Na razie jestem zachwycony :)

Kolejność przypadkowa...

 

 

U mnie dokładnie tak samo, włączając oczekiwanie na LE3SW :)

ClearAudio+ fajnie się sprawuje z słuchawkami jasnymi z dużą sceną. Bas nabiera impaktu , scena się nieco zmniejsza ale pogłębia.

U mnie na ta chwilę z CA+ bardziej podobają mi się EX1000 i K550. Zaś Hiery i Momentum lepiej (moim zdaniem) sprawują się bez.

 

Zgadza się.

 

Przy okazji odkryłem powód zbyt niskie głośności w moim soniaczu - była to włączona funkcja clear audio.

Edytowane przez Wieszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest tak, że ten Sony gra dobrze z tymi "poprawiaczami" dźwięku? Czy gra też dobrze jak te wszystkie signal processing options są wyłączone? Czy ktoś zauważył, żeby te wszystkie funkcje pomimo fajnego brzmienia robiły coś dziwnego z dźwiękiem, wproawdzały jakąś niespójność, zaburzenie (wyjaśnie o co mi chodzi - co do zasady EQ jest okey ale moje dotychczasowe doświadczenie jest takie, że pomimo tego że dajmy na to podbijemy subbass o 2 dB i fajnie basik wybrzmiewa to jednak wkrada się nam taka niespójność do całego dźwięku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszak, więc jak brzmi zx-1 bez tych polepszaczy (moje dotychczasowe doświadczenie też jest takie że często coś się psuje, aczkolwiek nie wiem jak to działa w tym sony)? widzę, że ludzie chwalą zx-1 ale zarazem widać że włączają te polepszacze; ale jak jest bez nich? na headfi znalazłem reckę gdzie było napisane, że bez signal processing zx-1 brzmi tak jak clip (tylko powtarzam co wyczytałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszak, więc jak brzmi zx-1 bez tych polepszaczy (moje dotychczasowe doświadczenie też jest takie że często coś się psuje, aczkolwiek nie wiem jak to działa w tym sony)? widzę, że ludzie chwalą zx-1 ale zarazem widać że włączają te polepszacze; ale jak jest bez nich? na headfi znalazłem reckę gdzie było napisane, że bez signal processing zx-1 brzmi tak jak clip (tylko powtarzam co wyczytałem).

 

Ja mam poki co wszystkie polepszacze wylaczone i jakby clip tak brzmial to nic innego bym pewnie nie potrzebowal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polepszacze są "fajne" do zabawy, efekty 3D jako ciekawostka, ale ja też nie preferuję eq, czasami włączam clear audio+, niektóre płyty brzmią na tym bardziej przestrzennie, ale nie do każdej realizacji i muzyki to mi pasuje

 

bez polepszaczy zx brzmi dla mnie całościowo lepiej niż dx na 2.0.0 (też bez użycia eq), 2.0.5 nie słuchałem

 

całościowo lepiej znaczy w moim przypadku, że oprócz rozdzielczości, dynamiki, separacji, które w dx'ie są znakomite, w zx'ie mamy podane to w przyjemniejszy sposób, napiszę że muzykalniej, ety z zx'em nie podają dźwięku tak sterylnie jak dx, tak bym to określił

do dx'a nic nie mam jeśli chodzi o sq, ale jednak na sonym przyjemniej mi się po prostu słucha muzyki

Edytowane przez ma_x_ym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich ulepszaczach ( z wyjątkiem dsee hx ) mam wrażenie przytłumienia dźwięku, co dla mnie jest bardzo negatywne.

ClearAudio powoduje ocieplenie i minimalne zwiększenie głębi, kosztem gorszej jakości brzmienia (mniej szczegółowości i ostrości etc.).

 

Również jestem ciekaw różnic między ZX1 i DX90.

 

Sam mogę porównać do DX50:

ZX1 gra jaśniej, bardziej poukładanie, bas nie schodzi aż tak nisko, ale za to wybrzmiewa tyle, ile powinien. Nie jest aż tak soczysty, ale za to odnoszę wrażenie, że jest znacznie bardziej naturalny. Jest go także zdecydowanie mniej - w iBasso było go za dużo, w ZX1 jest tyle, ile być powinno (czasem tylko podkręcam najniższe pasma o zaledwie kilka procent).

Soniacz gra dynamiczniej (choć nie jestem na 100% pewien) bardziej neutralnie, szerzej i znacznie lepiej pod względem tonów wysokich (używam dsee hx, które je podkreśla). Głębia sceny jest na podobnym poziomie.

 

W tym tygodniu będę porównywać ZX1 z DX90 i AK120 w mp3store... Niestety nie mam możliwości odsłuchu na tych samych utworach, więc nie będzie to w pełni miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hafis

możesz się czepiać, takich rzeczy się nie zapomina.... :)

takie mam wrażenia, mam płyty/utwory których słucham od lat, znam je na pamięć, słucham ich zawsze na każdym nowym sprzęcie, żeby sprawdzić czy i jak mnie zaskoczy, nie zaskoczy, porwie, nie porwie itd.

najlepiej byłoby porównać łeb w łeb, ale nie mam takiej możliwości, więc piszę z pamięci o wrażeniach, nic więcej


a i jeszcze jedno co do porównań, zx na pewno dla mnie gra lepiej na niższych poziomach głośności, dynamika zmniejsza się liniowo, w dx'ie zanika wraz ze zmniejszaniem głośności

ostatnio najczęściej mam czas na słuchanie w nocy i to zwróciło moją szczególną uwagę :)

Edytowane przez ma_x_ym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z szanownych kolegów miał może porównanie ZX1 do playerów/telefonów apple? Aktualnie mam taczke 4G, myślę o zmianie na 5G lub iphone'a 4S, lub innego playera z dobrej jakości dźwiękiem i wifi (wimp!). Czy wybierając ZX'a otrzymam o wiele lepszy (czy może inny) dźwięk?

Słuchawki to głównie Kef M500, TDK ba200 i Ety hf3, sprzęt będzie też podłączany do domowego systemu audio, więc dobrze, żeby miał przyzwoite wyjście liniowe. Muzyka najróżniejsza.

Edytowane przez surround
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u Kuropa miałem okazję rzucić uchem na niższy model Walkmana. Z Momentum nie gra to w ogóle. Poziom głośności na 100 procent i ledwo "piszczał". Wygląd i obsługa (Android) - atrakcyjna. Ale staruszek iPod 5G z dziury to przy nim elektrownia pełna mocy...

 

Oczywiście ZX-1 może być inny ale ktoś tu pisał o problemach z Momentum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u Kuropa miałem okazję rzucić uchem na niższy model Walkmana. Z Momentum nie gra to w ogóle. Poziom głośności na 100 procent i ledwo "piszczał". Wygląd i obsługa (Android) - atrakcyjna. Ale staruszek iPod 5G z dziury to przy nim elektrownia pełna mocy...

 

Oczywiście ZX-1 może być inny ale ktoś tu pisał o problemach z Momentum.

 

Wlasnie slucham ZX1 na Momentum i cichej muzyce klasycznej - mocy nie brakuje. Owszem. DX'y maja jej wiecej ale wsrod moich sluchawek (poza YH100 oczywiscie :) ) nie znalazlem nic z czym Soniacz sobie nie radzi. Z drugiej strony moje sluchawki sa raczej latwe do napedzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie slucham ZX1 na Momentum i cichej muzyce klasycznej - mocy nie brakuje. Owszem. DX'y maja jej wiecej ale wsrod moich sluchawek (poza YH100 oczywiscie :) ) nie znalazlem nic z czym Soniacz sobie nie radzi.

 

A masz wersję europejską czy japońską/USA czyli bez limitu głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie slucham ZX1 na Momentum i cichej muzyce klasycznej - mocy nie brakuje. Owszem. DX'y maja jej wiecej ale wsrod moich sluchawek (poza YH100 oczywiscie :) ) nie znalazlem nic z czym Soniacz sobie nie radzi.

 

A masz wersję europejską czy japońską/USA czyli bez limitu głośności?

Raczej europejska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wybierając ZX'a otrzymam o wiele lepszy (czy może inny) dźwięk?

 

 

Z KEF'ami ZX1 powinien się lepiej zgrać, bo to ciepłe i nieco podkoloryzowane słuchawki (recenzja) i podobne brzmienie, o ile się nie mylę, oferuje jabłko.

Jakość dźwięku na pewno będzie znacznie lepsza, to zupełnie inna półka sprzętowa... Tym bardziej, że na jabłku nie odtworzysz flaców 24/96kHz :)

 

Wlasnie slucham ZX1 na Momentum i cichej muzyce klasycznej - mocy nie brakuje.

 

 

Kiedy słucham Momentum w domu, w niektórych utworach mam zapas mocy (tych głośniej nagranych), innych muszę słuchać na 100% i jest tak w sam raz, lub nawet minimalnie za cicho (kwestia ~ 5%).

Odsłuch w komunikacji miejskiej mija się z celem. Mam wersję europejską z zainstalowanym PowerAmp'em z włączoną funkcją podwyższającą głośność.

Wszystkie topowe smartphone'y, z których miałem okazję słuchać, grały znacznie głośniej od ZX1 i to bez zainstalowanego PowerAmp'a. Pod tym względem akurat Sony ewidentnie dało ciała.

 

Kupiłem mojej dziewczynie jeden z niższych modeli walkmana i też skarży się na niską głośność... Na szczęście oboje planujemy przesiadkę na dokanałówki (czekam już drugi miesiąc na moje LE3SW).

 

a i jeszcze jedno co do porównań, zx na pewno dla mnie gra lepiej na niższych poziomach głośności, dynamika zmniejsza się liniowo, w dx'ie zanika wraz ze zmniejszaniem głośności

 

 

ZX1 na pewno gra nieźle na niższym poziomie 'volume', aczkowliek nie jestem pewien czy faktycznie lepiej. Co do DX'a - pełna zgoda, tego po prostu trzeba słuchać głośno :)

Edytowane przez Wieszak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności