Skocz do zawartości

Zmiany w Komisie - by żyło się lepiej


Rekomendowane odpowiedzi

Hmhm.. generalnie SAM MAM DUŻO TEMATÓW. Ale zostałem pouczony i rozbiłem "podbijanie" na cały tydzień, dodatkowo robię to o różnych porach dnia zazwyczaj.

Więc np 5 dziennie, daje aż 35 w skali tygodnia. Dużo. Wystarczająco. Taki limit byłby optymalny.

Jednocześnie warto zrobić dział "oddam" - (najlepiej dla osób od pewnej ilości postów, aby nie bylo nowo zakładanych kont do nadużyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi, że są osoby, które rozbijają swoje oferty, na dni i nie ma z tym problemów. Właśnie wpadłem na pomysł, że można wprowadzić ograniczenie zakazujące zakładania/podbijania 2 tematów pod rząd (musiałyby być oddzielone tematem( dwoma, trzema) osoby trzeciej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest dobre podejście, ale co jeżeli przez caly dzień, dwa, trzy - nikt nic nie podbije/wstawi?

Oczywiście pewnie taka sytuacja się nie zdarzyła - ale wiem, że aby ten dobry pomysł zastopować właśnie taka będzie argumentacja :)

 

Więc powinno być :

max. 3-5 dziennie (do ustalenia) + brak możliwości 2 tematów pod rząd.

i to moim zdaniem zamyka temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo lepiej jest nasrać taką wielką kupę ****a aby tylko to było widać ot taki szacunek :P i niech stoi bo nikt tego nie sprzątnie.

Jest wiele osób co nie ma 1 ogłoszenia a co dopiero 2-3 aktywnych ogłoszeń.

 

Ja widzę jedno rygorystyczne rozwiązanie albo jedno ogłoszenie albo pa. Odechciewa się tam zaglądać i przebijać się przez to...

 

Fatso podał rozwiązanie, jedno ogłoszenie starczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednym ogłoszeniem uważam - błąd.

Zwyczajnie nie da się śledzić komisu wtedy, bo nowo wrzucane przedmiotu nie wyświetlą się na mailu (trzeba śledzić 50 osób/50 tematów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden temat może być, tylko np. gdy chce się wstawić wiele rzeczy na raz (właśnie w takim jednym temacie), to po pewnym czasie przestaje być on czytelny, to raz, a po drugie - znika możliwość edytowania. Dobrym rozwiązaniem byłaby też możliwość kasacji postów (np. z "UP'ami"), a żeby temat był widoczny po tym tygodniu na pierwszej stronie, wystarczyło by zrobić taki magiczny przycisk "odśwież temat" (widziałem już gdzieś takie rozwiązanie i działało). Jeśli tutaj też się da takie coś wprowadzić w życie, to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wezcie mi jeszcze wytlumaczcie, w czym tu jest problem, bo nie czaje. Przewiniecie 8tematow @wildchilda w dol zajelo mi na telefonie jakies 2sekundy, na kompie zajeloby to z pol sekundy. To o ten stracony czas chodzi, czy o co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo mijanie mnie nie boli.

Argumentacja jest taka, że rzeczy na 1 stronie są częściej odwiedzane.

Tak wiec ktoś ma "monopol" i wykopuje innych i jest na 1 stronie.

 

Jednocześnie jego oferty ciężko strącić, bo musiałoby się ich pojawić duuża ilość.

 

Bloki ofert, są bardziej widoczne - to fakt - tylko wydaje mi się, że takie komercyjne do granic podejście i tak odrzuci mu klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja to rozumiem - i uważam podobnie. Ale obniża to jakość komisu. Ponieważ odrzucając i tak tą komercję, to reszta jest mniej widoczna.

Tzn. musisz iść na 2gą kartę - tylko tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie zdarzylo isc na druga karte, bo oferta wildchilda zajmuje gora pol karty. Mysle raczej, ze kogos to razi, ze on sobie biznes prowadzi na forum, a 99% userow tego nie umie robic. Wszak gdyby nie sprzedawal, dawno nie byloby go w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Akurat to, że nie można dyskutować uważam za dobre. Dlaczego można podważać cudzą cenę, reklamować się w cudzym temacie itd.

 

micbud : Myślę, że jednach chodzi o czytelność. Wyobraź sobie jak wyglądałby komis, gdybym i ja tak w bloku wstawił (chyba 30ofert) - albo gdyby 5-6 osób tak zrobiło.

Jedna karta to byłoby mało ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

micbud : Myślę, że jednach chodzi o czytelność. Wyobraź sobie jak wyglądałby komis, gdybym i ja tak w bloku wstawił (chyba 30ofert) - albo gdyby 5-6 osób tak zrobiło.

Jedna karta to byłoby mało ^^

Wtedy z pewnoscia, ale takich sytuacji nie ma. Mowimy o 8, a srednio 5ofertach tego samego uzytkownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym jest problem, że zapytam? Komis, już z samej nazwy nie powinien służyć sprzedaży komercyjnej przedmiotów. A ich duża ilość, umieszczanych seriami, świadczy właśnie o komercyjnym charakterze i próbie zawłaszczenia powierzchni.

 

Nie wystarczy aby wszystkie zainteresowane strony kierowały się zdrowym rozsądkiem? Jeśli ktoś sprzedaje niekomercyjnie, to jeden dzień w tę czy w tamtą stronę, nie powinien mu robić różnicy. I jeśli ma więcej rzeczy do sprzedania, bo opróżnia szafę, albo często miesza w sprzęcie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby te przedmioty pogrupować w jednym - dwóch tematach. A pisanie 8 pod rząd to jawne przegięcie i czysto komercyjne podejście do zagadnienia. Powinien być zapis, że komis nie służy działalności komercyjnej i administracja powinna takie tematy usuwać, ostrzegając wcześniej autora, żeby zrobił z nimi porządek i pogrupował przedmioty w mniejszą ilość ogłoszeń, jeśli nie chce utracić ich treści. Naprawdę nie trzeba wielkiego wysiłku umysłowego, aby stwierdzić czy ktoś uprawia komercję, czy nie. Administracja nie powinna mieć więc żadnego problemu z przesiewaniem takowych tematów. Jak ktoś chce się komercyjnie produkować, niech sobie myknie baner reklamowy, a nie spamuje w komisie masowymi ofertami. Wszystkim to wyjdzie na dobre.

 

Podniósł się też głos o możliwości dyskutowania w wątkach ogłoszeniowych. To zły pomysł, bo może służyć nieregulaminowemu podbijaniu tematów, aby ominąć termin 5 dniowy. Albo inaczej, mogło by to być dopuszczalne warunkowo, warunek, minęło 5 dni od ostatniego postu w wątku. To by było wystarczającym ograniczeniem w kwestiach dyskusji w temacie ogłoszeniowym.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności