Skocz do zawartości

Fanklub Westone


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam do fanklubu z UM10 :) Jak na chwilę obecną jestem zadowolony. Spodziewałem się nudnego dźwięku, a mimo wszystko spędziłem wczoraj cały wieczór słuchając ich :D Ale rekomendować nie będę, ponieważ poza wygodą to bardzo nietypowe słuchawki, a i sam ich jeszcze nie znam w pełni :)

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę, że klub zamiera :)
Więc na odgrzebanie tematu taki problem:
Używam już swoich W20 od 2 lat (??), co prawda niezbyt często ale bardzo je lubię. Od używania kabelek (ten epic - czy jakoś tak) bardzo stwardniał, głównie ta część z za ucha co doprowadza do pękania tej zewnętrznej powłoki kabla przy samych wtyczkach, przy słuchaweczkach.

Trochę to irytujące, że w słuchawkach za 1000zł kabelek jest zrobiony z jakiegoś ****a co to rozkłada się w wyniku styczności z ludzkim potem i łojem (nie ma co się oszukiwać, tak to się nazywa).

Potrzebuję kabelka który by zastąpił ten rozsypujący się egzemplarz. Oryginalny kosztuje jakieś nienormalne pieniądze więc pomyślałem sobie, że jak mam wydawać hajs to wolę kupić jakiś robiony ręcznie z miedzi monokrystalicznej czy jakiegoś innego cuda. Problem oczywiście dotyczy tych małych okrągłych wtyczek do słuchawek. Wszystkie kabelki jakie widziałem do tej pory są zrobione dla połączenia starego typu - wtyczki z dwoma wystającymi bolcami.

Może ktoś z was zna kogoś, kto zrobi mi taki kabelek za rozsądne pieniądze, albo może ktoś widział gdzieś w czeluściach internetów oryginalne kabelki Westone w dobrej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kabelek. Mam do CIEM-ów, ale swoje kosztuje:

http://linum.dk/linum-bax/

 

Najlepiej poproś kogoś z forum o handmade :)

Jeśli faktycznie działa tak jak go opisali to nie wiem czy nazwalbym go dobrym - nie każdy chce żeby kabelek dzialal jak filtr loudness

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry kabelek. Mam do CIEM-ów, ale swoje kosztuje:

http://linum.dk/linum-bax/

 

Najlepiej poproś kogoś z forum o handmade :)

Jeśli faktycznie działa tak jak go opisali to nie wiem czy nazwalbym go dobrym - nie każdy chce żeby kabelek dzialal jak filtr loudness

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Nie wiem czy doczytałeś do końca czy tylko zauważyłeś słowo "loudness" ;) Kabelek podbija troszkę bas, a górę może minimalnie. Zauważalny efekt zależny jest bardzo od impedancji słuchawek.

 

W przypadku Westone'ów, które mają charakter średnicowy powinien się sprawdzić, ponadto jest cholernie wygodny.

 

 

 

Najlepiej poproś kogoś z forum o handmade :)

To kto mógłby być takim handmakerem?

 

 

Popytaj ludzi, którzy robią kabelki. Ja bym startował od Jimmiego (JimmyDragon), bo on widziałem, że fajne do IEM-ów kabelki skleca :)

 

W zapasie masz jeszcze Fatso, Maystera i Forzę (kolejność przypadkowa - wszyscy robicie świetne kable :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze chciałem mieć jakieś westony no i padło ze mam od jakiegoś czasu W4. Jestem mile zaskoczony bo spodziewałem się ciemnej piwnicy ale tak źle nie jest (przynajmniej z C10). Dźwięk który może się podobać ale pomimo aż 4 przetworników są moim zdaniem wady. Strojenie pomijam bo to kwestia gustu, dla mnie grają dobrze chociaż nie w mój gust. Problem mam że są dwa przetworniki odpowiedzialne za bas a troche brakuje impaktu. Sama ilość basu super, jakość super ale kopniaka w głowę się nie uświadczy. Scena też strasznie przeciętna. Mam problem też z doborem tipsów. Te ciemne miękkie silikony pomimo tego że łapie seala to w dziwny sposób zmieniają dźwięk, triflange to dźwięk jak przez rure, i dobrze brzmią mi tylko z największymi białymi silikonami ale znowóż są dla mnie troche za duże a średnie za małe ;) Musze je mocno upchać a po jakimś czasie poprawiać bo wysuwają się. Zamówiłem startipsy, zobaczymy czy coś się poprawi. Ogólnie odbieram w4 jako wysokiej klasy granie ale szału nima. Tym bardziej dziwi mnie pogoń za ilością przetworników bo są to moje drugie multi armatury (pierwszymi były triple.fi) i jakoś nie widze specjalnie przewagi większej ilości przetworników. Dla mnie triple były dosłownie minimalnie lepsze od audeo i to tylko w departamencie basu, natomiast w4 są gorsze znowu od er4 i to praktycznie pod każdym względem (pewnie głównie dlatego że er4 trafiają w mój gust). Jedyne w czym są lepsze w4 to uniwersalność i mniejsza wybredność do nagrań. Co ciekawe nawet pod względem jakości basu (pomijając że w er4 jest go po prostu mniej) etymotici są przynajmniej na równi, jeśli nawet nie lepsze. W4 to wysokiej klasy łatwo przyswajalne brzmienie, ciężko jest być zawiedzionym chociaż uważam że da się lepiej 1 przetwornikiem :P

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem mieć jakieś westony no i padło ze mam od jakiegoś czasu W4. Jestem mile zaskoczony bo spodziewałem się ciemnej piwnicy ale tak źle nie jest (przynajmniej z C10). Dźwięk który może się podobać ale pomimo aż 4 przetworników są moim zdaniem wady. Strojenie pomijam bo to kwestia gustu, dla mnie grają dobrze chociaż nie w mój gust. Problem mam że są dwa przetworniki odpowiedzialne za bas a troche brakuje impaktu. Sama ilość basu super, jakość super ale kopniaka w głowę się nie uświadczy. Scena też strasznie przeciętna. Mam problem też z doborem tipsów. Te ciemne miękkie silikony pomimo tego że łapie seala to w dziwny sposób zmieniają dźwięk, triflange to dźwięk jak przez rure, i dobrze brzmią mi tylko z największymi białymi silikonami ale znowóż są dla mnie troche za duże a średnie za małe ;) Musze je mocno upchać a po jakimś czasie poprawiać bo wysuwają się. Zamówiłem startipsy, zobaczymy czy coś się poprawi. Ogólnie odbieram w4 jako wysokiej klasy granie ale szału nima. Tym bardziej dziwi mnie pogoń za ilością przetworników bo są to moje drugie multi armatury (pierwszymi były triple.fi) i jakoś nie widze specjalnie przewagi większej ilości przetworników. Dla mnie triple były dosłownie minimalnie lepsze od audeo i to tylko w departamencie basu, natomiast w4 są gorsze znowu od er4 i to praktycznie pod każdym względem (pewnie głównie dlatego że er4 trafiają w mój gust). Jedyne w czym są lepsze w4 to uniwersalność i mniejsza wybredność do nagrań. Co ciekawe nawet pod względem jakości basu (pomijając że w er4 jest go po prostu mniej) etymotici są przynajmniej na równi, jeśli nawet nie lepsze. W4 to wysokiej klasy łatwo przyswajalne brzmienie, ciężko jest być zawiedzionym chociaż uważam że da się lepiej 1 przetwornikiem :P

 

Chyba dojrzałeś do tego żeby spróbować ... FLC8s ;)

(sorry, że w wątku o Westonach. Nie bijcie )

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Widzę, że wątek nieco przymarł, a w międzyczasie (konkretnie w 2016 roku) Westone pokazał nową serię słuchawek. Mowa o serii Ambient. Teoretycznie zaprojektowana dla występujących muzyków (pewnie z tego powodu nie było o nich głośno w świecie audiofilskim), by byli w stanie słyszeć zarówno dźwięki bezpośrednio z otoczenia, jak i miks puszczony na słuchawki, ale w praktyce wygląda to na świetne rozwiązanie dla osób potrzebujących wygodnych IEM-ów z minimalną izolacją (tutaj 12dB). Z opisów na head-fi wynika, że najwyższy model AM Pro 30 gra bardzo podobnie do serii UM, ale z minimalnie większą sceną.

 

Ja widzę w nich zastosowanie oprócz na scenie to jeszcze na przykład na rowerze. Większość słuchawek sportowych brzmi dennie, a śmiganie w swoich Westonach UM 10 wspominam bardzo dobrze, ale zrezygnowałem z jeżdżenia w słuchawkach ze względów bezpieczeństwa, a tutaj proszę - nareszcie jakieś fajne rozwiązanie.

 

LINK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

"Napisano 

Widzę, że wątek nieco przymarł" 

Nawet bardzo :D 

 

Co nieco posłuchałem odświeżonej wersji Westone UM1, @Lord Rayden zapytał by coś o nich napisać.

Na razie bez porównań do innych słuchawek bo w drugim mieszkaniu mam te tańsze typu KZ ZST, ZS5. 

A do FLC8 nie za bardzo wypada je przyrównać, całkiem inna półka cenowa. Zwłaszcza, że marki, które są z nami od początku jak Westone, Shure, Ultimate Ears cenią się dość wysoko i nie walczą o najlepszą relację dźwięku do ceny.  

 

Słuchawki jak przystało na Westone są dobrze wykonane, bardzo małe z racji, że to pojedynczy przetwornik armaturowy. Przy FLC8 wyglądają dość zabawnie, dla kobiety, które mają zazwyczaj mniejsze uszy- w sam raz ;).  Przewód jest dosyć cienki, bardzo giętki, przez co brak odcinków pamięciowych nie przeszkadza kompletnie. 

W zestawie jest kompletny zestaw Star Tips, który osobno kosztuje u nas ok 100 zł co dodaje wartości. 

Pod względem dźwięku mnie nie porwały, kompletnie odmienne brzmienie względem moich preferencji. Ciemne grania z małą ilością góry. W zasadzie mógłbym napisać wszystko co jest zawarte w recenzji na headfonics, bo zgadzam się w pełni i nie ma w takim wypadku sensu abym się 'produkował':  https://headfonics.com/2017/12/westone-um1-revised-edition-review/ 

U nas w kraju ich nigdzie nie widziałem ale w cenie producenta (99$) to zdecydowanie przeszarżowali, zwłaszcza jak doliczyć VAT. W cenie jaka jest na Amazon,  nie licząc VAT, myślę że całkiem ok. biorąc pod uwagę wykonanie, odpinany kabel i   komplet najlepszych dostępnych tipsów jakie znam, o wartości 100zł. Także moje pewnie polecą na allegro albo dla kogoś w prezencie :P.

IMG_20181230_141343.jpg

IMG_20181222_155529.jpg

Edytowane przez Damix
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jak dzisiaj wypadają Westone W20 na tle konkurencji w cenie około 500-1000 zł? Mocno się zestarzały czy to wciąż jedna z lepszych opcji do tysiaka, do jakich nowszych i popularnych słuchawek można je przyrównać pod względem strojenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności