Skocz do zawartości

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Bawełniane koszulki polo :) 

Na bieżąco używam 5 par słuchawek zasilanych z dwóch wzmaków i dwóch dongli - jedynie WP900 mnie "kopią". Jedyne co je wyróżnia to to, że są zamknięte.

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odsłuchem złap kaloryfer żeby się uziemić i zobacz czy to w czymś pomoże. Możesz też pożyczyć komuś słuchawki i zobaczyć co powie. Brzmi to troche jak problem z elektryzowaniem się. Sprawa dość indywidualna bo może być spowodowana kapciami, dywanem, zbyt suchym powietrzem itp.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to głupie, ale miałem w swoim życiu kilka ciuchów, które powodowały, że strzelałem prądem w różne przedmioty. Zrób odsłuch w samych majtkach (koniecznie bawełnianych) stojąc na podłodze (żeby nie było, że np. w fotelu ocierasz się o oparcie z określonego materiału). Brzmi głupio, ale może zadziała, nie wiem :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uziemieniem spróbuję, ale dlaczego tylko te słuchawki i tylko lewa muszla ?

Wszystkie moje ciuchy "domowe" są bawełniane.

 

Mam wrażenie, że problem jest jednak po stronie słuchawek:

  1. Egzemplarz testowany w sklepie mnie nie kopał (to nie jest do końca miarodajne, ponieważ to się nie dzieje bez przerwy, i.e. może się trafić spokojny odsłuch),
  2. Kopie tylko lewa słuchawka - mam wrażenie, że od czasu do czasu powstaje mikro łuk elektryczny między małżowiną a przetwornikiem :( 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marek_m napisał(a):

Zastanawiam się czy ich nie oddać do jakiegoś laboratorium, badającego sprzęt powszechnego użytku przed dopuszczeniem na rynek. Może byliby bardziej dociekliwi.

Zamiast tego wypożycz je komuś na testy :) Najlepiej kogo nie lubisz ;) 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o arbitralny test i opinię. W obecnej sytuacji trudno jednoznacznie stwierdzić w czym leży problem. Możesz mi wysłać jakby co ;) Oprócz testu na swoich sprzętach mam tu podłączenie ESD (naręczna opaska do uziemienia). Tak z innej beczki to kiedyś elektryzowanie powodował u mnie fotel biurowy. Teraz mam inny i bez względu na materiał odzieży problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, x86 napisał(a):

Ale chodzi mi o arbitralny test i opinię

 

Taki test i opinia są bez wartości.

 

Mnie kopią (to całkiem boli i zdecydowanie wkurza), ale serwis tego nie uznaje. Żeby serwis cokolwiek uznał, "kopanie" musiałoby potwierdzić laboratorium, mogące (z racji umocowania) być stroną w sporze. 

 

Jedno jest pewne: mój najgorszy zakup 2022 👎

 

Poeksperymentuję z nimi jeszcze, ale na razie słuchawki leżą w sklepie i nie bardzo mi się po nie spieszy ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m bardzo mi przykro, że sytuacja tak się potoczyła :( Według mnie dobrze byłoby skorzystać z możliwości podesłania ich do @x86 lub udać się z tym egzemplarzem do najbliższej placówki stacjonarnej sklepu, w którym je nabyłeś, wyjaśnić problem sprzedawcy, zabierając z sobą sprzęt, przy którym problem jest najszybciej oraz najbardziej odczuwalny, a także poprosić go o sprawdzenie. 

 

Na pewno warto odsłuchać je także na innym kablu, bo być może tu leży problem. 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m Da się to na szybkości zrewidować? Podbij do mnie do roboty, rzucę uchem na Twoje i zobaczę czy mnie kopią, Ty posłuchasz moich i zobaczysz czy te kopią Ciebie.

 

Mam też kabelek niefabryczny. Można też je puścić obie naraz z Mojo2.

 

Mam tylko nadzieję, że to nie zaraźliwe. 😆

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już zamawiać, ale Bathysy okazały się tak dobre, że ATH poszły w świat. 

 

Edit. Ślicznie świeci ten JVC, mają czar te analogowe wskaźniki.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesny wzmak to Rotel RA11 Tribute. Źródłem jest WiiM Mini (Tidal HiFi). Kolumny to Dynaudio Excite X34.

 

Testów A/B nie robiłem, ale mam wrażenie, że JVC jest bardziej muzykalny, Rotel sterylny.

 

Gdybym wcześniej zdecydował się podłączyć JVC w salonie, pewnie nie kupiłbym Rotela :) 

 

Podświetlone wycieraczki - magia :D 

______________

 

A w temacie, moje poprzednie WP900 mają podobno być wysłane na testy do Japonii :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek_m napisał(a):

Współczesny wzmak to Rotel RA11 Tribute. Źródłem jest WiiM Mini (Tidal HiFi). Kolumny to Dynaudio Excite X34.

 

Testów A/B nie robiłem, ale mam wrażenie, że JVC jest bardziej muzykalny, Rotel sterylny.

 

Gdybym wcześniej zdecydował się podłączyć JVC w salonie, pewnie nie kupiłbym Rotela :) 

 

Podświetlone wycieraczki - magia :D 

______________

 

A w temacie, moje poprzednie WP900 mają podobno być wysłane na testy do Japonii :) 

Kiedyś miałem okazję kupić Rotela, już nie pamiętam jaki było to model, ale długo żałowałem że go nie kupiłem.

Od kilku lat mam Denona PMA-735R i choć Dynaudio (oczywiście tańsze), chodziły za mną to jednak zwyciężyła opcja bardziej budżetowa czyli Magnaty 557, miały być na chwilę a zostały na dłużej.

Chciałbym natomiast dowiedzieć się od Ciebie jak grają Twoje integry na tle dajmy na to IFI  DAC/CAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności