Skocz do zawartości

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, euter napisał:

@mykupyku Z czego je pędzisz?

 

z tego co pamiętam to z Twojego Pathosa Aurium, tylko lampki wymienione na 6N23P Reflektor Holy Grail, żeby grał jak trzeba

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się ATH-SR50. Jeżeli wierzyć numeracji to byłaby to niebezprzewodowa wersja ATH-SR50BT, ale kto ich tam wie. Mogą się podobać za swoją prostotę, ale póki co droższe od bezprzewodowej wersji.

https://www.audio-technica.com/en-us/ath-sr50

 

ath-sr50_01.png

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

   Do niedawna miałem pożyczone ATH WP900 od użytkownika @MFRD, którego serdecznie polecam.

Wypadałoby napisać parę słów o ww słuchafonach, a tak się składa, że jak coś zauważyłem to zapisywałem no i się nazbierało :) Tylko zapomniałem o tym w dniu oddawania słuchawek, ale przypomniałem sobie teraz, a lepiej późno niż wcale 😜

 

A więc oto moje przemyślenia:

   Pierwsze co się dosłownie RZUCA w uszy, to okolice mid basu, niby mocno atakują czache, ale aż tak to nie wkurza, jakbym się początkowo tego spodziewał bo pierwszym szoku. Mam wrażenie, że inżynierom AudioTechnici chodziło tutaj, niezależnie od odsłuchiwanego utworu, o wytworzenie odsłuchiwania koncertu na żywo, stojąc przy scenie, tam podobnie bębny walą prosto w słuchacza.

 

   W mojej opinii tym słuchawkom mógłby świetną robotę zrobić przynajmniej 8 żyłowy kabel na posrebrzanej miedzi, bądź pół na pół 4 żyły miedź 4 srebro. Ale już nawet sam rodowany adapter na big jacka dobrze im robi, stają się przestrzenniejsze, bardziej holograficzne, a uderzenie mid basem trochę lepiej się kontroluje. Najlepiej to słychać na dodatkowym kablu, który otrzymałem, czyli Forza Audio Works.

 

Spróbuję sprawę opisać robiąc porównanie WP900 vs W1000Z:

 

* To dwa odmienne strojenia/podejście do końcowego przekazu, inna grupa docelowa. Jedyne podobieństwa dostrzegalne są w przełomie średnich i wysokich, to chyba taki AudioTechnikowy, dźwiękowy znaczek słuchawkowy. Tak więc w obu czuć te specyficzne lekkie uniesienie/eteryczność odsłuchiwanych utworów, która przebija się w tym zakresie częstotliwościowym.

* Wokale zdają się wtedy brzmieć bardziej naturalnie niż neutralnie, jakby rozmywały się gdzieś w tłumie słuchających i mieszały ze sceniczną parą wydobywającą się z generatorów dymu. Tyle, że w WP900 jest to okraszone solidnym atakiem (nie ilością basu, a jego atakiem właśnie) basowym, tworząc swoistą mieszanke, próbującą połączyć  napowietrzenie sceniczne, delikatność niuansów wokali wraz z potęgą instrumentów prowadzących rytm jak perkusja i gitary basowe. I w mojej opinii średnio się to udaje na wyjściu symetrycznym, gdyż na stokowym kablu uderzenie stopy perkusyjnej w uszy jest zbyt natarczywe. Co poprawia się na bonusowym kablu jaki dostałem. Jednak najlepiej cały ten plan słychać na wyjściu i kablu zbalansowanym (4.4mm DAP iBasso DX160).
    W1000Z gra zgoła inaczej, również posiada ten sam czar na przełomie średnicy i sopranów, ale cała reszta jest równiejsza, nie wychyla się przed szereg. Nie powiedziałbym, żeby basu im jakoś specjalnie brakowało, ale jest go mniej niż w WP900, znacznie lżej jest zaakcentowany, mniej atakuje ślimaka, bardziej go pieści. Podejrzewam, że strojenie W1000Z odbywało się pod kątem uzyskania naturalności przekazu vel koncerty unplugged, tak najczęsciej odbieram odsłuchiwane w nich utwory. Mocna wielka scena podkreślona sielanką z okazyjnym pazurem, który nie pozwoli nam zasnąć przy odsłuchach i zawsze czymś prędzej czy później zaciekawi odbiorce.
    W1000Z bardzo dobrze parzą mi się z lampowcem od SinusAUdio, dodając im potęgi wybrzmiewania i grubszych konturów. ZWP900 już tak dobrze nie ma przy lampie, raczej im jest ona niepotrzebna ;) Robi się za tłusto i zbyt tłoczno. WP900 najchętniej parowałbym z neutralnymi, przestrzennymi źródłami. Mój DX160 do końća taki neutralny nie jest, a FluxLab po SE gra od niego o wiele przestrzenniej, może właśnie z tego powodu sytuacje ratuje tutaj jego wyjście zbalansowane, co dzięki wtyczce 4.4mm mogłem sobie unausznić. Balans zawsze wprowadzał mi lepszą  przestrzenność, separacje, powiększał scenę i to wszystko by się zgadzało, gdyż te słuchawki tego potrzebują.
    Przełom średnie/wysokie oraz wysokie grają w W1000Z z znacznie większą przestrzenią, niż WP900, gdzie są troszkę takie samotne :) Rzekłbym nawet, że to pasmo gra w tych słuchawkach punktowo, określeniem, które głównie używa się do basu w opisach prezentacji dźwiękowych.

 

Przyjemnie się na nich słuchało:
  * Who Do Call the Shots - Ray Bonneville [FA12, MidGain, stock cable,  DXt160 stock balans 4.4mm JESZCZE LEPIEJ!]
  * Mercy Mercy Me (The Ecology) - Marvin Gaye [DX160, stock balans 4.4mm] 
  * Violin Concerto in A Minor, BWV 1041: III. Allegro - Johann Sebastian Bach, Camerata Antonio Luco, Emmy Verhey  [DX160, balans 4.4mm]
  * Al mediodia - Erik Truffaz, Murcof  [DX160, balans 4.4mm]
  * Healing to Do - William Elliott Whitmore  [FA12 Mid Gain, kabel Forza SE]
  * The Beat Hotel - Allan Taylor  [FA12 Mid Gain, kabel Forza SE]
  * Wild Life - Paul McCartney, Wings  [FA12 Mid Gain, kabel Forze SE]
  * Don't Cry For Louie - Vaya Con Dios  [FA12 Mid Gain, kabel Forza SE]
  * Salt On MY Wounds - Bettye LaVette  [DX160, stock balans 4.4mm - na FA12 nawet na Forzy nie do końca mi się ten utwór widział]
  * The Old Man's Back Again - Scott Walker  [DX160, stock balans 4.4mm]
  * Hell and You - Amigo the Devil  [FA12 Mid Gain, kabel Forza SE, interkonekt Oyiade d+ Class A]

 

Zdjęcie wrzucam wcześniejsze jeszcze raz, bo ze zdjęciem wszystko lepiej wygląda, a nowego już nie zrobie ; )

image.png

 

Edytowane przez pabloj
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @pabloj za szczegłówe opisy Twoich wrazeń!  Również dziękuję za wymianę i serdecznie polecam Kolegę!

Szok na pewno musiał być bo to są całkowicie inne słuchawki od Aeonów 2 Closed :). Też odbieram je jako bardzo dynamicznie grające, co niekoniecznie oznacza, że basu jest za dużo (np @dweet twierdzi, że jest go trochę za mało ;)). Są jakoś tak "żywiołowo" grającymi słuchawkami, pewnie trochę v-ką, mają również sporo więcej góry od nieco ciemnych i spokojnych, wręcz dostojnych (przynajmniej na mojo) Dan Clarkach. Ciekaw jestem jak taki "atak" w słuchawkach odnaleźć w ich pomiarach, czy wykresach częstotlwości swoją drogą :)  

Audiotechniki są aktualnie na testach u @Tytus1988, bardzo jestem Ciekaw też jego opinii!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRDTen atak zapewne zależy od rozkładu dominacji kolejnych harmonicznych, dominującej, drugiej, trzeciej itd. Być może w WP900 jest 99% tej pierwszej, gdzieś w zakresie poniżej 250hz. :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pożegnałam niedawno użyczone przez @Tytus1988 W5000, bardzo dziękuję.

Miałam już z tym modelem do czynienia  ponad rok temu i mam do niego słabość. Wtedy okazały się tak odmienne od tego, do czego przywykłam, że sprowokowały mnie do dalszych poszukiwań i kolejnych zakupów. Byłam ciekawa jak odbiorę je teraz, w zmienionym otoczeniu. No i okazało się że lampa im nie służy, trzeba było wydobyć z szafy A20.

Tak jak je zapamiętałam, nie jest to granie jakoś specjalnie naturalne, brakuje im czystości, precyzji, ale co z tego, skoro z ich muzykalnością potrafią dać dużo emocji. Są jak ktoś może umiarkowanie przystojny, ale za to z jaką charyzmą...  Jeśli już podejdą to wiele można im wybaczyć. 

Z tym że rzeczywiście lepiej nie porównywać ich bezpośrednio z innymi słuchawkami, bo wtedy ich wady zaczynają przeszkadzać. 

Mogłabym je mieć, może nie jako główne słuchawki, ale jako ciekawą odskocznię i uzupełnienie kolekcji.

 

Z ich wyuzdanym charakterem znakomicie komponuje się trochę dziwne etui. Przy żadnych innych słuchawkach nie widziałam czegoś takiego.

 

20210721_102614.thumb.jpg.ea6ff818d9d8309c089571424f287311.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domil dziękuję za podzielenie się wrażeniami z W5000!👍 :) Dla mnie największym ich problemem jest wspomniana nosowość na średnicy, która ogranicza ich transparentność, czystość medium. Jednak tworzy to dla mnie ciekawy klimat delikatnie spowity mgiełki, lekką tajemniczością, jakiej nie dają mi inne słuchawki. Osobiście lubię te cechy szczególnie w połączeniu z ich dużą przestrzenią (większą niż w AWAS, szczególnie na wysokość), długim podtrzymaniem dźwięków, ich majestatycznym wybrzmiewaniem ich akustycznie rozbudowanego dolnego pasma, co sprawdza się dla mnie dobrze w wyrazistszych realizacjach, np. w muzyce filmowej. Poza tym cenię je za oddawanie brzmienia gitar akustycznych oraz obojów, klarnetów, fagotów... a także różnych bębnów, które mają na nich spory wolumen dźwięku.

 

Chciałbym ich kiedyś posłuchać na dedykowanym wzmacniaczu, tj. 

AT-HA5000 oraz rekablowanych. Podobno wtedy zyskują na czystości dźwięku, chociaż obawiam się, że w ten sposób trochę zatraci się ich unikalny charakter. Swoich Grado GS1000 też nie rekablowałem, bo trochę obawiałem się, aby nie ograniczyć przez to ich niezwykłej przestrzenności dźwięku. W tym względzie W5k trochę mi je przypominają. 

 

Też uważam, że ten kuferek pasuje do nich, a kolorem jego wyściełania Audio Technika chciała chyba trochę nawiązać do ich rodzimego konkurenta, tj. Sony. W 2005 ich flagowe MDR-R10 były jeszcze na rynku. 

 

https://www.headphonesty.com/2018/04/the-most-interesting-cool-headphones-in-the-world/

 

Jeszcze raz dziękuję za podzielenie się wrażeniami oraz cieszę się, że zapewniły dużo miłych muzycznych emocji, za co też je cenię :) Życzę miłego dnia! 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tytus1988 napisał:

 W 2005 ich flagowe MDR-R10 były jeszcze na rynku. 

 

https://www.headphonesty.com/2018/04/the-most-interesting-cool-headphones-in-the-world/

Tak tylko informacyjnie napomknę, odnośnie zalinkowanej listy. 😉 Mam gdzieś katalog Sennheiser'a z lat 90's i jeśli mnie pamięć nie myli, to HE60 był produkowany od 1993r., a nie w 2005r., chyba, że coś źle zrozumiałem. 😗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight masz rację, że HE60 + HEV70 to właśnie pierwsza połowa lat 90', a autor z headphonesty je odmłodził o dobre ponad 10 lat 😉

 

https://www.stereophile.com/content/sennheiser-he-60-headphones

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja coś mam (pożyczone) i sobie słucham :)
image.png

On 7/24/2021 at 10:21 AM, Tytus1988 said:

Dla mnie największym ich problemem jest wspomniana nosowość na średnicy, która ogranicza ich transparentność, czystość medium. Jednak tworzy to dla mnie ciekawy klimat delikatnie spowity mgiełki, lekką tajemniczością, jakiej nie dają mi inne słuchawki.

 

Też to zauważyłem i najlepiej im (u mnie) robi LowGain + neutralny, detaliczny, przejrzysty interkonekt. W takim połączeniu słucha mi się ich dziś wybornie :)

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj bardzo się cieszę, że Audio Techniki dobrze się sprawują i mogłem się odwdzięczyć za wypożyczenie modelu ATH-W1000Z, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie przede wszystkim organizacją dużej, holograficznej sceny oraz przyjemną, delikatnie obniżoną względem ATH-W5000 tonacją i większą względem nich łagodnością, dzięki czemu słuchało się na nich przyjemnie także tych realizacji, które stawały się zbyt ostre za sprawą aktywniejszych sopranów na ATH-W5000.  Również dziękuję za możliwość ich wypróbowania! 🙂👍🎧🥇

 

20210909_142629.jpg

 

P.S. interkonekt dobrałeś jak najbardziej właściwie. Do słuchania szczególnie polecam utwory gitarowe, np. Pepe Romero. W5000 naprawdę świetnie potrafią ukazać brzmienie tego instrumentu🎶🙂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wchodzę do fanklubu jako posiadacz r70x.
Założyłem Brainvawz sheepskin angled owalne dla poprawienia komfortu, wielkich strat w dźwięku nie ma.
Obecnie moje chyba ulubione sluchaweczki. Bardzo fajnie grają a dodatkowo niezrównana wygoda po założeniu większych padów.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samin Mógłbyś w ramach koleżeńskiej prośby zmierzyć średnice wewnętrzną oryginalnych padów r70x? Ciekaw jestem czy tam wejde uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odesłałem Tytusowe W5000, jadą teraz do innego użytkownika forum. Będzie swego rodzaju recenzja, jak zbiorę wszysktie zapiski do kupy :) Apropo AWAS, czy AWKT ktoś chętny pożyczyć (wymienić się odsłuchowo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2021 o 22:54, vonBaron napisał:

Druga to rozkład masy samych słuchawek na głowie, u mnie tworzą gorący punkt na czubku głowy gdzie już po godzinie odsłuchów muszę robić sobie przerwę na klika minut bo ból jest nieznośny.

To można ogarnąć prostym modem

https://forum.mp3store.pl/topic/175111-modyfikacja-pałąka-cisnącego-w-czubek-głowy/?tab=comments#comment-1689862

Tylko tu musiałbyś kupić 2 węższe opaski, zamiast jednej szerokiej, albo jedną bardzo szeroką.

Prócz tych słuchawek z poradnika taki sam mod mają moje ciężkie Takstary HF580

IMG_20210616_141830_1920x1080.jpg

i tu nawet @manuelvetro zwrócił uwagę, że mod "daje radę" względem oryginału :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Po dwóch i pół roku podczas odtwarzania muzyki prawa słuchawka (ta bez przewodu) bez ostrzeżenia ucichła. To częsta przypadłość tak skonstruowanych słuchawek ?
2541616_a2f055f5a2b4.png

Co ciekawe od nowości zadbane, nigdy nic im się nie przydarzyło, nawet gdy nie używane chronione przed kurzem szmatką z zestawu.
Jestem mocno zaintrygowany co się stało. W czasie gdy 'zgasła' kabel nie był naprężony, muzyka nie była głośno, siedziałem względnie nieruchomo. Dlaczego więc padło ?
Aha, podpiąłem je pod inne urządzenie co niestety potwierdziło problem

Biorąc pod uwagę najgorszą możliwość, jest sens brać pod uwagę naprawę słuchawek w serwisie ? Koszt wnętrzności takiej słuchawki jest duży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT ATH-AD900X ..... Przejemne naturalne granie, na średnicy z dobrym detalem i sceną. Nic nie uderza zbyt mocno. Czystość jakby udawała rozdzielczość...mniejsza precyzja. Mogę się mylić 😁.

Pozytywnie zaskoczony modelem 900. 

Ciekawi mmie granie modelu ATH-AD2000X ... Czyżby tylko lepsza rozdzielczość, nie udawana...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 22:17, Yakushi napisał:

Po dwóch i pół roku podczas odtwarzania muzyki prawa słuchawka (ta bez przewodu) bez ostrzeżenia ucichła. To częsta przypadłość tak skonstruowanych słuchawek ?
2541616_a2f055f5a2b4.png

Co ciekawe od nowości zadbane, nigdy nic im się nie przydarzyło, nawet gdy nie używane chronione przed kurzem szmatką z zestawu.
Jestem mocno zaintrygowany co się stało. W czasie gdy 'zgasła' kabel nie był naprężony, muzyka nie była głośno, siedziałem względnie nieruchomo. Dlaczego więc padło ?
Aha, podpiąłem je pod inne urządzenie co niestety potwierdziło problem

Biorąc pod uwagę najgorszą możliwość, jest sens brać pod uwagę naprawę słuchawek w serwisie ? Koszt wnętrzności takiej słuchawki jest duży ?

Może przewód się przerwał wewnątrz kabla ? Zdjąć gąbkę, rozebrać, "przedzwonić" miernikiem i wtedy dopiero ew. wymiana przetwornika. Nie wiem ile producent sobie ceni nowy przetwornik ale zapewne będzie się tylko opłacało jeżeli naprawy dokona się własnymi rękoma lub u złotej rączki bo w serwisie AT może być drogo :( 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności