Skocz do zawartości

Test słuchawek Tascam TH-02


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Moja opinia na temat bohaterów ostatniego małego hajpu.

 

Tascam TH-02 zaistniały niedawno bardzo dobrymi pomiarami i setkami pozytywnych opinii zagranicznych użytkowników, a to sprzęt za 20 dolarów i od szanowanej marki. Można tanio i dobrze?

 

Test: http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-tascam-th-02/

 

3.jpg

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że katuję je od dnia zakupu. Najpierw podwyższenie padów, po tygodniu nowy kabelek. Zmian w dźwięku szalonych nie było. Generalnie zgadzam się z recenzją. Od tygodnia słucham ich zmodowanych zgodnie z tematem Perula. No i tu już zmiany są wyraźnie słyszalne. Dźwięk się ocieplił (ale bez przesady), zniknęło syczenie na skraju wysokich częstotliwości. Może nieco pogorszyła się precyzja, jednak ogólnie słucha mi się ich z większą przyjemnością. Próbowałem bawić się też pałąkiem. Lekkie rozgięcie spowodowało, że w tej chwili są to bardzo wygodne słuchawki (pod padami sznurowadło :) ). Jedyny mankament to ciepełko w uszy. Ale za stówę to wg mnie rewelacja. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

...Góra jest trochę krótka, jakby lekko piaszczysta, lekka, ale dobrze odseparowana, choć nie tak precyzyjna jakby się chciało oraz nie wyrównana. Przekazuje sporo detali, ale to najmniej monitorowy element brzmienia Tascamów, trochę gorszy jakościowo niż reszta. Talerze perkusyjne są trochę za krótkie, lekko szumiące i mało naturalne – lepiej sprawdzają się z cyfrowymi sample’ami...

No niestety góra jest, a właściwie była ;) dla mnie nieakceptowalna, (choć reszta niczego sobie) - to poziom Superluxów, niby nienajgorzej, ale to nie moje klimaty. Zdecydowanie bardziej wolę w tym paśmie to co prezentują choćby Philipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Philipsy? X1?

 

Ja spodziewałem się ostrzejszej góry. Jednak również nie przepadam za taką prezentacją, chodzi głównie o te oderwanie od średnicy, przez dołek w wyższej średnicy. Jak od subbasu po środek przechodziły płynnie, to w górę już się wspinały z problemami. Chociaż, jak przypominałem sobie ile kosztują, to im wybaczałem :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miałem na myśli tanie Philipsy, nie X1 gdzie góra to jest wzorcowa jak na dynamiki. Takie jak SHP2700, SHP5401, SHL8800 - innych nie słuchałem, ale zapewne nie tylko te modele.

SHP2500, SHP2000 i SHP1900 to już niestety okrojona górę mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że innych nie znam, w tym SHP3000 - podejrzewam, że to kolejne wcielenie tego samego przetwornika co SHP5401/2700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś porównać je do ATH-M50 ?

Gdzieś chodziły opinie że są bliźniacze.

 

Nie. Znam M50x, podobno kapkę lepsze niż zwykłe 50-tki. ATH więcej basu (subbasowy, tłusty charakter), wyższa dynamika (i wykop basu), czystsza średnica i góra, ale właściwie V-ka. Dużo większe dociążenie, wyższa rozdzielczość, ale jednocześnie mało monitorowe. TH-02 bardziej surowe, nie tak czyste i jednak bardziej głuche, lekko kartonowe w brzmieniu w porównaniu do ATH, ale jednak bardziej monitorowe i równiejsze.

 

TH-02 już bliżej do M30x i M40x, ale dalej równiejsze i bardziej surowe.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś porównać je do ATH-M50 ?

Gdzieś chodziły opinie że są bliźniacze.

 

Nie. Znam M50x, podobno kapkę lepsze niż zwykłe 50-tki. ATH więcej basu (subbasowy, tłusty charakter), wyższa dynamika (i wykop basu), czystsza średnica i góra, ale właściwie V-ka. Dużo większe dociążenie, wyższa rozdzielczość, ale jednocześnie mało monitorowe. TH-02 bardziej surowe, nie tak czyste i jednak bardziej głuche, lekko kartonowe w brzmieniu w porównaniu do ATH, ale jednak bardziej monitorowe i równiejsze.

 

TH-02 już bliżej do M30x i M40x, ale dalej równiejsze i bardziej surowe.

 

z tego co piszą x mają inne pady, więcej basu a mniej góry - różnice niewielkie.

możesz w skali 1-5 opisać różnice w basie( sub i mid), średnich i górze.

IMO th-02 to

4-3-4-3 ( 3 to poziom zerowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodowane TH-02 tak bardzo od M50 się nie różnią, co prawda mają mniej basu niż M50 (ale więcej niż zwykłe), ale już czystość/separacja na podobnym poziomie. Najbardziej to odstają wysokimi tonami. Dla mnie Tascamy to poziom Superluxów natomiast ATH to poziom Takstarów.

Imo w tej cenie lepiej kupić Superluxy HD440, po modach grają podobnie a może nawet lepiej (bezpośrednio nie porównywałem), a na pewno są wygodniejsze i łatwiej dostępne.

Albo jeszcze lepiej SHP3000 (już mam :) ), bo one i bez modów grają dobrze. Może niektórym basu będzie brakowało, ale dla mnie jest w sam raz. Przetwornik co prawda mają inny niż SHP5401/SHP2700 ale na równie dobrym poziomie. Jak na 30zł które za nie dałem, to rewelacja :) . Wygoda też na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodowane TH-02 tak bardzo od M50 się nie różnią, co prawda mają mniej basu niż M50 (ale więcej niż zwykłe), ale już czystość/separacja na podobnym poziomie. Najbardziej to odstają wysokimi tonami. Dla mnie Tascamy to poziom Superluxów natomiast ATH to poziom Takstarów.

Imo w tej cenie lepiej kupić Superluxy HD440, po modach grają podobnie a może nawet lepiej (bezpośrednio nie porównywałem), a na pewno są wygodniejsze i łatwiej dostępne.

Albo jeszcze lepiej SHP3000 (już mam :) ), bo one i bez modów grają dobrze. Może niektórym basu będzie brakowało, ale dla mnie jest w sam raz. Przetwornik co prawda mają inny niż SHP5401/SHP2700 ale na równie dobrym poziomie. Jak na 30zł które za nie dałem, to rewelacja :) . Wygoda też na dobrym poziomie.

Mam shp3000 bardziej grają midbasem a mało sub. fajna góra i mega wygodne :)

 

miałem HD330 i nie były specjalne, "wąskie" granie

ciekawe jak poprawia zmiana przewodu granie talerzy w TH02

SHP3k mają ten sam przewód :D

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na te talerze to kabel nie pomoże, to jest cecha charakterystyczna danego przetwornika i właśnie to miałem na myśli pisząc, że Tascamy to poziom Superluxów (i to tych słabszych modeli pod tym względem do któych np HD661 się nie zalicza). Fakt, że góra może się nieco otworzyć, ale na jej rozciągnięcie to niestety nie wpłynie.

Co do SHP3000 to ja już swoje trochę poprawiłem, mniej basowe się zrobiły - właśnie midbas ucięło. W planach dalsze poprawki, dlatego póki co modu nie publikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...Góra jest trochę krótka, jakby lekko piaszczysta, lekka, ale dobrze odseparowana, choć nie tak precyzyjna jakby się chciało oraz nie wyrównana. Przekazuje sporo detali, ale to najmniej monitorowy element brzmienia Tascamów, trochę gorszy jakościowo niż reszta. Talerze perkusyjne są trochę za krótkie, lekko szumiące i mało naturalne – lepiej sprawdzają się z cyfrowymi sample’ami...

No niestety góra jest, a właściwie była ;) dla mnie nieakceptowalna, (choć reszta niczego sobie) - to poziom Superluxów, niby nienajgorzej, ale to nie moje klimaty. Zdecydowanie bardziej wolę w tym paśmie to co prezentują choćby Philipsy.

 

tascamy nie radzą sobie z talerzami (3:30) w tej solówce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności