Skocz do zawartości

Fanklub Tascam


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

Damn! Tak brzmią słuchawki za 20$?! Jestem pod wrażeniem, tylko trzeba wymienić pady...

 

A tutaj: TASCAM’s TH-02 - Nie wiem może były nie wygrzane... Ale serdecznie współczuję wszystkim osobom które zamówiły je ostatnio w zamówieniu zbiorowym. Nawet w tej cenie dźwięk jest nie do zaakceptowania. (by soulreaver).

 

Jesteśmy głusi wszyscy :(

 

;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Damn! Tak brzmią słuchawki za 20$?! Jestem pod wrażeniem, tylko trzeba wymienić pady...

 

A tutaj: TASCAM’s TH-02 - Nie wiem może były nie wygrzane... Ale serdecznie współczuję wszystkim osobom które zamówiły je ostatnio w zamówieniu zbiorowym. Nawet w tej cenie dźwięk jest nie do zaakceptowania. (by soulreaver).

 

Jesteśmy głusi wszyscy :(

 

;)

 

;) znaczy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Damn! Tak brzmią słuchawki za 20$?! Jestem pod wrażeniem, tylko trzeba wymienić pady...

 

A tutaj: TASCAM’s TH-02 - Nie wiem może były nie wygrzane... Ale serdecznie współczuję wszystkim osobom które zamówiły je ostatnio w zamówieniu zbiorowym. Nawet w tej cenie dźwięk jest nie do zaakceptowania. (by soulreaver).

 

Jesteśmy głusi wszyscy :(

 

;)

 

;) znaczy co?

 

 

Że sobie żartuję z tą głuchotą, ale opinie bywają mocno skrajne, czasami chyba za mocno. Kupcy zadowoleni, a tutaj współczują :)

 

Objawienia nie ma, ale jak za taką kasę to WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pałąk słuchawek ustawiony na min i mało co a byłyby za duże, osoby o małych głowach :) mogą mieć problem.

Pady stają się miększe jak się je trochę po ugniata "w poprzek" nie czołowo.

Mają małą skuteczność ok 95 dB

 

Wygłuszyłem muszle, zakleiłem basreflex i jest dobrze - jeszcze wymiana kabla.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś siedzą na uszach o dziwo bez męczenia.

Wygiąłem pałąk + gąbka pod pałąk.

 

Im dłużej ich słucham, tym bardziej mi się podobają. Nie sądziłem, że aż tak mi się spodobają.

 

Może po prostu trzeba je wygrzać? Teraz mi nie syczą, wszystko jest tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, grają trochę budą - to bardziej zwróciło moją uwagę niż peak sopranu, góra od początku nie wydawała mi się jakoś wyjątkowo ostra i sybilizująca, raczej w normie, ale pewnie na jaśniejszych źródłach mogłaby doskwierać.

 

Do mojej głowy/uszu przylegają bardziej driverem niż padami, ale po dobrym rozsunięciu te dociskają nieźle w dolnej części.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz miałem czas poszukać wątku o Tascamach.

 

Odnośnie tej opinii

.. TASCAM’s TH-02 - Nie wiem może były nie wygrzane... Ale serdecznie współczuję wszystkim osobom które zamówiły je ostatnio w zamówieniu zbiorowym. Nawet w tej cenie dźwięk jest nie do zaakceptowania. (by soulreaver).

to były moje Tascamy, już zrekablowane (prolinkiem) i z lekkim modem. Na tylną ściankę, w to zagłębienie dałem cienką gąbkę żeby pogłosy zredukować. Z tyłu przetwornika dorobiłem mały otwór (śrubokrętem 1,2mm) - dodało to trochę basu.

Słuchawki niewygrzane ok 20h grania.

Rzeczywiście słuchawki nie błyszczały przy pozostałym sprzęcie, który był do odsłuchania na meetcie (np HE5-LE, HE500).

 

Moja opinia - jak za 90zł jest bardzo dobrze, góra jest co prawda za ostra, ale wybrzmiewa nieźle (poziom Superluxów, może ciut wyżej - okaże się po wygrzaniu). Scena też jest dobra jak na zamknięte.

Co do wygody, to przydałyby się miększe pady. Problem nieprzylegania padów na dole rozwiązałem nieco inaczej - nakleiłem taśmę na tulejki trzymające muszlę w miejscu gdzie opierają się o elementy pałąka - zmienia się wtedy kąt między widełkami muszli a pałąkiem i już nie ma problemu z przyleganiem na dole :) . Dałem co prawda też trochę pianki pod pad na dole i z tyłu ucha, ale tu wystarczyłyby miększe pady i byłoby OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na meetcie były już zmodowane i zrekablowane - ale po modzie nie różnią się zbytnio od stockowych, tylko trochę więcej basu. Przed modem to miały tylko ten najniższy bas, teraz mają też ten trochę wyższy (od najniższego). Myślę, że ta współczująca opinia brała się bardziej z góry tych słuchawek. Są ostre i jeśli trafią na jasne źródło to jest nieciekawie.

Jeszcze jest sprawa, że Tascamy bardzo pokazują wszelkie niedoskonałości źródła (zwłaszcza DACa) - wczoraj podłączyłem do głośników Logitech Z10 (bo chciałem mieć muzę na szybko, bez rozkładania toru) to bardzo szybko wróciłem do K172HD. Wbrew pozorom głośniki te nie są słabe, z D1100 dobrze mi się na ich słuchało.

Te takstary maja zupełnie inny charakter, nie dość, że otwarte vs zamknięte, to jeszcze ciemne vs jasne. Ale fakt, góra Takstarów jest lepsza, po wygrzaniu może Tascamy je dogonią, póki co to raczej poziom Superluxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrównałem poziom osłony drivera która jest mocno wypukła z resztą słuchawki za pomocą dektury 2mm. Dodatkowo zawsze coś wytłumi wysokie bo jest pusta w środku po wycięciu otworu. Wymiar krążka

wiadomo mniejszy od zewnętrznej śr. a otwór większy od głośniczka.

 

Wysłano z .. przez Tapatalka.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrównałem poziom osłony drivera która jest mocno wypukła z reszrą słuchawki za pomocą dektury 2mm. Dodatkowo zawsze coś wytłumi wysokie bo jest pusta w środku po wycięciu otworu. Wymiar krążka

wiadomo mniejszy od zewnętrznej śr. a otwór większy od głośniczka.

 

Wysłano z .. przez Tapatalka.

No to jeszcze napisz co ten mod zmienił w brzmieniu.

 

Siedzę dzisiaj w pracy w Tascamach i staram się do nich przekonać. Niby nie jest źle, ale czegoś mi brakuje zwłaszcza na górze - pobawię się korektorem, może poprawi sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzę do pracy, zresztą nie mam drugiej pary niemodowanej.

Podejrzewam że fizelina bądź krążki gąbki z AKG poprawią wysokie.

Sprawdzę na płatkach kosmetycznych bo nie mam gąbek.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności