Skocz do zawartości

Syndrom tanich słuchawek


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przesłu****ąc wiele tanich nausznych i doków zauważyłem jedną rzecz:

Żadne z nich mi nie pasują :P

W każdych są jakieś mikrobraki, które dają mi się we znaki.

Nawet w takich pro 80, które są jak na swoją cenę świetnymi słuchawkami, nie mogę się skupić na muzyce tylko myślę "to to i to mi się w dźwięku nie podoba".

 

Zauważyłem też że jest to związane poniekąd z progiem cenowym:

-nauszne 500zł

-doki 100$

 

Poniżej tego nic mi się nie podoba.

Nie wiem może mój mózg odrzuca tanie słuchawki, albo to przez to że wszystkie słuchawki porównuję do hd 600 (które są moją referencją).

Ktoś ma pomysł dlaczego tak jest?/Podobną sytuację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne postrzeganie sprzętu audio przez pryzmat jakościowy będący wyższym punktem odniesienia. To całkowicie normalne :). Jeśli ma się HD600 i w dużej mierze pasują, to powinno się przy nich zostać i nie kombinować. Tak samo z innymi słuchawkami, które jeśli dają radość, to po co grzebać w temacie niepotrzebnie. Rzadko zdarza się, że pojawiają się słuchawki znacznie tańsze, a jednak mordujące sprzęt droższy, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

 

Zawsze też kwestią może być źródło. Takie Etymotic HF3 potrafiły kosztować bardzo mało, a jednak wybrzydzać na źródła jak księżniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą istnieć tanie i drogie produkty

tanie dla tych co uznają kompromisy

drogie dla tych co nie uznają kompromisów

 

tak aby rynek miał produkty z każdej półki cenowej bez pustej niszy bo konsumenci są różni

 

no i jesteś rozpieszczony przez hd600 se215 :P

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o gust a nie o to ile słuchawki kosztują. Założę się, że znajdziesz wiele słuchawek droższych co byś od razu z głowy zdjął..

Edytowane przez mjuzikfrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o gust a nie o to ile słuchawki kosztują. Założę się, że znajdziesz wiele słuchawek droższych co byś od razu z głowy zdjął..

Choćby i bitsy :P

 

Wśród tańszych niestety nie znajdę, przesłuchałem prawie wszystkie interesujące mnie modele i w każdych coś jest nie tak.

 

Moje takstary po 2 dniach zaczęły piszczeć na zawiasach jak gumowy króliczek :lol:

Edytowane przez Ermac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzebaby zrobić test nie znając cen, a dopiero potem wysuwać wnioski, bo cena sama w sobie znacznie wpływa na postrzeganie danego modelu, choćby dlatego że bardziej szuka się wad niż w droższych modelach.

Raz tak zrobiłem porównując bezpośrednio se a1000 z hd 598.

2 razy tańsze pioneery ze mną zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej zdemontuj z lewej i na przyszłość z prawego kubka ten czarny plastikowy zawias, wyjmij widelki , wyjmij czarne zawiasy i psiknij delikatnie w dziurkę po zawiasie WD 40 lub posmaruj lekko jakimś smarem. Złóż z powrotem wszystko do kupy i trochę poruszaj kubkami. Piszczenie powinno ustać.

Edytowane przez down32
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chwilę słuchałem HD2000 i orzekłem, że nie jest źle. Bardziej do mnie trafiały niż wczesne Phiatony czy KEF 500. Słyszałem ich pewne braki (dla mnie braki) ale do przeżycia.

Niemniej teoria Wasza jest dobra. Z reguły idzie się od słuchawek tańszych do droższych i jeśli idzie się dobrą, swoją drogą to trafia się na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przesłu****ąc wiele tanich nausznych i doków zauważyłem jedną rzecz:

Żadne z nich mi nie pasują :P

W każdych są jakieś mikrobraki, które dają mi się we znaki.

Nawet w takich pro 80, które są jak na swoją cenę świetnymi słuchawkami, nie mogę się skupić na muzyce tylko myślę "to to i to mi się w dźwięku nie podoba".

 

Zauważyłem też że jest to związane poniekąd z progiem cenowym:

-nauszne 500zł

-doki 100$

 

Poniżej tego nic mi się nie podoba.

Nie wiem może mój mózg odrzuca tanie słuchawki, albo to przez to że wszystkie słuchawki porównuję do hd 600 (które są moją referencją).

Ktoś ma pomysł dlaczego tak jest?/Podobną sytuację?

 

 

Miałem to samo, w końcu znalazłem coś na co nie za bardzo mam jak narzekać. Jedyne 2200 euro słuchawki + wzmak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście takiego problemu nie mam. Dla przykładu Laberg L100 za 30zł nowe, wygryzły wszystkie pchły do 100zł plus audeo w takim stopniu że je sprzedałem. Co prawda ciągle kombinuje i kupuje nowe pchełki (bo są stosunkowo tanie) i sobie testuje ale te perełki się bronią ;). Na celowniku mam EP10 i C500E ot tak z ciekawości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn i jak ,wydaje Ci sie , że dogoniłeś króliczka czy tylko go na chwilę potrzymasz i wypuścisz po jakims czasie?

 

Po tym co było dane mi słuchać i wiedząc to co wiem teraz na pewno da się jeszcze lepiej ale różnice będą minimalne. Najważniejsze raczej jest nastawienie. Ja nie mówie że już nic nie zmienie ale nie oczekuje już że coś mnie jeszcze rzuci na kolana ;) Różnica między słuchawkami za 100zł a za 1000zł jest spora. Różnica miedzy 1000 a 4000 już nie tak duża jak mogło by się ludziom wydawać. Jeśli kogoś stać to jasne ale brać na raty czy odmawiać sobie wakacji to moim zdaniem gra jest nie warta świeczki.

 

@Ermac to co mam w sygnaturce czyli zestaw Stax SRS-4170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. Sam się kiedyś zastanawiałem nad stax`ami ale wolałem dołożyć do głośników. Mnie na chwilę obecną wystarczą PRO80, które pewnie potrzymam długo. Najważniejsze według mnie jest to, żebyśmy byli zadowoleni z tego co kupimy, bo męczenie się nie ma sensu. Ile to razy utopiłem kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kwestia często okazuje się dosyć prosta: ostatecznie wybór pada właśnie między głośnikami (kolumnami) a STAXami, bo w obu przypadkach jakość i sposób prezentacji są na ogół bardzo wysokie i zbliżone do siebie. Różni się głównie skala i tonalność. Po czymś takim trudno jest mówić o dalszej gonitwie, ale co kto lubi i co komu pasuje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności