Skocz do zawartości

Najlepszy soundtrack


Samuel_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Filmy:


Gwiezdne Wojny


Władca Pierścieni


Full Metal Jacket


Ostatni Samuraj


Piraci z Karaibów


Requiem For a Dream


Harry Potter




Anime:


(pod warunkiem że ktoś lubi muzykę japońską)


Bleach (Najlepsze openingi i endingi jakie słyszałem w anime)


Shingeki no Kyojin (dwa tak genialne openingi)


Naruto Shippuuden


An no Exorcist


Samuraj Champloo


Fullmetal Alechemist / Brotherhood


Mirai Niki


Sword Art Online



Gry:


Lineage 2 (klasyka, niedościgniony twór ncsoftu z niesamowitą muzyką o którą dbają od początku, poza tym łączy mnie z nią pewien sentyment)


Skyrim (dla mnie w tej grze muzyka jest dograna genialnie, podkręca atmosferę i wywołuje niesamowite emocje podczas gry)


Guild Wars 2


Dota 2


Dragon Age


The Witcher


Heroes III


Edytowane przez SteFun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundtrack do fantastycznego IMO (również dzięki tej muzyce) Gundam Unicorn. Klasyka + sekcja rockowa + trochę elektroniki. Bardzo polecam, zwłaszcza miłośnikom smyczków i fortepianu. Przykład live:

 

Bardzo mi się podoba ta maniera grania. Taka symfoniczno-rockowa. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wszystkim posłuchać prac Hiroyuki'ego Sawano. Gość robi świetne soundtrack'i, głównie - jeśli nie tylko - do anime. TU coś na zachętę (z "Kill la Kill"). Nie jest to zgrane w najlepszej jakości, ale wszyscy wiemy, skąd można wziąć cały album w dobrej. Jakby kogoś zainteresował ten utwór, to jest to druga połowa drugiej ścieżki na płycie. ;)

Poza tym, rekomenduję też OST z gry "Dragon Age: Inquisition" (Trevor'a Mortis'a) - wprost genialne kompozycje! Poglądowo warto przesłuchać "Val Royeaux" i "The Inquisition Marches".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę schodzi w kierunku popularności a nie jakości.

To teraz czy ktoś zna kawałek bardziej popularny od tego?

Chyba bardziej chodzi o muzykę całościowo powiązaną z filmem,

(bo nie zawsze wydana płyta to czysty soundtrack) a nie pojedyncze utwory.

 

 

Jak ktoś lubi mocno pokręcone, industrialne japońskie klimaty to soundtracki z serii Devil May Cry polecam, rewelacyjne, zwłaszcza 3. część:

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Elysium... Po 2 kawalku z Soundtracka potencjometr poszedl x 2

2. Interstellar

3. John Wick

4. Oblivion

Nie wliczam klasykow typu Ludzkie Dzieci.

 

A z gier.... Nie slyszalem bardzien klimatycznego soundtracka niz 0edit - Neotokyo do moda Half Lifa o tej samej nazwie. Klasyyyyk

Edytowane przez juni0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość moich ulubionych soundtracków zostało wymienionych. Ale chyba nikt nie oglądał, albo mało kto, filmu "Garden State" http://www.filmweb.pl/Powrot.Do.Garden.State. Z Zach'em Braff'em, Natali Portman i Peterem Sarsgaard'em w rolach głównych. Film może nie jakiś wybitny, ale na pewno warty obejrzenia, właśnie dzięki tej dobrze dobranej i dopasowanej liście utworów.

 

http://www.thecdexchange.com/images/backs600x525/120852b.jpg

Po za tym, że nikt nie wspomniał o soundtracku z "Matrixa" :) . Więc ja wspominam.

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności