Skocz do zawartości
  • 0

jakieś słuchawki


 dJ_w0jT3k_69_pL

Pytanie

Czołem, w związku z tym że moje ostatnie słuchawkowe zakupy były średnio udane mam ochotę kupić kolejne słuchawki.
Mają być raczej równe, ciepłe i nie sybilizujące mogą być iemy/przenośne nauszniki/domowe nauszniki/otwarte/zamknięte lubię ote w iemach.

Główne kryterium to cena/sq/ogólna jakość/wygoda(mam duży łeb :) ) i łatwość ew odsprzedaży czyli wszystko w sumie
Na tą chwilę mam cd630/auna/h320 i klona bcl-a.
Cena w sumie nie wiem na pewno bez szaleństw typu 2k< raczej używane coby nie tracić dużej ilości złotówek na poszukiwaniach.
Myślałem o audeo, ie8, re400, he300/400, q701 choć k701 jakoś mnie mocno nie urzekły pewnie przez tor, beyery chyba odpadają-jasność i ostatnio tez rozważałem kupno traksarów tylko których, może jakieś w4 czy sm3
czekam na propozycje i pozdrawiam


e; jeśli się nic nie znajdzie co bym chciał wziąć to jakiego daca równo grającego z usb i coaxem i 2 parami wyjść za ~1k kupić, fajnie by było jak by była lampka bo zawsze chciałem mieć :)

Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

słucham praktycznie wszystkiego z przewagą damskich jazzowych wokali i szeroko pojętego jazzu, trochę popu pokroju tori amos, czasem jakieś roczki od skorpionsów do offspringów, trochę klasyki


to co w aktualnym torze(cd630 coaxem do auna+biedny bcl tzn nie za 1k :) i hd600 ) mi nie pasuje to bas a konkretniej wypadało by gdyby było go troszkę więcej i żeby miał lepszy impakt, góra mogłaby bardziej błyszczeć ale żeby znała swoje miejsce i nie wybijała się do przodu
mam też yh1 ale o nich nic nie mówię bo ewidentnie potrzebuję mocniejszego ampa do nich
w sumie to nie wiem czego chcę

Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A HD600 jaki mają kabel? Pamiętam, że po zmianie na Canare zyskał impakt basu względem fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

sennki zostają tak czy siak :)
co do bcl-a to myślałem o wymianie kond, miałem w nim elny 4,7k na zasilaniu teram mam novery? (jakieś chińskie badziewie ale 10k i bas trochę urósł) i audyny przy rca zostały wymienione na mkp to góra się schowała kosztem jej przejrzystości, na dźwięku jak były tak są nippony za 50gr/szt i je mam w planach wymienić niedługo na coś tylko na co?




kabel mają od 650, skoro kolega Perul twierdzi że impakt na kanarku lepszy to zamawiam wtyki, kanarka i 3014 i pobawię się w kabelki chociaż one średnio mi się widzą
myślałem jeszcze żeby pady skórą obszyć ale to dużo zabawy i nie wiem skąd wziąć mięciutką cienką skórkę
btw są gdzieś w wwa wtyki od ręki w dobrej cenie do senn?

@up pasują czy nie kiedyś chciałem mieć ie8 bo nie wiem a audeo bo każdy mówi że szaleństwo i wgl to jak się tanie trafią to spróbuję

Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiekszy bas maja HD650, ale z kolei ciut mniej wysokich. Moze AH-D600, jezeli graja jak AH-D7100, to bedziesz mial wiecej basu, nizej schodzacego, wiecej bardzo dobrej jakosci wysokich.

Jedynie srednica nie bedzie tak podrasowana, wedlug mnie lekko wycofana nawet.

 

Poza tym, duzo wybaczaja, kiepsko zrealizowane utwory nie potna Cie na kawalki, tak samo jak w HD650, HD600 w sumie tez ;). Moglyby Ci tez podejsc HE5le, ale tutaj juz inny budzet.

Pewna odskocznia bylyby T90, ktore sa niestety jasnymi sluchawkami, ale maja swietna, lekko dopalona srednice, cos ala HD600 :) i sa pierunsko dokladne.

 

Mimo, ze nie lubie szkoly Beyer-a, to jedyne sluchawki, ktore mnie urzekly i wzbudzily szacunek w tej polce cenowej. Smiem twierdzic, ze spokojnie moga powalczyc z HD800 i wyjsc z

delikatnymi szramami, z tego pojedynku.

 

edit.

Ja zmienialem pady u siebie jakis czas temu, wlasnie od HD265 i zrobila sie kupa. Nie pamietam dokladnie, ale z miejsca wrocilem do welurowych, wysokie chyba ciely niemilosiernie, ogolny

balans zostal zachwiany dosc mocno.

 

Ostatnio porownalem kabel od HD600, z Sonolene, ten pierwszy jest klarowniejszy, jakby bardziej rozdzielczy. Natomiast Solony, delikatnie zlagodzil calosc, takiego kremu dodal, ktory i tak

jest w tych sluchawkach w wystarczajacej ilosci :P. Nie chce mi sie drugiego porownania robic, ale ten od HD650 tez lekko lagodzil calosc, czy basu wiecej, nie sadze.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

T90 nie sa drogie, ostatnio za 1500zl widzialem na forum, a i za 1300zl tez mozna upolowac ;). Mimo to warte uwagi i kazdego wydanego na nie grosza :P. Podobno cos maja z elektrostatow,

gdzies tak ostatnio czytalem, a cena nieporownywalnie nizsza, i basu pod dostatkiem :).

 

Predzej te, ale widze, ze z dostepnoscia bedzie krucho, chyba sie skonczyly u Sennheiser-a :(.

http://hermanproav.com/product/22657/Sennheiser-066235-HD-265-Replacement-Ear-Cushions

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobno cos maja z elektrostatow,

Wiele słuchawek podobno coś z nich ma, ale potem okazuje się, że to malutkie detale, które i tak nie mają znaczenia przeważającego za zatrzymaniem danej pary na dłużej. K550 wg headfonii też miały mieć coś z elektrostatów - sprawdziłem, czarne tło i delikatny ułamek posmaku średnicy - koniec wspólnych mianowników. Także radzę być bardzo ostrożnym przy czytaniu o takich porównaniach, naprawdę.

 

w sumie to nie wiem czego chcę

 

I to jest niestety na gorsze. Brace for wallet impact :).

 

Jeśli szukasz ciepłych słuchawek to z wymienionych raczej HE-300/400. Q701 są najcieplejszymi z rodzinki AKG w tym szczebelku, ale to wciąż jasna prezentacja, nawet po modyfikacjach, choć te pomagają im kapitalnie. Mają też chyba najwyższy z wymienionych współczynnik ceny do możliwości i brzmienia oraz są bardzo łatwe do sprzedania dalej. K701 bym odrzucił - fixed cable, suchsze od Q, o kapkę minimalnie mniej też basowe i z brudzącymi się łatwo padami.

 

Jako posiadacz i poniekąd też fan AKG mogę Ci powiedzieć o nich bardzo dużo, ale już na oko widać, że raczej to nie jest ten kierunek, w którym chciałbyś iść. Możesz oczywiście spróbować, zachęcam, ale to będzie bardziej model przejściowy, aniżeli realny kompan dla HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaaplikuj sobie wzmacniacz lampowy/hybrydowy do HD600 lub daj ew. zaaplikuj modyfikację BCLa. HD600 są wrażliwe na tor bardzo i pokazują ułomności toru. U mnie grały bajecznie z OTLem, dobrym CD i sensownym kablem. Nie znajdziesz lepiej w tej cenie niż HD600, pytanie czy jest w ogóle sens szukać lepiej. HD600 to doskonałe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozwolę sobie odpowiedzieć: sens jest, o ile cechy techniczne/akustyczne prezentowane przez HD600 są niewystarczające. Nie zmienia to jednak faktu, że 600-tki to jedyne słuchawki Senna, które byłbym gotów u nich kupić, bardzo często "optymalne", dobrze wycenione na rynku wtórnym, przyjemne, bardzo mi się jak na dynamiki podobały i cieszyła mnie każda godzina, jaką spędziłem z nimi w testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...kabel mają od 650, skoro kolega Perul twierdzi że impakt na kanarku lepszy to zamawiam wtyki, kanarka i 3014 i pobawię się w kabelki chociaż one średnio mi się widzą ...

Jak masz kabel od HD650 to zmiana na Canare nie jest potrzebna. To tylko fabryczny ma ciut słabszy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Montessa zapewnij YH-1 porządny tor i zmień w nich kabel, a nie będziesz potrzebował niczego szukać! Słuchawki które są tu wymieniane to będzie krok w bok, a nie do przodu. Do jazzu i damskich wokali nie znajdziesz nic lepszego.

Jak zadbasz o zrekablowanie Yamaszek to weź je ze sobą i idź do audiomagic, niech Ci zestawią najlepszego daca jakiego mają z jakimś mocnym ampem i posłuchaj tych wszystkich dynamików, które tam są u Patryka. Ocenisz sam, czy wolisz kupić nowe słuchawki czy zainwestować w tor. Bez porządnego toru nic nie zagra wybitnie, stare ortodynamiki szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie grały bajecznie z OTLem, dobrym CD i sensownym kablem. Nie znajdziesz lepiej w tej cenie niż HD600, pytanie czy jest w ogóle sens szukać lepiej. HD600 to doskonałe słuchawki.

Jeżeli są takie "pytanie czy jest w ogóle sens szukać lepiej :win: " to dlaczego się ich pozbyłeś i grasz z TS-671? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

U mnie grały bajecznie z OTLem, dobrym CD i sensownym kablem. Nie znajdziesz lepiej w tej cenie niż HD600, pytanie czy jest w ogóle sens szukać lepiej. HD600 to doskonałe słuchawki.

Jeżeli są takie "pytanie czy jest w ogóle sens szukać lepiej :win: " to dlaczego się ich pozbyłeś i grasz z TS-671? :)

 

Nie rozumiem pytania, czemu się mam tłumaczyć akurat.Nie pałam chęcią posiadania permanentnego wszystkiego co kupiłem.

Brzmienie było wyborne, właściwie trochę nawet żałuję - ale fajną zabawą jest kombinowanie sobie dalej. I dalej sobie kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oy tam, oy tam, zaraz tłumaczyć się... Zapytałem zwyczajnie i bez podtekstów, bo całkiem oryginalnie kombinujesz trzeba przyznać. Zapytałem, bo tak jak montessa chciałbym coś więcej z muzyki na słuchawkach, a tu wychodzi mi, że po HD600 w dobrym torze nie ma specjalnego wyboru (?) wśród dynamicznych, jeżeli chodzi o sensowny ekonomicznie przyrost jakości dźwięku. Po dłuższym odsłuchu Senn HD800, Beyer T1 i Denon 7100 zwątpiłem kompletnie w dynamiki. Idźcie w las z takim po(d)stępem, przecież te HD600 są stare jak świat albo i starsze...Wyraźny krok naprzód to z obecnie produkowanych HE-6, LCD3 lub staksowa chińszczyzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po dłuższym odsłuchu Denon 7100 zwątpiłem kompletnie w dynamiki. Idźcie w las z takim po(d)stępem, przecież te HD600 są stare jak świat albo i starsze...

Z czego słuchałeś d7100 ? U mnie z dacmagic100 - LC by Mikołaj612 - hd600 są wyborne, lepsze, równiejsze, choć mniej przyjemne czy z mniejszą ilością muzycznych witamin może, od rekablowanych ts671, choć wolę hd600 od k701 a te od srh1440. Jednak z tego toru żadne w tym hd600 nie mają po prostu startu do d7100.

Niemniej jednak po d7100 , hd600 to moje drugie najlepsze słuchawki.

Wracając do tematu , jest to zatem kolejny głos za ulepszeniem toru dla hd600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności