Skocz do zawartości

Lime Ears - wersja uniwersalna


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Miałem okazję ostatnio porozmawiać z p. Emilem n/t ewentualnego zamówienia przez kolegów z forum słuchawek uniwersalnych.

Nie wiem czy wiecie, ale udało się opracować 2 modele (LE2 i LE3SW), a może i więcej, słuchawek, które dla potrzeb prezentacji są zrobione troszkę inaczej. W trakcie rozmowy doszliśmy do wniosku, że bez problemu da się słuchawki dostosować do tulejki T400 (takie właśnie otrzymałem od Lime Ears jako egzemplarze testowe). Dzięki temu został wyprodukowany zestaw, który właśnie do mnie dotarł. Wychodzi, że są to w pełni uniwersalne IEMy !

 

No i zapytałem się czy byłaby możliwość wypuszczenia serii, lub nawet docelowo wprowadzenia jako opcji, możliwość zamówienia słuchawek uniwersalnych. Jak wiemy, nie każdy ma ochotę zamawiać od razu Customowego kota w worku, niektórzy obawiają się braku spasowania i późniejszych problemów z odsprzedażą.

 

Chciałbym się zorientować, czy w ogóle bylibyście zainteresowani takimi słuchawkami. Miałby by one uniwersalną obudowę, wyposażoną w tulejkę T400. Dawały by jednak pewną możliwość personalizacji (opcja dla ludzi z forum), wyboru koloru, wzorów na płytkach wierzchnich.

 

Żeby prowadzić dalsze negocjacje, chciałbym się dowiedzieć, na razie nie zobowiązująco, czy ktoś byłby chętny na takie rozwiązanie. A jeśli tak to na które słuchawki. Cena docelowa została by skalkulowana na podstawie wielkości zamówienia. Ale o szczegółach będę rozmawiał, jak będę znał zainteresowanie.

Edytowane przez Fatso
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy byłyby odpowiednie dla posiadacza Logitech UE900 ? W sensie brzmienia - do klasyki elektroniki, przestrzenne, nie za ciemne...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak najbardziej, jeśli tylko cena będzie odpowiadać innym modelom uniwersalnym z tego przedziału.

Phonak PFE232 kosztują nowe koło 1800 pln. Są dwuprzetwornikowe.

 

Pytanie czy jakość dźwięku bierzemy jako odnośnik, czy ilość driverów ?

A czy byłyby odpowiednie dla posiadacza Logitech UE900 ? W sensie brzmienia - do klasyki elektroniki, przestrzenne, nie za ciemne...

We Wrocławiu jest zestaw odsłuchowy. Drugi o ile wiem jest w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phonak PFE232 kosztują nowe koło 1800 pln. Są dwuprzetwornikowe.

 

Pytanie czy jakość dźwięku bierzemy jako odnośnik, czy ilość driverów ?

Jakość dźwięku i stosunek do ceny customów. IMO dobrą strategię cenową ma w tym wypadku Heir/Noble Audio, choć przy produkcji krótkiej serii, a do tego w Polsce, utrzymanie takiego poziomu cen może być trudne. Dla mnie jako ewentualnego kupującego, subiektywnie, cena uniwersali musiałaby być o ok. 30% niższa od customów. Edytowane przez Jeycam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A czy byłyby odpowiednie dla posiadacza Logitech UE900 ? W sensie brzmienia - do klasyki elektroniki, przestrzenne, nie za ciemne...

zestaw odsłuchowy jest u mnie, wpadaj

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulejka T400 jest generalnie po to, żeby dźwiękowody dochodziły jak najdalej, żeby dźwięk nie kisił się w obudowie słuchawki.

Jedyny problem z T400 jest taki że bardzo mocno podbija wysokie tony, bo właśnie dźwiękowody nie dochodzą daleko, tylko są dość krótkie i pozostaje duża część kanału słuchowego który powoduje podbicie zakresu 8kHz+

(ps: to nie jest bashing - po prostu chcę skorygować wypowiedź kolegi, żeby nie było nieporozumień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tulejka T400 jest generalnie po to, żeby dźwiękowody dochodziły jak najdalej, żeby dźwięk nie kisił się w obudowie słuchawki.

Jedyny problem z T400 jest taki że bardzo mocno podbija wysokie tony, bo właśnie dźwiękowody nie dochodzą daleko, tylko są dość krótkie i pozostaje duża część kanału słuchowego który powoduje podbicie zakresu 8kHz+

(ps: to nie jest bashing - po prostu chcę skorygować wypowiedź kolegi, żeby nie było nieporozumień)

 

Też mi się właśnie zdawało że t400 wchodzi płycej niż t100 do przewodu słuchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak, ze zalezy to od wielkosci przewodu sluchowego? bo mnie nic nie podbija, a sluchawa wchodzi mocno gleboko.

Ja mowię obiektywnie - czysto z punktu widzenia fizyki - tulejka o średnicy 2mm i o średny 5mm będzie się drastycznie różniła charakterystyką. A to już jak głęboko uda ci się wepchnąć słuchawki to zupełnie inna kwestia. Ja np. pamiętam jak miałem 18 lat i słuchawki z tulejką T400 były w ogóle in general dla mnie nie włożenia do ucha.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a nie jest tak, ze zalezy to od wielkosci przewodu sluchowego? bo mnie nic nie podbija, a sluchawa wchodzi mocno gleboko.

Ja mowię obiektywnie - czysto z punktu widzenia fizyki - tulejka o średnicy 2mm i o średny 5mm będzie się drastycznie różniła charakterystyką. A to już jak głęboko uda ci się wepchnąć słuchawki to zupełnie inna kwestia. Ja np. pamiętam jak miałem 18 lat i słuchawki z tulejką T400 były w ogóle in general dla mnie nie włożenia do ucha.

 

Ale na czym owa różnica, tak z punktu widzenia fizyki będzie polegała ? Tam są 2 dźwiękowody o średnicy 1mm. A tips nachodzi na całą tulejkę i uszczelnia kanał w troszkę innym miejscu niż w całkiem typowych IEMach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipsy T400 w stosunku do customowej wersji będą działały jak horn, dwa dźwiękowody o średnicy 2mm, jak jest w większości customów, nie równa się jednemu o średnicy 4mm. Możesz sobie poszukać równań na horn gdzieś w necie. Odległości też bądą tutaj odgrywać bardzo dużą rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Tips T400 wypełnia kanał słuchowy, a nie przedłuża trzpienia. Jest trochę inna zasada niż w typowych uniwersalach. A 2 dźwiękowody są nadal. Tutaj się nic nie zmienia. Grunt, że póki co, a sprawdziło te uniwersale kilkanaście już osób, nikt na brzmienie, izolację czy aplikację nie narzekał. Także musisz sprawdzić sam jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Tips T400 wypełnia kanał słuchowy, a nie przedłuża trzpienia. Jest trochę inna zasada niż w typowych uniwersalach. A 2 dźwiękowody są nadal. Tutaj się nic nie zmienia. Grunt, że póki co, a sprawdziło te uniwersale kilkanaście już osób, nikt na brzmienie, izolację czy aplikację nie narzekał. Także musisz sprawdzić sam jak to działa.

Wrzuć zdjęcie, bo mam wrażenie że mówimy o różnych rzeczach.

 

Oczywiście mogą być dwa dźwiękowody, ale w któym momencie one się kończą?

 

[Edit] Popratrzyłem sobie na zdjęcia na Twoim blogu - i na pewno te dźwiękowody nie mają długości takiej gdyby słuchawka miałs pełną długość kanału.

 

Tak jak pisałem, nie chciałem się kłócić o to czy to źle czy to dobrze, bardziej o to że przy T400 taki efekt po prostu będzie - jak chcesz naprawdę to możesz mi podesłać swoje LE3 i uniwersale i zrobimy pomiar ;)

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich wydarzeniach słowo pomiar kojarzy mi sie z jakimiś chińskimi torturami.

 

Mam jednak informacje, że przed zamawianiem czegokolwiek, zainteresowani będą mogli posłuchać. Lime Ears postara się to umożliwić jak największej ilości ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich wydarzeniach słowo pomiar kojarzy mi sie z jakimiś chińskimi torturami.

 

Mam jednak informacje, że przed zamawianiem czegokolwiek, zainteresowani będą mogli posłuchać. Lime Ears postara się to umożliwić jak największej ilości ludzi.

Ja na forum bywam ostatnio tak rzadko że nie mam pojęcia do czego nawiązujesz.

 

Ja powiedziałem na samym początku mojej wypowiedzi że mówię tylko czysto obiektywnie i jak jest. Pomiar czy zasady akustyki są wytycznymi obiektywnymi, nawet nie zamierzałem wchodzić w dyskusję na temat odczuć subiektywnych - mój post miał charaktery czysto informacyjny i nie miał na celu ani godzenie w Twoje wypowiedzi/opinie ani w produkt o którym mowa.

 

Fajnie, że można posłuchać demo LE i jeszcze fajniej by było gdyby powstały pierwsze polskie custom-universals.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności