Skocz do zawartości

HiSound Audio Nova 1


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Hi Everybody.

W związku z lekką ofensywą przeprowadzaną na forum mp3store.pl, otrzymałem zaszczyt przetestować i zrecenzować kilka urządzeń firmy HiSound Audio.

Poniżej pierwsze efekty pracy:

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2013/12/hisound-audio-nova-1-paa-1.html

 

Aaa no i oczywiście obrazek :P

 

Foto-00200.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi kiedyś w ręce. W wielu kwestiach się zgadzam - mało mocy, wykonanie itp. Dla mnie jednak brzmiał mocno cyfrowo, któryś tam preset EQ nawet mi się podobał, ale brakowało mi mocy z większością słuchawek, niezbyt przyjemnie się go obsługiwało, więc odebrałem go mniej pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iDaft - dokładnie to samo menu, ale wyobraź sobie teraz w górnym rzędzie po kolei: Muzyka, Nawigacja i Ustawienia. I ile miejsca na literki :)

 

@Maciux - na 8 par słuchawek dał radę z 2ma. Znaczy słabo. Nie pomogło nawet podpięcie iBasso T5. Nawet na maksa było za cicho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak polecacie na pierwszy player? Zastanawiam się na nim. Moje słuchawki raczej łatwo napędzić: Koss UR40, a planuje jeszcze coś półzamkniętego do 200zł, więc pewnie też da radę. Jest coś podobnie ciekawego za tę cenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak polecacie na pierwszy player? Zastanawiam się na nim. Moje słuchawki raczej łatwo napędzić: Koss UR40, a planuje jeszcze coś półzamkniętego do 200zł, więc pewnie też da radę. Jest coś podobnie ciekawego za tę cenę ?

Mocno bym się obawiał czy to napędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mocno bym się obawiał czy to napędzi...

Czyli z nausznikami do nich niego nie podchodzić w ogóle? Pytam, bo mnie ciekawi, na co mam patrzeć, żeby stwierdzić, czy urządzenie ma wystarczającą moc, aby napędzić słuchawki...

 

ja mialem problemy z niektorymi dokami. Na Denonach na maksa poglosniony gral prawie glosno. A one maja niesamowita skutecznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mocno bym się obawiał czy to napędzi...

Czyli z nausznikami do nich niego nie podchodzić w ogóle? Pytam, bo mnie ciekawi, na co mam patrzeć, żeby stwierdzić, czy urządzenie ma wystarczającą moc, aby napędzić słuchawki...

 

ja mialem problemy z niektorymi dokami. Na Denonach na maksa poglosniony gral prawie glosno. A one maja niesamowita skutecznosc.

 

Właśnie w sumie problemów z dokami obawiam się najbardziej, tym bardziej, że jeszcze tydzień temu byłem zdecydowany kupić tego grajka, a dopiero potem ewentualnie (i niekoniecznie do niego) jakieś nauszniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którejś recenzji jest napisane, że ten dap gra cicho na eq user... nie wiedzieć czemu, na innych już duuużo głośniej, czy to Ty pisałeś? Teraz jestem trochę zmieszany... Nie wiem co by tu wybrać, bardzo chciałbym kupić sobie dość porządny player, który fajnie zagra, rozrywkowo, ale dość szczegółowo z otwartymi i półotwartymi słuchawkami nausznymi i będzie kosztował około 400 zł( slot micro sd baaardzo mile widziany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Clip+ z Fiio E6 w tej cenie będzie lepszym rozwiązaniem ? Będę mógł śmiało kupić jakieś Superluxy, czy wtedy też będę musiał uważać na przyszłe słuchawki ?

Do Superluxów powinno być ok, E6 przy swoich presetach ułagodzi tę siekącą uszy górę, powinno grać fajnie. Jednak bądź świadom wielkości, ceny i zastosowania - będzie ok, póki nie podłączysz megawypaśnych wielkich wokółusznych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipek wybitnie szczegółowy nie jest, raczej zachowuje balans między tym a funem z odsłuchu.
Jeżeli bierzesz pod uwagę używki to w tej cenie nie wiem czy nie lepiej rozejrzeć się za np. iPodem Touch 1g/4g, chociaż nie mam bezpośredniego porównania z Clip+ i E6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego opinia Fatso na temat głośności tak bardzo różni się od opini przedstawionej w innej recce http://forum.mp3store.pl/topic/113516-test-hisound-nova-n1/?hl=%2Bhisound+%2Baudio

Bo chce sobie kupić tego dapa, ale jak ma być taka lipa z głośnością to chyba sobie odpuszcze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wolałbym coś nowego. Rzeczywiście przedział cenowy 300-500 zł nie istnieje! Szaleństwo. Nie chcę iriver z 4GB pamięci :/ N1 wydawałby się super, ale ciekawe, co z tą mocą. Średnio to wygląda, z tego co opisujecie... Apple odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Mr Nice


Nie wiem jednoznacznie, ale Fatso testował także z bardziej wymagającymi słuchawkami, takimi nie pod sprzęt przenośny i być może lubi słuchać głośniej niż ja. Ja ograniczyłem się do słuchawek niskoimpedencyjnych (żadnych żarłocznych słuchawek nie mam :P). Przy HP100, które są trochę bardziej wymagające niż przeciętne 32ohm, optymalną głośność miałem przy 25/32 , a przy maxie, to było tak głośno, że później miałem przez parę godzin słuch przemęczony od tego. Zresztą pisałem, że max głośność jest zbliżona w S8500 i Clipie, więc jak ktoś miał styczność to będzie wiedział mniej więcej. Ale są oczywiśćie grajki co dają głośność już wyraźnie wyższą tj. iriver E10, który jest trochę głośniejszy, dobrze obrazuje to jego skala głośności - max 40. Mniemam, że Fiio X3 musi mieć sporą wyższą głośność, bo ma zdecydowanie więcej mocy wg specyfikacji.


Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności