Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

TDS-5 to kopia HP1. One wg Yamahy potrzebują na twarz 3W. TDS16 to zupełnie inna konstrukcja, nie wiem ile potrzebują. Podobno do takich YH100 The Wire jest za cienki, prawda to? Chciałem go sobie złożyć.

16 to żadna kopia Yamah. Podejrzewam że mniej wymagające są. Sonicznie 5ki podobno najciekawsze.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDS-5 to kopia HP1. One wg Yamahy potrzebują na twarz 3W. TDS16 to zupełnie inna konstrukcja, nie wiem ile potrzebują. Podobno do takich YH100 The Wire jest za cienki, prawda to? Chciałem go sobie złożyć.

16 to żadna kopia Yamah. Podejrzewam że mniej wymagające są. Sonicznie 5ki podobno najciekawsze.

Nie wiem czy za cienki... IMO wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś porównanie do chociażby najtańszego sensownego wzmaka tj jakiejś CRki yamahy? Oczywiście da się je i lepiej napędzić, ale to już sporo wyższe koszty. The Wire w biednej wersji wyjdzie taniej niż forumowe klony i inne, a mocy więcej. Może i stacjonarnie nada się do FiiO po LO :)

 

Btw jak podłączyłem słuchawki pod LO FiiO to nawet dawał radę napędzić. Gorzej z wysterowaniem. Całkiem równo ta kostka gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest specyfikacja moich TDSów - nie w ząb nie rozumiem rosyjskiego, ale mój zmysł detektywa podpowiada mi, że są mniej wymagające niż Yamahy :D

http://cdn.head-fi.org/d/d1/900x900px-LL-d1b70c1f_20140117_1318520.jpeg

Swoją drogą właśnie słucham ich z iFi iDSD. Wolę z X1.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pany, słuchałem przed chwilą z X1: AKG K545, Beyery COP i, uwaga...

 

dt990 edition 250 Ohm :woot:

K545: do rocka/metalu toto się nie nadaje. W jazzie też nienajlepiej, niezbyt naturalna średnica.

COP: ładne całkiem te wokale, blisko słuchacza. Ale za dużo basu, za mało góry, niezależnie od ustawień słuchawek (bass reflexów).

 

I dt990 edition 250: wiem, wiem, w stosunku do stacjonarnego toru to X1 ich nie napędzi. Albo raczej nie wysteruje. Uwaga. Dla mnie napędzenie słuchawek jest wtedy, kiedy grają. Po prostu. A wysterowanie to wtedy, gdy grają tak jak grać mniej-więcej powinny.

Jak sobie z tym X1 radzi? Na 90-95% głośności było już naprawdę OK. Na torze stacjonarnym one grają z wykopem, lekko wycofaną średnicą, dynamicznym basem, świetną górą, znakomitą sceną i powietrzem... No, wszyscy je znacie, prawda? :)

Na X1 jest świetny wykop, dynamiczny bas, lekko wycofana średnica, detaliczna lekko matowa góra, sporo powietrza... Brakuje nieco sceny i lekko się duszą, chciałyby więcej. Ale co z tego, skoro i tak zagrały najlepiej ze wszystkich słuchawek, jakich z X1 słuchałem? Owszem, do jazzu, klasyki itp. zabraknie detali. Ale do rocka, metalu? Jest moc. I izolacja niezła, lepsza niż w HI2050, a i jakby zgrabniejsze są.

 

Może się nie znam (no dobra, nie znam się), ale bardzo chętnie posłuchałbym wersji 32 Ohm. Nie powinny się tak dusić i zagrają lżej. Bardziej uniwersalnie. Tutaj jest lekki muł w stosunku do stacjonarnego toru.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością są tu też tacy laicy jak ja, więc dla nich moje krótkie spostrzeżenie. X1 świetnie zgrywa się z Soundmagic E10. Jest góra i jest dół, może tylko średnica nieco przyćmiona. Natomiast jak dla mnie - niewypał z CALami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgranie z E10 bardzo mnie dziwi.

 

No pany, słuchałem przed chwilą z X1: AKG K545, Beyery COP i, uwaga...

 

dt990 edition 250 Ohm :woot:

 

A się śmiałeś z moich ortosów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny, wyspecjalizowany player. Do dźwięku się nie przyczepię, ale do obsługi (kółko) już tak.

 

Ogólnie to tak jakbym wrócił do roku 2000, iPod Classic ... gruby, ciężki ...

Trochę dziwne urządzenie jak na obecne standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny, wyspecjalizowany player. Do dźwięku się nie przyczepię, ale do obsługi (kółko) już tak.

 

Ogólnie to tak jakbym wrócił do roku 2000, iPod Classic ... gruby, ciężki ...

Trochę dziwne urządzenie jak na obecne standardy.

 

To musisz sprawdzić X5 :) W sumie standard 24 bit DAPów jest trochę inny od tego smartfonowego, tyczy się to także grajków od Astell&Kern. Chociaż Sony i Cowon wchodzą już w design smartfonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z Łodzi - Kapsel - pozwolił mi odsłuchać swojego X1.

 

1 - otworzyłem

2 - zaskoczenie - ładny i wcale nie duży

3 - menu płynne i dobrze wyglądające

4 - wrzuciłem kartę 64GB z kałacha - fuck nie widzi jej nie mam gdzie wrzucić muzy abym zrobił format karty pod fiio - nie posłucham

5 - znalazłem kartę 2Gb jednak posłucham

6 - zaskoczenie kolejne jest bardzo ok, może brak trochę szczegółów, ale to nadrobi się przez odpowiedni dobór słuchawek, na adl 118 bardzo przyjemnie wręcz powiedziałbym kojąco, Pro80 by fatso - to coś X1 ma kopa!

7 - X1 spakowany - teraz czekam na mój zakup szykuje się fajny klocek portable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z Łodzi - Kapsel - pozwolił mi odsłuchać swojego X1.

 

 

4 - wrzuciłem kartę 64GB z kałacha - fuck nie widzi jej nie mam gdzie wrzucić muzy abym zrobił format karty pod fiio - nie posłucham

 

 

Hmmm według producenta powinien łykać do 128GB włącznie, z tym że FAT. Próbowałeś formatować w X1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny, wyspecjalizowany player. Do dźwięku się nie przyczepię, ale do obsługi (kółko) już tak.

 

Ogólnie to tak jakbym wrócił do roku 2000, iPod Classic ... gruby, ciężki ...

Trochę dziwne urządzenie jak na obecne standardy.

W X5 kolko wg mnie dziala znacznie gorzej (zbyt maly opor), tu juz jest znosnie ale wiadomo ze do Video to to nie ma polotu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarnymi filtrami jest nieźle, więc bez wielkiego strachu możesz kupować.

Co prawda ja swoje Audeo chyba jednak puszczę w świat, ale to akurat nie przez X1 czy słabe granie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z szanownych użytkowników mógłby mi tu napisać czy w X1 da się zaznaczyć/dodać wygodnie bookmarka do dłuższego utworu tak, żeby wrócić kiedyś do danego momentu? Jak by ktoś pytał albo kwestionował 'po co'… przydatne przy dłuuugich utworach (klasyka) albo przy audiobookach (tak, też czasem się słucha na DAP). W moim byłym Cowonku X5 robiło to się jednym naciśnięciem klawisza Play i 'pyk' - bookmark dodany. Niestety Cowonek po 8 latach nienaprawialnie wyzionął ducha i pomyślałem, że X1 byłby godnym następcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności