Skocz do zawartości

Ulepszanie Mikroforum608


iDaft

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz, zaraz... wszystkie elementy wymieniasz? :blink:

Może są w porządku a uwaliłeś w jakiś magiczny sposób tylko opampa... wsadź jakiegokolwiek zgodny aby sprawdzić tor (koszt około 1zł), dopiero jak się okaże że jest OK to zapoluj na ten docelowy. Jak ten złotówkowy wykaże że dalej coś jest nie halo to zabierz się za wymianę pozostałych elementów dopiero...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od jakiegoś czasu się bawię w budowę własnego wzmaka i co do cyny to ja polecam mieć zarówno 1mm jak i 0,5mm, jak na płytce masz małą odległość od kolejnych elementów to, przynajmniej mi, łatwiej się lutuje cyną 0,5mm. 1mm używam głównie do kabli.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak mi konstruktor doradził, żeby bas odmulić i pójść bardziej w analityczność i jasny dźwięk. Mam wymienić cztery czarne kondy na te, które podałem. Pod ręką i tak nie mam, więc muszę zamówić.

A... a już myślałem że po całości chcesz wszystko wymieniać :woot:

Jak już zamówienie robisz na cynę to i goły oplot sobie weź... bardzo ładnie nadmiar cyny zbiera jakby się gdzieś za dużo 'rozlało'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej odsysacz? To kosztuje jakieś 10zł, nie majątek.

A jak z tymi kondami? Mogą być byle jakie 820uF? Które z tych? http://www.tme.eu/pl/katalog/?idp=1&search=820uF&cleanParameters=1

 

10g cyny na ile starczy? Tak mniej więcej, chciałbym zrobić z 2 kable i wymienić kondy.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsysacz nie wszędzie podłożysz, jak nie masz wprawy to narobisz więcej szkód niż z tego pożytku będzie.

Ale nie należy nic sugerować, każdy ma własne metody.

Z kondensatorów to moim zdaniem może coś z ELNA, NICHICON, PANASONIC FC/FA, SANYO OS-CON / CHEMICON...

Ale tak jak pisałem wcześniej z DACami nie wiem jak pracują, ja klepałem zwyczajne wzmacniacze audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pożyczyłem odsysacz turbo od taty i daje radę, jak nie mam czym go trzymać to blokuje go o brodę. Co do tasmy ściągającej cynę to albo kupiłem za wąską lub słabej jakości, jakoś średnio mi idzie ściąganie tym czymś, odsysacz daje radę. A cyna 5mm? Człowieku, nie siłuj się z tym, kup 0,5mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikroforum to wzmak.

A Opka wybrać AU czy AP?

 

AP jest na DIP8, więc biorę go.

 

Znalazłem tego Turbo, jutro zamawiam http://www.tme.eu/pl/parking/2ad6eef52711330e3d41fa12fec896d9fd882620.html + http://allegro.pl/820uf-25v-lowimp-nippon-lxy25vb820mf50-11095x2-i3681513697.html.

 

Dzięki wszystkim za porady, będę jeszcze pisał jak mi pójdzie z lutowaniem. :P

 

Ogólnie nie wiem czy brać się za to teraz, czy po świętach, bo wtedy zamierzam zmienić sobie budkę na aluminiową i jak najmniejszych rozmiarów. ;)

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zamawiasz opka to weź może kilka różnych sztuk? Będziesz miał okazję własnousznie porównać (te średniej klasy kosztują 2-7zł za szt.) :D

A z lutowaniem to stara zasada mówi żeby robić to bez pośpiechu, jak masz się spieszyć to nawet rób na raty ale wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Efekt końcowy wyszedł taki, ze jestem mega leniem i nic poza lista zakupów i projektem obudowy nie zrobiłem. :( Szukałem w Białymstoku w sklepach, to nic nie maja, ale obudowa bedzie z drewna, bo juz ugadałem sie ze stolarzem.

 

Niemniej będę miał trochę luzu po świętach, to zacznę (wreszcie!) cos ogarnąć i oby tak wyszło.

Tylko powiedzcie - taki kolor czy jaśniejszy?

zyrunuhe.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kolor w sam raz. Ten stojak to z komisu, czy od tego stolarza? Ładny :)

 

Mnie ogólnie interesuje ile w ogóle da się wycisnąć z takich prostych wzmaków tranzystorowych. Tybysh też jakiegoś robi. Przyjemnie jest podglądać jak powstają takie wzmaki. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stolarza, mam takie 4 i sa naprawdę mega. Obudowę tez naszkicowalem i efekt wyjdzie podobny. :)

 

Tylko jaki zrobić przedni i tylni panel? Chromowana blacha/Alu czy drewno?

 

Muszę ogarnąć jeszcze ładny komplet wtyczek, gniazd i potencjometr. Tylko będziecie musieli mi pomoc, bo jedyne co umiem obecnie, to popsuć opampa przy wkładaniu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy wyszedł taki, ze jestem mega leniem i nic poza lista zakupów i projektem obudowy nie zrobiłem. :( Szukałem w Białymstoku w sklepach, to nic nie maja, ale obudowa bedzie z drewna, bo juz ugadałem sie ze stolarzem.

 

Niemniej będę miał trochę luzu po świętach, to zacznę (wreszcie!) cos ogarnąć i oby tak wyszło.

Tylko powiedzcie - taki kolor czy jaśniejszy?

zyrunuhe.jpg

 

Ile wazy ?

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności