Skocz do zawartości

AKG K518 - antybas mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

W kolejnym odcinku z cyklu "Poprawiamy producenta" po raz kolejny na warsztat trafiły AKG K518, tym razem założenia były nieco inne - poskromić bas :) .

 

AKG K518 to słuchawki wprost stworzone do użytkowania na zewnątrz a to głównie za sprawa ich dobrego tłumienia otoczenia. Po rozgięciu pałąka robią się też całkiem wygodne. Do tego są trwałe i dobrze znoszą ciężkie traktowanie.
Z powyższych powodów często polecane są na wielu forach, z tym, że tu pojawia się problem - ich brzmienie nie pasuje do każdego typu muzyki...

 

Poniżej link do fotostory

 

http://pokazywarka.pl/k518_antybas/

 

Jako, że mod w 100% odwracalny, to liczę, że więcej osób, go spróbuje - dzielcie się wrażeniami.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu wcześniejszy mod bez dodatkowych otworów, oraz z grubszym wyłożeniem muszli, ciekawe :) Jak myślisz, czy można to zastosować do starego moda, poprzez zaklejenie tych wyciętych otworów np. taśmą malarską? Podobna faktura w sumie co oryginalny materiał.

Pewnie, że można zakleić i to nawet może być zwykła taśma.

Co do gąbki w środku zamiast pianki i waty, to już od pewnego czasu tak robię przy okazji perul moda - spisuje się równie dobrze, a dużo łatwiej ułożyć na żłobionej tylnej ściance muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyłożenie gąbką niweluje pogłosy, chociaż z tego co pamiętam to K518 ich wiele nie miały, więc jakichś kolosalnych zmian to się nie spodziewaj. Może też poprawić nieco przestrzeń i na pewno poprawia izolację słuchawek. Jak podoba Ci się tak jak jest to możesz zostawić.

 

A w ogóle to jak wrażenia po zmodowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wystarczy zwykła do mycia naczyń odpowiednio przycięta dobrym nożem. Napchałem jej tyle, że każdą słuchawkę ledwo zamknąłem ale różnica jest kolosalna. Nareszcie jest chociaż trochę sceny :) Bas nie łupie jak łupał jest go o połowę mniej. Najpierw zrobiłem jedną słuchawkę, żeby porównać...

 

Perul. Dzięki!

 

Nareszcie nadają się do mobilnego użytkowania.


Spróbuj wyłożyć muszlę czterema - pięcioma wacikami do przeczyszczania. Bas jest jeszcze bardziej poskromiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jak z innymi modyfikacjami, ale sugerowałbym dodać krążek z maty aluminiowo butylowej, blu-taca albo czegoś podobnego tak jak tu, eksperymentując z rozmiarem. W moim przypadku to zawsze ogranicza wibracje własne przetwornika, obcinając troche kick-bass, i odsłaniając subbas. Im większy krążek tym bardziej tłumi.
4QH2VuW.jpg
Perul, pozwoliłem sobie użyc twojej fotki, mam nadzieje ze nie masz mi tego za złe xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wariant najlepiej obetnie średni bas i uchowa niski, zbliżając nieco dźwięk do k530 (możliwie czysto i szeroko, z mocnym uderzeniem z dołu)?

Przetestuj zaklejenie tego otworu w jakichś 2/3, albo zaklej całkowicie i zrób w tym plastrze małą dziurkę, około 1mm średnicy.

 

Z matami się nie bawiłem więc trudno mi powiedzieć jaki efekt dają, ale z moich doświadczeń na zmianę charakterystyki przetwornika, zmiana warunków jego pracy wnosi więcej niż wygłuszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja tak sobie myślę, że można by spróbować jeszcze czegoś...

mianowicie jakiejś a'la masy bitumicznej którą można by nakleić w newralgicznych miejscach muszli/obudowy, przecież nie od dziś wiadomo że masa bitumiczna wytłumia obudowę np. kolumn od drgań co nie jest bez znaczenia dla kontroli i wybrzmienia basu.

Swojego czasu w ten sposób wykleiłem taką masą TDLe RTL3 co w znaczny sposób poprawiło definicję basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności