Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

andi, dokładnie. jak na początku pojawiała się specyfikacja X5 i była tam mowa o 2 slotach to se pomyślałem super ale później się okazało że to jest widoczne jako dwa odrębne foldery a nie jeden, fakt faktem że w racie chęci przeskoczenia z jednego slota na drugi trzeba wykonać z kilka klików więcej wiec to tam żadna tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wszedłem na ten poziom abstrakcji. Obecnie "przerabiam" swoją kolekcje na flac, poruszam się po folderach i słucham całych albumów (z drobnymi wyjątkami). Ale rzeczywiście, unionfs to byłby prezent raczej dla zagorzałych fanów "folderów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł do mnie pokrowiec hs9. Prezentuje się rewelacyjnie i podkreśla walory estetyczne X5. Co do kwestii użytkowej to mnie pasuje. Po zamknięciu klapki bez problemu można zmienić głośność/ utwór, bo na boku jest wyczuwalne wypuklenie do przycisków. Obawiałem się tego zaczepu na magnes, że będzie słabo trzymał i będzie się odpinał ale wszystko jest wykonane bardzo dobrze i fiio o tym pomyślało, co bardzo mnie cieszy. Po wyjęciu z pudełka pokrowiec trochę śmierdział "chinami" ale po kilku godzinach zapach wietrzeje i jest w porządku. Jakość wykonania zadowala, fajnie wygląda faktura tego pokrowca. Jedynie do czego mogę się przyczepić to skóra, tzn.nie wiem czy jest to prawdziwa skóra? Raczej wydaje mi się, że to eko, ale nie jest źle. Cenowo też nie zabija o ile pokusimy się o ściąganie z chin. Ja mam czas i postanowiłem poczekać, po 15 dniach pokrowiec jest już w komplecie z X5.

 

IMG_0148.jpgIMG_0150.jpg

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez 3 tyg słuchania głównie z ampem raz mi się zdarzyło że miałem wpięty IC pod LO a słuchawki pod HO i można było słuchać.

Czyli zwyczajnie programowo zblokowali tu a szkoda, ale zblokowali lipnie.

 

:/ nie posłuchasz na raz wpiętymi słuchawkami w HO i ickiem do LO przez ampa.

Albo HO albo LO, wpinasz jedno trzeba wypiąć drugie bo kaganiec nie puści.

ALE raz mi sie zdarzyło z wpiętym ickiem posłuchać z HO

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może te zmiany nie są WOW ? Jest lepiej zdecydowanie ale trzeba liczyć że nie zawsze my słyszymy, materiał na to nie pozwala.

A czy słyszysz jakieś różnice z HO na low gainie a high gainie? Na high są według mnie większe szumy ale to pewnie zależy od nagrania i od głośności. Masz jakieś porównanie?

 

W domu podłączam przez LO do wzmacniacza hybrydowego i jest o wiele lepiej niż z HO. Dźwięk jest jaśniejszy i jest więcej niskich częstotliwości, no i lampa fajnie umisia wokale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mam sennheiserow - a C4 najlepiej się z nimi zgrywa i nie stać mnie na AKR01 :)

Najlepiej bo ? to chyba kwestia gustu co komu pasuj... nie powiedział bym ze x5 mi spasuje bardziej niz dx50 a jednak stało się że x5 pasuje bardziej niz dx50 i tu są moje obawy że dx90 też nie podejdzie ... ale to będę wiedział jak posłucham 90tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawisz nic.

Zostawisz jak się chce line out i tak daje 100%, ja bardzo często testowo zjeżdżam do 0 zobaczyć jak wpłynie na czas pracy aku. Bo wzmak tez swoje ciągnie acz tu w X5 jest on odłączany chyba jakoś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności