Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważ również że na nasz odbiór muzyki ma wpływ nasz stan umysłu i stan fizyczny. Jednego dnia z tego samego sprzętu słyszysz to i to a drugiego naraz stwierdzasz, że słyszysz to lepiej albo więcej. Magia? Oczywiście, że nie, proste do wyjaśnienia procesy psycho-fizyczne zachodzące w nas ludziach. No i nie wspomnę o wpływie marketingu i całej tej otoczki audio, recenzji etc.

 

To co koledzy piszą wyżej, utwór kupowany w formacie 24bit ma często lepszy mastering/mixing w porównaniu do pierwotnego nagrania w 16bit. Więc pojedynek de facto nie polega na pojedynku bitów a na pojedynku masteringu/mixu. Żeby więc było fair i żeby mieć obiektywną możliwość ocenienia czy ilość bitów ma znaczenie trzeba kupić 24bit i zdownsamplować do 16 bit i wtedy takie dwa kawałki porównać.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rico - dopiero zaczynam testować to połączenie - będzie grało przede wszystkim z CIEMami CA pro330, bo reszty słuchawek z mojej sygnatury chyba nie ma sensu podpinać.

 

O połączeniu z x5 nie mogę w tej chwili nic powiedzieć, bo dopiero je odpaliłem - jak podpinałem c5 pod mojego walkmana (sony f886), to przybywało mu mocy, rozszerzała się scena i bas dostawał głębi i jakby lepszego wypełnienia, ale nie dominował (no chyba że z boostem) i nie zalewał reszty pasma.

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ również że na nasz odbiór muzyki ma wpływ nasz stan umysłu i stan fizyczny. Jednego dnia z tego samego sprzętu słyszysz to i to a drugiego naraz stwierdzasz, że słyszysz to lepiej albo więcej. Magia? Oczywiście, że nie, proste do wyjaśnienia procesy psycho-fizyczne zachodzące w nas ludziach. No i nie wspomnę o wpływie marketingu i całej tej otoczki audio, recenzji etc.

 

To co koledzy piszą wyżej, utwór kupowany w formacie 24bit ma często lepszy mastering/mixing w porównaniu do pierwotnego nagrania w 16bit. Więc pojedynek de facto nie polega na pojedynku bitów a na pojedynku masteringu/mixu. Żeby więc było fair i żeby mieć obiektywną możliwość ocenienia czy ilość bitów ma znaczenie trzeba kupić 24bit i zdownsamplować do 16 bit i wtedy takie dwa kawałki porównać.

 

Istotna sprawa, ostatnio przekonałem się na własnej skórze, jakie to może mieć znaczenie. Odpaliłem muzykę, rozsiadłem się wygodnie i coś nie grało. Miałem zabrać się za odsłuch jakiejś płyty, ale mówę do siebie 'nie ma mowy, nic nie słyszę'. I tak rzeczywiście było, muzyka grała gdzieś obok, strasznie zamulona, jakbym słuchał z głośników z innego pokoju. Następnego dnia słyszałem wszystkie detale, dźwięki wprost wpadały we mnie, różnica nie do opisania. Przyczyny nie znam, ale to jest to, o czym piszesz. Może miałem po prostu przytkane uszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie czy przytkane uszy, raczej tam się nie ma co przytykać (jeżeli nie masz stany chorobowego:), ale może samopoczucie faktyczne Twojego organizmu takie było. Jak np. z CIEMami mam tak że raz dają mi taką świetną izolację że w komunikacji miejskiej nie słyszę nic a innego dnia mogę przysiąc że słyszę otoczające mnie szumy i rozmowy i wtedy też często muzyka się nie klei, jakoś jest nie tak. Oczywiście pomijam różnice biorące się z różnic temperatur na zewnątrz.

 

No my ludzie i nasze zmysły jesteśmy takie nieodgadnione i nie do końca przewidywalne urządzenia :) Mówienie więc o obiektywności w audio, poza pomiarami, jest przesadą. Ale to tylko moje 5 groszy.

 

A wracając do X5, chętnie bym sobie go znowu posłuchał, na 2.0 miał taki fajny naturalny dźwięk.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..A wracając do X5, chętnie bym sobie go znowu posłuchał, na 2.0 miał taki fajny naturalny dźwięk."

 

Mam teraz 2.20 ale co jakiś czas wracam do tego softu, bo jest dla mnie najbardziej naturalny. Wiem, że wielu niezgodzi się ze mną ale gdyby nie sztuczna góra, byłby to dla mnie podstawowy fw.

 

Pozdrawiam, pasha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słuchałem x5 na 2.0 a dx90 na 2.0 i 2.0.5. X5 miał dla mnie ciemnawy przekaz, dx90 bardziej neutralny. Z drugiej strony dx90 rzeczywiście miał ilościowo deko więcej basu, szczególnie subbasu. Jednakże dx90 na 2.0 to miał jakiś przytkany dźwięk z problemem na wysokich, dopiero 2.0.5 było już w porządku. Niestety nie słuchałem obu playerów na późniejszych softach.

Wszystko pewno kwestia gustu i synergii.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pytanie laika, wybaczcie. Czy X5 mogę również spiąć z telefonem i wykorzystać jako wzmacniacz słuchawkowy? (wimp hifi mnie fascynuje) Czytam, że X5 może być również jako DAC ale nie wiem czy nie mylę pojęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.amazon.com/SanDisk-Memory-Frustration-Free-Packaging-Version/dp/B009QZH6JS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1418292860&sr=8-2&keywords=sandisk+micro+sd+64gb&pebp=1418292926287

 

Będzie pasować, so myślicie? Wolę się upewnić, żeby potem nie było rozczarowań. ;)

Ta karta zapisuje z prędkością 30MB/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności