Skocz do zawartości

Cowon D2 - 74mw Output Power (37mw+37mw)


getz

Rekomendowane odpowiedzi

GoodBoy ad ps: Ty kup sobie plazme powieś se w domq powieś :) lub kup Archosa AV700 tam masz 7 cali :)

 

ad. ps2. hmmm nie? nie oglądam takich filmów? :)

 

 

co do jakości samego LCD: są gdzieś rozebrane fotki D2 - ja nie mam pojęcia i nie sądzę, żeby ktoś z Cowona mi to powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 730
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

GoodBoy ad ps: Ty kup sobie plazme powieś se w domq powieś :) lub kup Archosa AV700 tam masz 7 cali :)

archos av700 to już stary model z kiepskim LCD ( wiem bo oglądałem w saturnie).

Co do archosów jeszcze to pojawił sie model 704 (następca 604 wifi):

http://www.engadget.com/2007/02/18/archos-...ed-in-the-wild/

 

może być ciekawie :)

 

ad. ps2. hmmm nie? nie oglądam takich filmów? :)

czyli wybierasz filmy pod kątem żeby były w formacie 4:3? :blink: Ja to zawsze oglądam takie jakie mam ochotę i D2 powinien bezproblemowo odtwarzać filmy w formacie 16:9 a z tego co pisze ten koleś w recenzji zagranicznej to są z tym jakieś problemy i trzeba robić jakieś dodatkowe zabiegi w trakcie konwersji.

btw: i tak większość filmów jest w formacie 16:9.

4:3 to tylko koncerty (mało), ewentualnie jakieś programy telewizyjne czy seriale. Większość filmów jest w necie w formacie 16:9.

 

co do jakości samego LCD: są gdzieś rozebrane fotki D2 - ja nie mam pojęcia i nie sądzę, żeby ktoś z Cowona mi to powiedział.

ok dzięki, poszuka się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na D2 jak narazie oglądałem tylko Famili gaja i kilka teledysków. Film sztuk jeden - Sztandary chwały. I nie zauważyłem żadnych problemów? :) Swego czasu obejrzałem 1,5 filmu na X5 jadąc do Gdyni - więc może dlatego nie robi to na mnie wrażenia? To dla mnie dodatek.

 

 

A filmy to ja oglądam na notebooku. Prędzej kolory wyświetlacz wykorzystujące do oglądania fotek / teledysków (przy słuchaniu ich). A przede wszystkim lobię kolorowe LCD bo dają dobre i czytelne menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Te dodatkowe zabiegi to wybór opcji 32x240 a nie 320xfit to ..., straszne ... :)

 

Natomiast pojawi? si? problem z synchronizacja obraz d?wi?k w przypadku dhmov do avi ..., co? sobie Jet nie radzi ..., tzn. raz jest ok a raz nie - ro?ne ustawienia dla tego samego pliku a efekt ro?ny (to samo fps)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem problem ze skalowaniem głośności tj. nie zdarza mi się żebym odkręcił powyżej 12 (w skali do 50 !?) zazwyczaj 6-9, więc brak jest przy użytkowych wartościach odpowiedniej płynności, moim zdaniem skoki są zbyt duże.

W sofcie poniżej 2.20 dodatkowo każde naciśnięcie Volume objawiało się "pykaniem"

Co do dotykowego (ekranowego) menu to używając np U3 bez wyjmowania z kieszeni można było bardzo łatwo nawigować joystickiem, w przypadku D2 brak odpowiedniego punktu odniesienia, więc trzeba widzieć gdzie nacisnąć ekran a to wymaga każdorazowego wyjmowania playera <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jestem jakiś nadczłowiek.

 

Wiesz gdzie masz kabel słuchawkowy. Z tego co pamiętam lewa strona. Odblokowanie hold. Klik na LCD. Klik przy lewej krawędzi mamy następny otwór. Klik przy prawej mamy poprzedni.

 

 

ps. skoki głośności są w każdym Cowon iAUDIO - w U3 także, zresztą gdzieś na forum dyskutowali o tym Khron z Forzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję że ze względu na 50 stopniową skalę głośności będzie to znacznie bardziej płynny proces :(

co do obsługi to jasne że da się, ale nie jest to ergonomiczne (jak dla mnie)

kolejny "kwiatek" to wtyczka ładowarki sieciowej - nie można wetknąć do końca ponieważ zahacza o obudowę ?! działa ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można się dowiedzieć na iaudiophile.net (LINK) już jest dostępny firmware do Cowona D2 obsługujący sdhc. Jednak jest to chyba jakaś wersja beta albo koreańska bo na angielskiej stronie cowon.com w dowloadzie dla D2 nie ma jeszcze linku.

To koreańska wersja firmware - z dodaną obsługą słownika koreansko -angielskiego

i poprawionym odbiorem DAP/DMB .

 

Ale firmware dla wersji "swiatowej " pewnie też pojawi się lada chwila . :D

 

A co to oznacza ? Ze Cowon D 2 stał się od tej chwili flashowym DAP-em

z najwiekszą (opcjonalnie mozliwą ) pamiecią tego typu

 

> 4 GB + 8GB = 12 GB :rolleyes:

 

Kierownictwo Samsunga , które przeciez tyle lat limitowało sprzedaż kosci pamięci stałej

dla Irivera czy Cowona , chyba trafi szlag . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obsługę sdhc już mamy, teraz jeszcze żeby cena spadła i będzie ******ście :)

 

Cena na pewno nie spadnie , bo i tak jest bardzo atrakcyjna :D

Módl się lepiej żeby nie wzrosła ;)

 

Bo jeżeli uwzglednisz fakt że ceny w mp3 store nie są sztywne i

przy zakupie zawsze możesz jednak liczyć na rabat - to kupienie

Takiegooo :D playera z 2 letnią gwarancją jest chyba nawet bardziej

korzystne niż ewntualne zakupy na Allegro czy sprowadzanie go ze Stanów . :)

 

Za najwyżej 1100zł ( D2 + 250 zł SDHC ) masz player z 10 GB lub 12 GB

odtwarzający prawie wszystkie formaty audio i większość video

 

Teraz pytanie- ile kosztuje 8GB iPod Nano - z gwarancją i bez gwarancji

, i co on w ogóle potrafi ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na pewno nie spadnie , bo i tak jest bardzo atrakcyjna :D

Módl się lepiej żeby nie wzrosła ;)

Według mnie daleko jej do atrakcyjności...

 

Bo jeżeli uwzglednisz fakt że ceny w mp3 store nie są sztywne i

przy zakupie zawsze możesz jednak liczyć na rabat - to kupienie

Takiegooo :D playera z 2 letnią gwarancją jest chyba nawet bardziej

korzystne niż ewntualne zakupy na Allegro czy sprowadzanie go ze Stanów . :)

Ceny na mp3store są wysokie to po pierwsze, a po drugie gwrancja choć ważna nie wydaje mi się najważniejsza, jeśli można mieć znacznie tańszego playerka bez niej. W końcu cowon nie robi badziewi, które się charakteryzują jakąś wielką awaryjnością.

 

Za najwyżej 1100zł ( D2 + 250 zł SDHC ) masz player z 10 GB lub 12 GB

z tą ceną to przesadziłeś. Jest z byt niska przy takiej konfiguracji jaką napisałeś. Chyba, że brałeś pod uwagę cenę D2 z pixmanii najtańszej wersji albo ze stanów.

 

odtwarzający prawie wszystkie formaty audio i większość video

Z tym video to dowcip? Prawie wszystkie formaty to odtworzą cowon A2 albo Archos 604, ale nie D2, gdzei wszystko przed wrzuceniem trzeba uprzednio konwertować.

Dla mnie D2 jest coraz mniej atrakcjynym playerem video, a coraz bardziej atrakcjynym playerem audio - duża moc wyjściowa i obsługa wielu formatów + wygodna obsługa menu poprzez dotykowy ekran :)

 

Teraz pytanie- ile kosztuje 8GB iPod Nano - z gwarancją i bez gwarancji

, i co on w ogóle potrafi ? :D

Wydaje mi się, że porównywanie leciwego już playerka z nowością konkurencji jest nieuzasadnione ;)

Apple w miejscu stać też nie będzie i też wypuści w końcu produkt, ktory będzie konkurował z produktami typu cowon D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za najwyżej 1100zł ( D2 + 250 zł SDHC ) masz player z 10 GB lub 12 GB

z tą ceną to przesadziłeś. Jest z byt niska przy takiej konfiguracji jaką napisałeś. Chyba, że brałeś pod uwagę cenę D2 z pixmanii najtańszej wersji albo ze stanów.

 

 

Licząc ceny ze stanów i przesyłkę 10$ wychodzi 880zł za 10Gb (190$+10$+230zł karta 8Gb na allegro), wiec 1100zł na pewno nie jest przesadzone jak na polskie warunki wliczajac w to rabacik w Mp3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż zobaczymy ile wyjdzie drożej od pixmanii :)

Swoją drogą czemu pixmania już ma te playerki a mp3store nie ma? T odla jednych sklepów są już dostępne a dla innych nie? Wiedziałem, że stany dostały wcześniej, ale nie myślałem, że będzie podobne zróznicowanie w dostępności na terenie Europy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość nie zachwyca, lekko mówiąc... pikseloza straszna... To jest w najlepszej możliwej kompresji dla D2?

Pikseloza może być spowodowana Twoim dekoderem, już nieraz tak miałem, że w jednym media playerze syf, w drugim czyściutko - na tym samym pliku.

Wątpię, żeby to była kwestia kodeków.

Czy ktoś jeszcze tutaj poza mną oglądał to video i też ma wrażenie, że jest strasznie rozpikselowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczęła mnie zastanawiać przyszła cena przyszłego playera, clixa 2 w wersji 8GB. Obiecują "metal back cover" w tej wersji, a ja i tak potrzebuję go głównie do muzyki, więc filmy i touch screen średnio mnie ruszają. Jego kształt jest bardzo "pocket friendly", co mi pasuje. Oby w kwietniu już był w amerykańskich sklepach, ale cosik wątpię. Nie będzie, to D2 będzie. Będzie, to się pomaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że porównywanie leciwego już playerka z nowością

konkurencji jest nieuzasadnione Apple w miejscu stać też nie będzie i też wypuści

w końcu produkt, ktory będzie konkurował z produktami typu cowon D2

 

1) Nano 2 gen nie jest wcale takie stare - tak naprawde to

zupełnie nowy player który zadebiutował na rynku w pazdzierniku

ubiegłego roku - czyli ledwo 5 miesięcy temu .

 

Cowon D2 został wprowadzony na rynek koreanski 2 miesiące pózniej

 

 

z tą ceną to przesadziłeś. Jest z byt niska przy takiej konfiguracji jaką napisałeś.

Chyba, że brałeś pod uwagę cenę D2 z pixmanii najtańszej wersji albo ze stanów.

Cena z Pixmanii jest mniej więcej taka sama jak cena Cowona w mp3 store.

W dodatku - jak już zresztą pisałem w mp3Store możesz zawsze liczyć na rabat

w Pixmanii cena jest stała . Pojawia się tez watpliwośc - gdzie realizowana

będzie gwarancja na Cowony sprzedawane przez Pixmanie. ?

 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują ze bedziesz musiał odsyłać swój

player do Francji . Powodzenia ;):D

 

W dodatku odtwarzacze które przechodza przez ręce francuskiego

czy niemieckiego dystrybutora mogą miec założoną europejską blokade głośności

(Cowony F2 i T 2 sprzedawane na rynku niemieckim mają na przykład

mniej niz 5 mW na kanał - testy Chipu.de ) Warto ryzykować ? :huh:

 

( Na rynku amerykanskim Cowona D2 w tej chwili w ogóle nie można

kupic - wszystkie playere rozeszły się od razu jak swieże bułeczki

I wbrew temu co mówisz gwarancja jest bardzo wazna sprawą - pamietaj

że jest to player z wbudowanym akumualtorem. Wystarczy że Ci on

padnie i jesteś kompletnie "ugotowany" - a takie rzeczy niestety się zdarzaja

Forza lazio w ciągu roku w którym uzywał Cowona X5 dwa razy wymieniał akumulator

, a raz gniazdo słuchawkowe . Na szczeście player był na gwarancji )

 

Z tym video to dowcip? Prawie wszystkie formaty to odtworzą cowon A2 albo Archos 604,

ale nie D2, gdzei wszystko przed wrzuceniem trzeba uprzednio konwertować.

 

A co ci jeszcze do sczęścia potrzeba ? :blink:

 

320x240(QVGA), 30fps AVI (.avi), lub WMV (.wmv) to mało ?

 

Dla avi :

- automatic normal quality (VBR50)

- automatic high quality (VBR75)

- AVI 512kbps

- AVI 768kbps

- AVI 1Mbps

- AVI 1.5Mbps

 

Dla wmv

- automatic normal quality (VBR50)

- automatic high quality (VBR75)

- WMV 512kbps

- WMV 768kbps

 

A porównywanie przez ciebie Cowona D2 z Cowonem iAudio A2 czy Archosami to nieporozumienie.

 

Cowon to mały DAP + , a temto do duze PMP , co najmniej trzy razy cięzsze,

z pamięcią na twardych dyskach , na których - z uwagi na dwa razy większy

eran na pewno Ci bedzie łatwiej obejrzec film , ale nie schowasz ich do

kieszeni spodni czy nie zabierzesz i ze sobą na rower . Oba urządzenia po prostu

służa do czegoś zupełnie innego i zestawianie ich ze sobą jest niedorzecznoscią . ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można się dowiedzieć na iaudiophile.net (LINK) już jest dostępny firmware do Cowona D2 obsługujący sdhc. Jednak jest to chyba jakaś wersja beta albo koreańska bo na angielskiej stronie cowon.com w dowloadzie dla D2 nie ma jeszcze linku.

 

 

--------------

Hi, Have you tested D2 new firmware (2.40)?

It is officially released today. Please check.

 

--------------

 

 

4 godziny później sie okazało, że jeszcze nie należy tego nagłaśniać :)

 

 

No cóż zobaczymy ile wyjdzie drożej od pixmanii :)

Swoją drogą czemu pixmania już ma te playerki a mp3store nie ma? T odla jednych sklepów są już dostępne a dla innych nie? Wiedziałem, że stany dostały wcześniej, ale nie myślałem, że będzie podobne zróznicowanie w dostępności na terenie Europy...

 

Mówiłem, w innym temacie, są pewne układy i układziki. Do tego dochodzi logistyka w Cowonie ;)) Ale już niedługo, niedługo :)

 

 

A co do cen itp... to czy rabaty na D2 będą, nie wiem - zobaczymy, słyszałem, że ma być bardzo atrakcyjna cena jak na Polskie warunki cena :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z tą atrakcyjnością cenową to przynajmniej dla większości polaków cowonowi nie wyjdzie. Większość polaków po prostu popatrzy na allegro gdzie 2gb 'mp4' będą kosztowały 4-5 razy mniej od cowona i nie będą się długo zastanawiać :) Ja mimo wszystko niecierpliwie czekam na tą atrakcyjną cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z tą atrakcyjnością cenową to przynajmniej dla większości polaków cowonowi nie wyjdzie. Większość polaków po prostu popatrzy na allegro gdzie 2gb 'mp4' będą kosztowały 4-5 razy mniej od cowona i nie będą się długo zastanawiać :) Ja mimo wszystko niecierpliwie czekam na tą atrakcyjną cenę :)

No właśnie, pogląd na temat cen PMP wśród osób "nie w temacie" kształtują hipermarkety i Allegro ze swoją ofertą mp3/mp4, i potem robią wielkie oczy na playera 2GB za 500zł, że to rozbój w biały dzień, nie do zaakceptowania itd. Ja na przykład nie rozumiem, co to jest za oszczędność te 300zł za coś, co ma pograć kilka lat. W rozłożeniu na miesiące, trzeba odżałować jakieś 10zł miesięcznie za ten zakup, czyli 2 tanie piwa w knajpie, albo lichy czteropak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności